Prodej náhradních dílů, použitých stavebních strojů a příslušenství | STAVTECH CZ
Dnes je 23.10. – svátek slaví Teodor

Bohatě vybavené a za akční cenu. Kloubové nakladače VF-Venieri se uplatní ve stavebnictví, zemědělství i komunálu

Zveřejněno: 30. 9. 2021

V článku se podrobněji podíváme na italské kloubové nakladače VF-Venieri 1.63C, 1.63TL a 2.63C v hmotnostech od 3,6 do 4,8 tun. Právě tyto tři univerzální modely nyní nabízí tuzemský importér – společnost P & L – v rámci speciální prodejní akce, ve které jsou stroje dostupné za akční cenu a navíc v rozšířené výbavě.

VF-Venieri 1.63C má nízké provozní náklady a je všestranně využitelný v mnoha odvětvích včetně stavebnictví.

Na Apeninském poloostrově je VF-Venieri dobře zavedeným výrobcem. Rodinná firma klade důraz na osobní přístup a každý vyráběný stroj dokáže přizpůsobit potřebám konkrétního zákazníka. Na trhu fungují bezmála 80 let, stroje si vyvíjejí sami za použití komponentů světoznámých výrobců (BOSCH-REXROTH, Yanmar, DEUTZ aj.) a renomé si získali také díky dobře fungujícím poprodejním službám.

Modelová řada VF-Venieri obsahuje kromě standardních kloubových nakladačů také traktor-bagry, kolové traktor-bagry a teleskopické kloubové nakladače. V České republice jsou prostřednictvím importéra P & L dostupné kloubové nakladače v hmotnostech od 3,6 až po 22 tun a v nabídce nalezneme rovněž tři základní modely traktor-bagrů.

Nakladače pod drobnohledem

Nejmenší kloubový nakladač VF-Venieri 1.63C má hydrostatický pohon; agilitu stroji dává motor Yanmar o výkonu 50 koní. Díky kompaktním rozměrům s ním lze bezpečně manipulovat i na menších stavbách; výška zdvihu 3 metry a zvedací síla 1,85 tuny přitom vyhoví nejběžnějším potřebám stavebních firem. Podle požadavků může být vybaven uzavřenou kabinou, popřípadě jen s rámem kabiny (s možností dodatečného doplnění skel a dveří), nebo jen ochranným skládacím rámem. Tento rám lze jednoduše sklopit, čímž se sníží celková výška nakladače, který tak může pracovat i v nízkých prostorách.

Nakladač překvapí na svou třídu nebývalou konstrukční dokonalostí. Na obou nápravách najdeme samosvorné diferenciály, použité uzavřené kotoučové brzdy pro bezpečné zastavení jsou standardem také spíše na těžších strojích. Osvědčená Z kinematika zajišťuje stroji až naddimenzovanou trhací sílu při současném zachování plynulosti pohybů. Zadní náprava je plně výkyvná, s centrálním kloubem; nakladač si tak uchovává stabilitu i na nerovném podloží. Zajímavostí jsou rovněž montovaná LED světla poslední generace s vysokou účinností a malou spotřebou energie. Ať už zákazník zvolí jakýkoliv typ kabiny, bude překvapen nerušeným 360° výhledem všemi směry. Obsluha má dobrý výhled i do středu výložníku díky nízko uloženému válci lopaty.

Akční nabídka

Zákazník může oproti standardním cenám ušetřit až 236 000 Kč (u největšího z modelů) a navíc získá bohatou výbavu, zahrnující mimo jiné prosklenou kabinu, klimatizaci, pneumaticky odpružené sedadlo GRAMMER, rádio, a v „základu“ rovněž lopatu a paletové vidle. Na přání je samozřejmě možné nakladač dovybavit dalším příslušenstvím (víceúčelové lopaty, vidle s hydraulickými čelistmi, grejder, mulčovač, vrták, sněhové frézy či radlice nebo zametací zařízení).

Pro více informací kontaktujte pana Michala Lukeše na telefonu +420 724 290 005 nebo e-mailu mlukes@pal.cz.

