RENOMAG

Váhy a vážicí systémy v těžebním průmyslu

Zveřejněno: 25. 7. 2017

Pásové váhy, zásobníkové váhy, váhy na sila, mostové váhy, pytlovací váhy, váhy na BIG-BAG, váhy pro betonárny, linky pro MZK – míchání mineralbetonů, dávkovací inky, to vše má v portfoliu zkušený český výrobce RVS Chodov, s.r.o. s vlastním vývojem a realizacemi. Firma je schopna v krátké době zajistit dílčí i komplexní modernizace stávajících technologií.

Váhy a vážicí systémy v těžebním průmyslu
Instalovaný tenzometrický snímač pod podpěrou

Kontinuální vážení – pásové váhy

Systém pásových vah je tvořen jednopražcovou nebo dvojpražcovou vážicí stolicí se snímačem zatížení, měřičem rychlosti posuvu pásu a elektronickou vyhodnocovací jednotkou. Vážní mechaniku lze dodatečně vestavět do nového i do již provozovaného dopravníku – prakticky jakéhokoliv. Dosahovaná přesnost vážení je závislá na technickém stavu dopravníku a na způsobu napínání pásu. V závislosti na stavu pásových dopravníků lze dosáhnout přesnosti vážení od 0,5 do 2 % z rozsahu vážení. Vážní systém lze použít jako technologické měření ke spojitému či nespojitému dávkování materiálu.

Pásové váhy je možné instalovat na pásové dopravníky stacionárních třídicích a recyklačních linek a také na mobilní drtiče a třídiče různých výrobců a dodavatelů.

Instalace tenzometrických snímačů pod podpěry zásobníku
Instalace tenzometrických snímačů pod podpěry zásobníku

Diskontinuální vážení

Mezi diskontinuální vážící systémy patří váhové zásobníky, váhy pod skipovými zásobníky, váhy pro navažování přísad. Jsou určeny pro šaržovité navažování sypkých materiálů v betonárkách, kaolínkách, výrobnách krmných směsí a pod. V sestavě automatického vážního systému jsou řídící jednotky připojeny k řídícímu počítači PC, který zobrazuje průběh pracovních cyklů a stav technologie. Váživost je od 0,5 kg do 30 t.

Stacionární vážení sil a zásobníků

Vážení sil a zásobníků je možné pomocí tenzometrických snímačů umístěných pod podpěry sila a zásobníku nebo instalace tenzometrického snímače na bok podpěry, kde tenzometrický snímač reaguje na deformaci podpěry v závislosti na zatížení.

Vážící mechanika TS102
Vážící mechanika TS102

Elektronická vyhodnocovací a řídící jednotka

Řídicí jednotka vah je vybavena barevným dotykovým displejem. Jednotka umožňuje zpracování výstupů snímačů zatížení až ze tří vážních systémů. Zpracovávat lze i některé další parametry technologie s vážením související – např. snímače naplnění zásobníků váženého materiálu, stavy uzávěrů, výstupy průtokoměrů a pod. Lze generovat řídicí signály – analogové výstupy (proudové smyčky) jsou použitelné např. k ovládání dávkovačů příměsí k základnímu váženému materiálu v závislosti na okamžitém výkonu a pod. Až šestnáct lokálních řídicích jednotek vah lze pomocí průmyslové sběrnice připojit k řídicímu počítači. K řídicí jednotce váhy lze připojit PC kompatibilní tiskárnu. Je-li k řídící jednotce připojen GSM terminál, lze z libovolného místa pomocí mobilního telefonu a SMS zpráv monitorovat stav vzdáleného vážního systému.

Vyhodnocovací jednotka RVS350U
Vyhodnocovací jednotka RVS350U

Dvacet let existence firmy RVS Chodov, s.r.o. představuje stovky spolehlivě fungujících vážních systémů v kamenolomech, pískovnách, ve stavebnictví, chemickém, automobilovém a potravinářském průmyslu. Zkušenosti získané při jejich instalaci, provozu a servisu umožňují uspokojit stále náročnější požadavky zákazníků v oblasti průmyslového vážení a automatického řízení technologických procesů.

Kontakty:
RVS Chodov, s.r.o.
Vančurova 504, 357 35 Chodov
Tel.: +420 602 278 444
E-mail: rvs (zavináč) rvs (tečka) cz
http://www.rvs.cz
(aktualizace kontaktu: 30. 11. -1)
Autor: Petr Jurča
Fotografie: Archiv firmy

Diskuze k článku

Článek zatím nikdo nekomentoval. Vložte komentář jako první.

Stránky stavebni-technika.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)