Dnes je 13.11. – svátek slaví Tibor

Zákazníci jsou nadšeni z praktického použití rychlestavitelného jeřábu Liebherr L1-24

Zveřejněno: 7. 12. 2017

Nejnovější hydraulické rychlestavitelné jeřáby Liebherr se výborně osvědčily. Již mnoho jeřábů L1-24 se přemisťuje z jedné stavby na druhou. Výhody pro provozovatele jsou přitom rozmanité.

Jeřáb L1-24 s vyložením 27 m při stavbě rodinného domu v dolnosaské obci Kluse-Steinbild.

Dolnosaská tesařská firma Buscher und Ennen GmbH například použila jeřáb L1-24 při stavbě rodinných domů – zejména při tesařských pracích. Jednatelé Dirk Buscher a Bernd Ennen jsou jeřábem nadšeni: Má velmi hladký chod a je vysoce efektivní.

Henry Harmsen, jednatel firmy Jowi Bau GmbH, jde ještě o krok dál a říká: „Ještě nikdy jsem neměl lepší jeřáb.” Také on používá jeřáb L1-24 s vyložením o délce 25 m při stavbách bytových domů.

Rovněž firma Klippert Bau GmbH využívá jeřáb L1-24 pro obecnou bytovou výstavbu. Jejich jeřábníky práce na stroji baví: „Jeřáb je velmi tichý a přesný. Zejména plynulá regulace rychlosti je funkce, bez které bych se už neobešel,” říká jeřábník Eckhard Gosink.

Zejména při zvedání prefabrikovaných stropů je přesné a inteligentní ovládání neodmyslitelné. Celkově má člověk pocit velmi bezpečné práce.

Také v rakouském Werfenwengu byl jeřáb L1-24 použit při stavbě rodinného domu. Pomáhal především při šalování, betonování a provádění tesařských prací. Rovněž stavební firma Josef Kaiser Bau GmbH z Groβarlu je s prací stroje maximálně spokojená – i přeprava a montáž probíhaly hladce.

Jeřáb L1-24 s vyložením 25 m při stavbě rodinného domu v dolnosaském Nordhornu.
Jeřáb L1-24 s vyložením 25 m při stavbě rodinného domu v dolnosaském Nordhornu.

Nejdůležitější výhody jeřábu Liebherr L1-24

Jeřáb Liebherr L1-24 spojuje moderní design, sílu a kompaktnost s vysokou mírou bezpečnosti. Jeřáb je k dispozici s volitelným vyložením 25 m nebo 27 m a s maximální nosností 2 500 kg v obou případech. K dispozici jsou dvě varianty závaží: jednoduché standardní závaží z betonu nebo plné závaží z oceli, které se převáží společně s jeřábem.

To znamená, že provozovateli nevznikají další vícenáklady spojené s dopravou a montáží závaží.

Díky poloměru otáčení pouhých 1,9 m se nový hydraulický rychlestavitelný jeřáb společnosti Liebherr maximálně přizpůsobí nedostatečným prostorovým podmínkám. Flexibilní podepření umožňuje minimalizovat plochu pro postavení jeřábu do 4 m. Tak lze často předejít uzavírce silnice.

Díky řídicí technice má jeřáb Liebherr L1 snadné ovládání a umožňuje bezpečný pojezd. Jeřábník má přitom k dispozici podpůrné funkce, jako např. jemné polohování mikrozdvihem, tlumení rozhoupání břemene nebo omezení pracovního prostoru stroje. Tím se zvyšuje bezpečnost na staveništi.

Jeřábníci firmy Klippert Bau GmbH jsou s novým hydraulickým rychlestavitelným jeřábem spokojeni.
Jeřábníci firmy Klippert Bau GmbH jsou s novým hydraulickým rychlestavitelným jeřábem spokojeni.
¹) Přeloženo z tiskové zprávy Liebherr
Autor: Jan Kadubec¹)
Foto: Archiv firmy

Nové

Výkonná hydraulická kladiva Renomag pro všechny nosiče a druhy prací

Zveřejněno 12.11. Hydraulické kladivo značky Renomag využijete nejen při všech lehčích i náročných stavebních pracích spojených s výstavbou silnic, bouráním, recyklacemi, ale i v lomech při těžbě a rozbíjení velkých kamenných bloků. Pro tyto práce potřebujete nástroj… jít na článek

Unikátní dopravník TELESTACK TS 242. První svého druhu ...

Zveřejněno 11.11. Teleskopické dopravníky jsou nesmírně technicky zajímavým produktem, který navíc ušetří mnoho času, peněz a poskytne možnosti, jaké Vám žádný klasický haldovací pás prostě nemůže nabídnout. Unikátní dopravník TELESTACK TS 242 totiž umí měnit nejenom… jít na článek

Metso uvádí na trh nový efektivnější Lokotrack LT200HP

Zveřejněno 10.11. Mobilní kuželový drtič Metso Lokotrack® LT200HP™ je určen pro sekundární případně terciální stupeň drcení. Využití nalezne při výrobě kameniva pro drážní stavby, silniční stavby, asfaltové směsi a uplatní se též při drcení betonových frakcí. jít na článek