Dnes je 18.1. – svátek slaví Vladislav

Veletrh demopark 2017

Zveřejněno: 12. 8. 2017

V německém Eisenachu se konal od 11. do 13. června jubilejní desátý ročník veletrhu demopark zaměřeného na krajinářství, zahradnictví a (nejen) golfová hřiště. Akce, která se koná každé dva roky, se velmi vydařila a laťka veletrhu se opět posunula o něco výše.

Prvotřídním úspěchem skončil v úterý 13. června v Eisenachu desátý demopark – veletrh navštívilo ohromující množství návštěvníků, vládla skvělá nálada a akce přinesla potěšivé obchodní výsledky. „Na to, že se nám v jubilejním ročníku podařilo dosáhnout na takový hattrick, jsme opravdu trochu pyšní,” říká Dr. Bernd Scherer, iniciátor založení veletrhu a generální ředitel společnosti VDMA (Německá asociace pro stavební stroje a stroje pro výrobu stavebních materiálů). Dohromady navštívilo veletrh 36 000 lidí, mezi nimi byli např. odborníci na údržbu zeleně a experti na golfová hřiště.

Současné trendy

Tradičním velkým tématem veletrhu jsou inovace – v poslední době jasně vedou inovace v užití digitálních technologií, jako např. ovládání zařízení skrze mobilní telefony a tablety nebo stroje dálkově řízené přes síť. Jsou dnes na vzestupu i na každém kroku. „Ten, kdo chce být úspěšný, by si měl již nyní hledět toho, aby optimalizoval a rozumně řídil pracovní procesy,” zdůrazňuje v souvislosti s tím Scherer. „Je zároveň samozřejmé, že takováto rozsáhlá expanze budí různé strategické a technické otazníky,” je si jist Dr. Scherer.

Konference s podněty k přemýšlení

Jako „ideální doplnění etablované prakticky zaměřené výstavy” popisují experti z branže doprovodnou konferenci se značně rozsáhlým programem. „Funkčně a inspirativně provázat teorii a praxi a přitom poskytnout mnoho námětů k přemýšlení, to byl a je hlavní úkol, s ohledem na nějž byla organizována série přednášek kvalifikovaných odborníků zabývajících se budoucností komunálního rozvoje a krajinářství. To, jak vynikajícího úspěchu dosáhla tato konference, demonstruje skutečnost, že jsme dostali velmi pozitivní zpětnou vazbu od návštěvníků veletrhu,” říká Dr. Scherer.

Skvělé známky pro 10. demopark

Zpětná vazba byla tentokrát opravdu nadmíru pozitivní: 90 % návštěvníků uvedlo, že jejich očekávání byla naprosto naplněna – což je rekordní, rozhodně ne běžný výsledek. Zároveň je to číslo, které může být závazkem pro další ročník veletrhu a výstavy demopark. Koneckonců 91 % návštěvníků vyjádřilo přání se zúčastnit příštího, již jedenáctého ročníku v roce 2019, který se bude konat 23.–25. června. O zájem z řad návštěvníků se tedy největší výstava komunální a zahradní techniky pod širým nebem v Evropě ani její pořadatel Gesellschaft zur Förderung des Maschinenbaus mbH (Společnost pro podporu strojů a zařízení – jde o dceřinou společnost VDMA) bát nemusí.

Další informace jsou k nalezení na www.demopark.de/en.

¹) Přeloženo z tiskové zprávy na demopark.de
Autor: Šárka Melicharová¹)
Foto: Helena Hejhálková

Nové

Nová řada bezkabinových vrtacích souprav od Sandviku. Vychází z modelů s kabinou

Zveřejněno 17.1. Portfolio univerzálních povrchových vrtacích souprav značky Sandvik se rozšiřuje o dvojici bezkabinových dálkově ovládaných strojů s označením DX600R a DX800R. Vrtací soupravy jsou určeny především pro práci ve svazích a na rizikových pracovištích,… jít na článek

Kobelco SK140SRD, nové pásové rýpadlo pro demolice a recyklace

Zveřejněno 2.1. Po pásovém rýpadle Kobelco SK210D, které přišlo na trh v roce 2016 a nedávno uvedeném rýpadle Kobelco SK350DLC-10 představuje společnost Kobelco Construction Machinery Europe B.V. (KCME) nejnovější přírůstek v kategorii strojů, určených pro… jít na článek

POWER support s.r.o. staví na dlouholeté praxi a široké nabídce drtičů a třídičů

Zveřejněno 19.12. S cílem nabídnout komplexní podporu v oblasti prodeje a servisu drtičů a třídičů značky POWERSCREEN vznikla v České republice nová firma POWER support s.r.o. My, jakožto bývalí zaměstnanci společnosti POWERSCREEN ČR s.r.o, jsme se v této nové firmě… jít na článek