Dnes je 17.9. – svátek slaví Naděžda

Vylepšené ručně vedené vozíky Toyota

Zveřejněno: 31. 8. 2019

Modely BT Levio & BT Staxio W-série, konkrétně ručně vedené nízkozdvižné vozíky BT LWE140-250 a ručně vedené zakladače SWE080L-200D jsou nově vybaveny zajímavými a užitečnými prvky, které vylepšují jejich výkonost a efektivnost v náročných nebo specifických provozech při vykládce a nakládce v těsných prostorách, při zakládání ve výškách i při dlouhých pojezdech.

Každý model BT Levio a BT Staxio W-série je k dispozici s vlastní li-ionovou baterií Toyota již ve standardní výbavě.

Modely BT Levio a BT Staxio jsou neustále vylepšovány tak, aby odpovídaly různorodým potřebám našich zákazníků v jakémkoli oboru. Zaměřili jsme se přitom na klíčové oblasti zájmu – produktivitu, bezpečnost a efektivnost manipulace,” říká Jan Kohák, produktový manažer skladové manipulační techniky Toyota Material Handling CZ.

Vyšší produktivita a ochrana proti přetížení

Všechny modely BT Staxio řady SWE080L-140L jsou vybaveny přízdvihem podpůrných ramen a mohou bez problémů přepravovat dvě palety odpovídající hmotnosti najednou. Model SWE200D je speciálně konstruován a určen pro soustavnou dvoupaletovu manipulaci těžších nákladů. Vyšší nosnost a vysoká odolnost vozíku podporuje vysokou rychlost a vysokou produktivitu manipulace ve frekventovaných skladech.

Staxio je nyní také k dispozici s vážním indikátorem, který zobrazuje přibližnou hmotnost nákladu na vidlicích. Je prevencí zdvihání příliš těžkého nákladu nebo přetěžování regálů či menších dopravních prostředků.

Výkon vozíků i jeho rychlost a akceleraci je možné přizpůsobit zkušenostem jednotlivých řidičů nebo povaze aplikace. Nováčci nebo řidiči, kteří dříve řídili jiné typy nízkozdvižné techniky, si mohou snadněji přivyknout na chování robustního vozíku, než začnou využívat naplno jeho nadprůměrný výkon.
Výkon vozíků i jeho rychlost a akceleraci je možné přizpůsobit zkušenostem jednotlivých řidičů nebo povaze aplikace. Nováčci nebo řidiči, kteří dříve řídili jiné typy nízkozdvižné techniky, si mohou snadněji přivyknout na chování robustního vozíku, než začnou využívat naplno jeho nadprůměrný výkon.

Bezpečnost při jízdě a odolnost proti poškození

Kryt šasi a motoru byl u všech modelů BT Levio a BT Staxio W-série zesílen a svoji kvalitou, robustností a odolností se vyrovná i strojům vyšších řad a vypořádá se i s tvrdými podmínkami frekventovaných provozů. Volitelné vybavení zahrnuje také technologie, které nejsou u těchto typů vozíků běžné, například prvky podporující bezpečnou jízdu. Omezení rychlosti při zatáčení je užitečné zejména při převážení vysokých nebo méně stabilních nákladů. Snížení rychlosti, nezávislé na obsluze, minimalizuje riziko nehod, škod nebo dokonce zranění a zvyšuje bezpečnost na pracovišti.

Extrémní účinnost

Vozíky BT Levio a BT Staxio W-série dále snižují spotřebu energie, nabízejí prodloužení pracovního času a nižší emise CO2. Každý model je také k dispozici s palubní nabíječkou pro rychlé, snadné a časově úsporné nabíjení na palubě nákladních vozidel. Každý model je navíc osazen vlastní li-ionovou baterií Toyota již ve standardní výbavě. Li-ionové vozíky nepotřebují výměnu baterie, a tedy ani nabijárny nebo náhradní baterie. Místo toho mohou být nabíjeny příležitostně během jakýchkoli krátkých přestávek. Li-ionové baterie jsou bezúdržbové a jejich účinnost je v porovnání s olověnými o 30 % vyšší.

Pracuje-li vozík v rámci některého ze systémů řízení skladu (WMS), což je běžná praxe, je nutné na vozík připojit terminály nebo skenery. Konzole E-bar je určena pro snadné a bezpečné připevnění IT vybavení na šasi vozíku.
Pracuje-li vozík v rámci některého ze systémů řízení skladu (WMS), což je běžná praxe, je nutné na vozík připojit terminály nebo skenery. Konzole E-bar je určena pro snadné a bezpečné připevnění IT vybavení na šasi vozíku.

Chytré vozíky, konektivita a snadná správa flotily

Všechny skladové vozíky Toyota, a tedy i modely BT Levio a Staxio, jsou vybaveny telematikou již ve standardní výbavě. Telematika a snadné připojení ke správě flotily I_Site i propojení s dalšími systémy Toyoty, například servisní platformou T-Stream, dělá z každého skladového stroje Toyota chytrý vozík. Připojení ke každému vozíku umožňuje efektivní měření jeho výkonu, možnost nastavení optimálního provozního režimu a vylepšení produktivity a bezpečnosti.

Autor: Jindřich Přívora
Foto: Toyota Material Handling

Oborové členění

Nové

Nákladní vozidlo na dlouhé vzdálenosti IVECO S-WAY

Zveřejněno 16.9. IVECO S-WAY představuje první silniční vozidlo v nové řadě IVECO WAY, které je vyvinuté tak, aby zajišťovalo kompletní škálu funkcí a služeb zaměřených na řidiče, parametry udržitelnosti a špičkové úrovně propojenosti, což umožňuje poskytovat další… jít na článek

Seismické válce Dynapac si s půdou dokonale rozumí

Zveřejněno 15.9. Zeminový válec a půda byly při zhutňování zeminy až donedávna vnímány jako dva svébytné celky. Švédský výrobce Dynapac ale přišel s inovátorskou technologií Dynpac Seismic, která propojila válec a půdu v jeden celek. jít na článek

Caterpillar uvedl pět nových minirýpadel v kategorii do dvou tun

Zveřejněno 14.9. Po rozšíření nabídky minirýpadel Cat ve třídě 7 až 10 tun, o které jsme psali v minulém čísle, se rozrostla také kategorie do dvou tun. Tentokráte hned o pět nových modelů. Díky expanzi typové řady mají nyní příznivci tohoto amerického výrobce… jít na článek