RENOMAG

Zákazníci jsou nadšeni z praktického použití rychlestavitelného jeřábu Liebherr L1-24

Zveřejněno: 7. 12. 2017

Nejnovější hydraulické rychlestavitelné jeřáby Liebherr se výborně osvědčily. Již mnoho jeřábů L1-24 se přemisťuje z jedné stavby na druhou. Výhody pro provozovatele jsou přitom rozmanité.

Zákazníci jsou nadšeni z praktického použití rychlestavitelného jeřábu Liebherr L1-24
Jeřáb L1-24 s vyložením 27 m při stavbě rodinného domu v dolnosaské obci Kluse-Steinbild.

Dolnosaská tesařská firma Buscher und Ennen GmbH například použila jeřáb L1-24 při stavbě rodinných domů – zejména při tesařských pracích. Jednatelé Dirk Buscher a Bernd Ennen jsou jeřábem nadšeni: Má velmi hladký chod a je vysoce efektivní.

Henry Harmsen, jednatel firmy Jowi Bau GmbH, jde ještě o krok dál a říká: „Ještě nikdy jsem neměl lepší jeřáb.” Také on používá jeřáb L1-24 s vyložením o délce 25 m při stavbách bytových domů.

Rovněž firma Klippert Bau GmbH využívá jeřáb L1-24 pro obecnou bytovou výstavbu. Jejich jeřábníky práce na stroji baví: „Jeřáb je velmi tichý a přesný. Zejména plynulá regulace rychlosti je funkce, bez které bych se už neobešel,” říká jeřábník Eckhard Gosink.

Zejména při zvedání prefabrikovaných stropů je přesné a inteligentní ovládání neodmyslitelné. Celkově má člověk pocit velmi bezpečné práce.

Také v rakouském Werfenwengu byl jeřáb L1-24 použit při stavbě rodinného domu. Pomáhal především při šalování, betonování a provádění tesařských prací. Rovněž stavební firma Josef Kaiser Bau GmbH z Groβarlu je s prací stroje maximálně spokojená – i přeprava a montáž probíhaly hladce.

Jeřáb L1-24 s vyložením 25 m při stavbě rodinného domu v dolnosaském Nordhornu.
Jeřáb L1-24 s vyložením 25 m při stavbě rodinného domu v dolnosaském Nordhornu.

Nejdůležitější výhody jeřábu Liebherr L1-24

Jeřáb Liebherr L1-24 spojuje moderní design, sílu a kompaktnost s vysokou mírou bezpečnosti. Jeřáb je k dispozici s volitelným vyložením 25 m nebo 27 m a s maximální nosností 2 500 kg v obou případech. K dispozici jsou dvě varianty závaží: jednoduché standardní závaží z betonu nebo plné závaží z oceli, které se převáží společně s jeřábem.

To znamená, že provozovateli nevznikají další vícenáklady spojené s dopravou a montáží závaží.

Díky poloměru otáčení pouhých 1,9 m se nový hydraulický rychlestavitelný jeřáb společnosti Liebherr maximálně přizpůsobí nedostatečným prostorovým podmínkám. Flexibilní podepření umožňuje minimalizovat plochu pro postavení jeřábu do 4 m. Tak lze často předejít uzavírce silnice.

Díky řídicí technice má jeřáb Liebherr L1 snadné ovládání a umožňuje bezpečný pojezd. Jeřábník má přitom k dispozici podpůrné funkce, jako např. jemné polohování mikrozdvihem, tlumení rozhoupání břemene nebo omezení pracovního prostoru stroje. Tím se zvyšuje bezpečnost na staveništi.

Jeřábníci firmy Klippert Bau GmbH jsou s novým hydraulickým rychlestavitelným jeřábem spokojeni.
Jeřábníci firmy Klippert Bau GmbH jsou s novým hydraulickým rychlestavitelným jeřábem spokojeni.
¹) Přeloženo z tiskové zprávy Liebherr
Kontakty:
Liebherr-Stavební stroje CZ s.r.o.
Vintrovna 17, 664 41 Popůvky u Brna
Tel.: +420 547 425 330
E-mail: info (tečka) lsc (zavináč) liebherr (tečka) com
http://www.liebherr.cz
(aktualizace kontaktu: 21. 3. 2014)
Autor: Jan Kadubec¹)
Fotografie: Archiv firmy

Diskuze k článku

Článek zatím nikdo nekomentoval. Vložte komentář jako první.

Stránky stavebni-technika.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)