NorWit - prodej, servis a pronájem diamantových nástrojů a stavební mechanizace
Dnes je 12.12. – svátek slaví Simona

Vylepšené ručně vedené vozíky Toyota

Zveřejněno: 31. 8. 2019

Modely BT Levio & BT Staxio W-série, konkrétně ručně vedené nízkozdvižné vozíky BT LWE140-250 a ručně vedené zakladače SWE080L-200D jsou nově vybaveny zajímavými a užitečnými prvky, které vylepšují jejich výkonost a efektivnost v náročných nebo specifických provozech při vykládce a nakládce v těsných prostorách, při zakládání ve výškách i při dlouhých pojezdech.

Každý model BT Levio a BT Staxio W-série je k dispozici s vlastní li-ionovou baterií Toyota již ve standardní výbavě.

Modely BT Levio a BT Staxio jsou neustále vylepšovány tak, aby odpovídaly různorodým potřebám našich zákazníků v jakémkoli oboru. Zaměřili jsme se přitom na klíčové oblasti zájmu – produktivitu, bezpečnost a efektivnost manipulace,” říká Jan Kohák, produktový manažer skladové manipulační techniky Toyota Material Handling CZ.

Vyšší produktivita a ochrana proti přetížení

Všechny modely BT Staxio řady SWE080L-140L jsou vybaveny přízdvihem podpůrných ramen a mohou bez problémů přepravovat dvě palety odpovídající hmotnosti najednou. Model SWE200D je speciálně konstruován a určen pro soustavnou dvoupaletovu manipulaci těžších nákladů. Vyšší nosnost a vysoká odolnost vozíku podporuje vysokou rychlost a vysokou produktivitu manipulace ve frekventovaných skladech.

Staxio je nyní také k dispozici s vážním indikátorem, který zobrazuje přibližnou hmotnost nákladu na vidlicích. Je prevencí zdvihání příliš těžkého nákladu nebo přetěžování regálů či menších dopravních prostředků.

Výkon vozíků i jeho rychlost a akceleraci je možné přizpůsobit zkušenostem jednotlivých řidičů nebo povaze aplikace. Nováčci nebo řidiči, kteří dříve řídili jiné typy nízkozdvižné techniky, si mohou snadněji přivyknout na chování robustního vozíku, než začnou využívat naplno jeho nadprůměrný výkon.
Výkon vozíků i jeho rychlost a akceleraci je možné přizpůsobit zkušenostem jednotlivých řidičů nebo povaze aplikace. Nováčci nebo řidiči, kteří dříve řídili jiné typy nízkozdvižné techniky, si mohou snadněji přivyknout na chování robustního vozíku, než začnou využívat naplno jeho nadprůměrný výkon.

Bezpečnost při jízdě a odolnost proti poškození

Kryt šasi a motoru byl u všech modelů BT Levio a BT Staxio W-série zesílen a svoji kvalitou, robustností a odolností se vyrovná i strojům vyšších řad a vypořádá se i s tvrdými podmínkami frekventovaných provozů. Volitelné vybavení zahrnuje také technologie, které nejsou u těchto typů vozíků běžné, například prvky podporující bezpečnou jízdu. Omezení rychlosti při zatáčení je užitečné zejména při převážení vysokých nebo méně stabilních nákladů. Snížení rychlosti, nezávislé na obsluze, minimalizuje riziko nehod, škod nebo dokonce zranění a zvyšuje bezpečnost na pracovišti.

Extrémní účinnost

Vozíky BT Levio a BT Staxio W-série dále snižují spotřebu energie, nabízejí prodloužení pracovního času a nižší emise CO2. Každý model je také k dispozici s palubní nabíječkou pro rychlé, snadné a časově úsporné nabíjení na palubě nákladních vozidel. Každý model je navíc osazen vlastní li-ionovou baterií Toyota již ve standardní výbavě. Li-ionové vozíky nepotřebují výměnu baterie, a tedy ani nabijárny nebo náhradní baterie. Místo toho mohou být nabíjeny příležitostně během jakýchkoli krátkých přestávek. Li-ionové baterie jsou bezúdržbové a jejich účinnost je v porovnání s olověnými o 30 % vyšší.

Pracuje-li vozík v rámci některého ze systémů řízení skladu (WMS), což je běžná praxe, je nutné na vozík připojit terminály nebo skenery. Konzole E-bar je určena pro snadné a bezpečné připevnění IT vybavení na šasi vozíku.
Pracuje-li vozík v rámci některého ze systémů řízení skladu (WMS), což je běžná praxe, je nutné na vozík připojit terminály nebo skenery. Konzole E-bar je určena pro snadné a bezpečné připevnění IT vybavení na šasi vozíku.

Chytré vozíky, konektivita a snadná správa flotily

Všechny skladové vozíky Toyota, a tedy i modely BT Levio a Staxio, jsou vybaveny telematikou již ve standardní výbavě. Telematika a snadné připojení ke správě flotily I_Site i propojení s dalšími systémy Toyoty, například servisní platformou T-Stream, dělá z každého skladového stroje Toyota chytrý vozík. Připojení ke každému vozíku umožňuje efektivní měření jeho výkonu, možnost nastavení optimálního provozního režimu a vylepšení produktivity a bezpečnosti.

Autor: Jindřich Přívora
Foto: Toyota Material Handling

Oborové členění

Nové

Stavební vozidla Ford Trucks se osvědčila při stavbě největšího letiště. Bodují i u nás

Zveřejněno 12.12. Nákladní vozidla značky Ford Trucks přišla na tuzemský trh poměrně nedávno, v roce 2018. Ve světě zavedenou značku dováží do České republiky společnost F TRUCKS. Vlajkovou lodí výrobce je nová řada silničních tahačů F-MAX, která zaujala nejen díky… jít na článek

CASE 821B z roku 1996: Hranatý Američan se do kopřiv jen tak nechystá

Zveřejněno 11.12. Při cestách po republice vidíme občas nějakou starší mašinu, která svým majitelům stále odvádí kus poctivé práce. Tak jako v případě kolového nakladače CASE 821 B, na který jsme narazili náhodou při návštěvě jedné firmy v Třebíči. Stroj s rokem… jít na článek

Stroje Hidromek mají oficiálního dealera pro Českou republiku

Zveřejněno 3.12. Společnost KOBEX Bohemia s.r.o. se k 1. prosinci 2019 stala oficiálním dealerem stavebních, zemních a těžebních strojů značky Hidromek do České republiky. Spolupráce s tureckým výrobcem se týká prodeje nových a použitých strojů, záručního a… jít na článek