Prodej náhradních dílů, použitých stavebních strojů a příslušenství | STAVTECH CZ
Dnes je 23.10. – svátek slaví Teodor

Kloubové nakladače Multione. Jejich využití je téměř neomezené

Zveřejněno: 15. 8. 2015

Kloubové nakladače Multione jsou stroje s mnoha přednostmi a s širokým využitím. Výhradním dodavatelem těchto nakladačů v České republice je společnost P & L, která stroje prodává prostřednictvím obchodní sítě po celé ČR.

Už název stroje vypovídá o jeho přednostech – Multione znamená více než jeden. Jde o multifunkční stroj, který má různé způsoby využití: zvedání, plnění a přemisťování těžkých materiálů na veřejných i soukromých místech. Zastane i mnoho funkcí, a to díky teleskopickému výložníku a univerzální rychloupínací desce, což umožňuje nainstalovat více než 170 různých doplňků.

Hlavní přednosti nakladače

Především díky multifunkčnosti stroje již není třeba kupovat několik různých strojů. Multione zastane mnoho činností a způsobů využití. Je dokonce celoročním strojem, protože jeho vysoká pracovní kapacita nemá žádná klimatická omezení.

Neméně důležitou výhodou je hydrostatický pohon všech 4 kol s dynamickým blokovacím systémem, což stroji umožňuje mobilitu a pohon na jakémkoliv poli, dokonce i se sklonem terénu.

Benzínový nebo dieselový motor je poměrně silný. Jeho výkon je od 20 do 50 HP, tedy má velmi vysokou účinnost, co se týká vyklápění nákladu, výšky výložníku a hydraulického výkonu. Tím se řadí na první místo ve své kategorii.

Opomenuta nebyla ani bezpečnost stroje. Tu zajišťuje konstrukce z ocelových trubek o vysoké odolnosti pro ochranu při převrácení (ROPS). Dále nechybí systém pro ochranu řidiče, samovyrovnávací systém (volitelné příslušenství) a FOPS (Falling-Object Protective Structures) – systém chránící obsluhu před padajícími předměty.

Řidiči mají vždy vysokou úroveň pohodlí díky velmi pohodlnému místu pro řízení bez ohledu na velikost řidiče. Dále mají výhled do všech směrů, mnoho částí volitelného příslušenství, ergonomické a vyhřívané sedadlo a klimatizaci a kabině.

Pokud jde o stabilitu stroje, není co vytknout, jelikož motor je umístěný vzadu a závaží jsou vyvážená. Řízení stroje Multione je velmi jednoduché. Stroj se pohybuje bezproblémově v každé situaci na základě minimálního poloměru otáčení. Dále pak disponuje středovým kloubem na rámu, volantem či ergonomickým ovládacím panelem a palubní deskou.

Nízká hmotnost a kompaktní velikost stroje Multione umožňuje jeho používání na choulostivých površích a také uvnitř budov. Může projíždět dveřmi a uličkami, do kterých by se žádné jiné zařízení nevešlo.

Nelze vynechat ani zmínku o nízkých nárocích na údržbu, maximální dostupnosti ve všech částech či o vynikající hydrostatické technologii. Navíc se jedná o italské provedení s dokonalou montáží.

Jak si vybrat

Existuje několik řad a druhů kloubových nakladačů Multione (řada MK, řada S520, řada SL835, SL840, SL840DTP aj.), které se od sebe liší např. motorem, počtem čerpadel, rozměry, standardní výbavou atd. Volba zákazníka je tedy založena na analýze potřeb, které budou zjištěny během jednání. Ke každému modelu musí být alternativní volba (nižší nebo vyšší).

Aby bylo možné pochopit, který stroj je pro potenciálního zákazníka nejvhodnější, je důležité zvážit následující kritéria:

  1. maximální nosnost při zvedání,
  2. motor,
  3. hydraulický výkon,
  4. způsob používání / doplňky pro používání.

Způsob používání příslušenství

Nejdříve ze všeho je třeba pochopit, zda stroj bude používán s příslušenstvím, které bude „v záběru”, jako například hydraulické kladivo, zařízení na pokládání kamenů, hydraulický upínací systém, další motorizované nástroje.

Za druhé, jestliže se příslušenství používá pro menší práce, které budou trvat jednu nebo několik hodin, je možné jej používat s malým strojem.

Na druhé straně, když se stejné příslušenství používá po dobu mnoha hodin pro „profesionální” práci, potom je lepší zvolit větší stroj.

Využití stroje

Využití nakladačů Multione je téměř neomezené. Na své si přijdou zahradníci (sekání trávy, řezání okrajů, příprava půdy na setí, čištění cest, přemisťování stromků v květináčích nebo společně s půdou, vrtání děr pro stromky pro nakládání, přepravu a vykládání odstraněné zeminy), stavebníci a údržbáři (výkopy, bourání, přemisťování zeminy, zvedání, stavební a rekonstrukční práce, čištění na staveništích, rozbíjení starých podlah, přemisťování a pokládání dlaždic, míchání stavebního materiálu), kutilové (úklid zahrady výstavba sklepů nebo malých skladů, provádění údržby venkovních prostor, užitečný pro údržbu tábořišť, sídel, hotelů, čištění dvorů) i drobní zemědělci (příprava půdy, hloubení úzkých výkopů pro potrubí, zřizování zahradních záhonů, zvedání a přemísťování velkého množství sena, čištění stájí, seníků, krmení zvířat, provádění údržby dvorů, zemědělských ploch a školek)

P & L na Země Živitelka

Firma P & L se letos zúčastní také veletrhu Země Živitelka, který proběhne ve dnech 27. srpna až 1. září. Země Živitelka je veletrh zaměřující se na výrobu, zemědělskou techniku, potravinářskou výrobu, lesní a vodní hospodářství, zahradnictví a pěstitelství, služby pro zemědělství a mnoho dalšího. P & L se zde bude aktivně prezentovat v expozici ELVA PROFI s.r.o. Návštěvníci budou mít možnost vidět demo stroje s příslušenstvím.

Autor: Zuzana Fajfrová
Foto: Archiv firmy
 

Nové

Potřebujete opravit turbodmychadlo? Volte originální díly

Zveřejněno 22.10. Kvalitně opravené turbodmychadlo z originálních náhradních dílů na první pohled od levnější renovace z nekvalitních komponentů nerozeznáte. Skříň může být v obou případech originální, ale rozdíl mezi originálními a neoriginálními díly uvnitř skříně… celý příspěvek

Transformers od Komatsu: Systém umožní změnit konfiguraci demoličního rýpadla během pár minut

Zveřejněno 21.10. Horká letošní novinka od japonského výrobce Komatsu tentokrát stojí za to. Systém, pojmenovaný jako K100, byl představen na vlajkové lodi v demoliční technice Komatsu – pásovém rýpadle PC490HRD-11. Co si vlastně pod tímto označením představit? celý příspěvek

Premiéra atraktivních novinek DAF v malebné Andalusii

Zveřejněno 20.10. Pro udržitelný vývoj modré planety je nutné, aby lidé byli nejen dobrými a svědomitými hospodáři, ale aby dokázali soužívat s přírodou. Jak toho ale dosáhnout v současnosti s přebujelou technikou, a to i v takových oblastech jakou je doprava, bez… celý příspěvek