Nakladač VF-Venieri 1.63C se majiteli odvděčí nízkou spotřebou; je jednoduchý na údržbu a díky široké paletě příslušenství zastane různorodou práci, čímž se logicky zkracuje jeho investiční návratnost. Ta může být zajímavá také v případě modelu 1.63TL s teleskopicky výsuvným ramenem, který se na náš trh, taktéž prostřednictvím společnosti P & L, dostal v roce 2019. Tento model je v drtivé většině vlastností totožný s výše popsaným typem 1.63C, liší se však teleskopickým ramenem s paralelní kinematikou v provedení Heavy Duty se zdvihovou kapacitou 1,2 tuny a výškou zdvihu 3,8 m. Nakladač je vybaven elektronicky řízenou převodovkou VEPS a vysoce účinným hydrostatickým pohonem. Může být osazen lopatou o kapacitě 0,5 až 1 m³. Obsluhu potěší ergonomicky tvarovaný joystick, ve kterém jsou integrovány všechny důležité funkce (populární tzv. „All-in-One“ koncept).

VF-Venierii 1.63TL má díky teleskopickému rameni v provedení Heavy Duty delší vyšší dosah.
VF-Venierii 1.63TL má díky teleskopickému rameni v provedení Heavy Duty delší vyšší dosah.

Největší kloubový nakladač z akčních strojů, na který se vztahuje vypsaná akční nabídka P & L, nese označení 2.63C Plus. Nabídne stejný výkon, zdvihovou kapacitu 3 tuny při celkové hmotnosti 4,8 tun. Doporučená kapacita lopaty pro tento typ je 0,75–1,2 m³. Nakladač je určen už pro těžší stavební práce, čemuž odpovídá i maximální rychlost 20 km/h (oproti 40 km/h u předchozích modelů). Nakladač má přetlakovou kabinu s ochranou proti převrácení a padajícím předmětům (ROPS-FOPS), plynulou jízdu zajišťuje vysokotlaká hydrostatická převodovka BOSCH-REXROTH.

Parametry nakladačů VF-Venieri.
Parametry nakladačů VF-Venieri.

P & L, spol. s r.o.

Společnost P & L, spol. s r.o. z Velkého Meziříčí je významným dodavatelem zemědělské, lesnické, stavební a komunální techniky. V portfoliu firmy najdeme oblíbené multifunkční nakladače MultiOne v hmotnostní třídě od 390 do 2,1 tuny, které si díky své univerzálnosti a konstrukční jednoduchosti získaly přízeň zákazníků. Navzdory velké konkurenci na trhu se jich v různé konfiguraci prodalo více než sto padesát kusů. Postupem času ovšem zákazníci požadovali také nakladače s větší nosností a vyšším zdvihem, a proto se v P & L začali rozhlížet po další značce strojů, která by obohatila jejich nabídku. Volba padla na osvědčeného italského výrobce kloubových nakladačů a traktor-bagrů VF-Venieri. Po prvním vzájemném oťukávání na veletrhu Agritechnika v Hannoveru se obě strany dohodly na spolupráci a na počátku roku 2018 se společnost P & L, spol. s r.o. stala dovozcem nakladačů VF-Venieri pro Českou a Slovenskou republiku.

Pro více informací o technických specifikacích strojů, stejně jako o aktuální akční nabídce, díky které lze nakladače pořídit za výhodné ceny, kontaktujte na telefonu +420 724 290 005 nebo e-mailu mlukes@pal.cz pana Michala Lukeše, obchodního zástupce společnosti P & L, spol. s r.o.

— kontakty —

P & L, spol. s r.o.

Třebíčská 74b, 594 01 Velké Meziříčí

E: info@pal.cz   T: +420 577 113 980   WWW: https://www.pal.cz

 

Nové

Potřebujete opravit turbodmychadlo? Volte originální díly

Zveřejněno 22.10. Kvalitně opravené turbodmychadlo z originálních náhradních dílů na první pohled od levnější renovace z nekvalitních komponentů nerozeznáte. Skříň může být v obou případech originální, ale rozdíl mezi originálními a neoriginálními díly uvnitř skříně… celý příspěvek

Transformers od Komatsu: Systém umožní změnit konfiguraci demoličního rýpadla během pár minut

Zveřejněno 21.10. Horká letošní novinka od japonského výrobce Komatsu tentokrát stojí za to. Systém, pojmenovaný jako K100, byl představen na vlajkové lodi v demoliční technice Komatsu – pásovém rýpadle PC490HRD-11. Co si vlastně pod tímto označením představit? celý příspěvek

Premiéra atraktivních novinek DAF v malebné Andalusii

Zveřejněno 20.10. Pro udržitelný vývoj modré planety je nutné, aby lidé byli nejen dobrými a svědomitými hospodáři, ale aby dokázali soužívat s přírodou. Jak toho ale dosáhnout v současnosti s přebujelou technikou, a to i v takových oblastech jakou je doprava, bez… celý příspěvek