Dnes je 8.5.

Váhy a vážicí systémy v recyklačních linkách

Zveřejněno: 22. 7. 2016

Dvacet let existence firmy RVS Chodov, s.r.o. představuje stovky spolehlivě fungujících vážních systémů v kamenolomech, pískovnách, ve stavebnictví, chemickém, automobilovém a potravinářském průmyslu. Zkušenosti získané při jejich instalaci, provozu a servisu umožňují uspokojit stále náročnější požadavky zákazníků v oblasti průmyslového vážení a automatického řízení technologických procesů.

Instalovaný tenzometrický snímač pod podpěrou

Kontinuální vážení – pásové váhy

Systém pásových vah je tvořen jednopražcovou nebo dvojpražcovou vážicí stolicí se snímačem zatížení, měřičem rychlosti posuvu pásu a elektronickou vyhodnocovací jednotkou. Vážní mechaniku lze dodatečně vestavět do nového i do již provozovaného dopravníku – prakticky jakéhokoliv. Dosahovaná přesnost vážení je závislá na technickém stavu dopravníku a na způsobu napínání pásu. V závislosti na stavu pásových dopravníků lze dosáhnout přesnosti vážení od 0,5 do 2 % z rozsahu vážení. Vážní systém lze použít jako technologické měření ke spojitému či nespojitému dávkování materiálu. Pásové váhy je možné instalovat na pásové dopravníky stacionárních třídících a recyklačních linek a také na mobilní drtiče a třídiče různých výrobců a dodavatelů.

Instalace tenzometrických snímačů pod podpěry zásobníku
Instalace tenzometrických snímačů pod podpěry zásobníku

Diskontinuální vážení

Mezi diskontinuální vážící systémy patří váhové zásobníky, váhy pod skipovými zásobníky, váhy pro navažování přísad. Jsou určeny pro šaržovité navažování sypkých materiálů v betonárkách, kaolínkách, výrobnách krmných směsí apod.. V sestavě automatického vážního systému jsou řídící jednotky připojeny k řídícímu počítači PC, který zobrazuje průběh pracovních cyklů a stav technologie. Váživost je od 0,5 kg do 30 t.

Stacionární vážení sil a zásobníků

Vážení sil a zásobníků je možné pomocí tenzometrických snímačů umístěných pod podpěry sila a zásobníku nebo instalace tenzometrického snímače na bok podpěry, kde tenzometrický snímač reaguje na deformaci podpěry v závislosti na zatížení.

Instalace tenzometrických snímačů pod podpěry zásobníku

Řídicí jednotka vah je vybavena barevným dotykovým displejem. Jednotka umožňuje zpracování výstupů snímačů zatížení až ze tří vážních systémů. Zpracovávat lze i některé další parametry technologie s vážením související – např. snímače naplnění zásobníků váženého materiálu, stavy uzávěrů, výstupy průtokoměrů apod. Lze generovat řídící signály – analogové výstupy (proudové smyčky) jsou použitelné např. k ovládání dávkovačů příměsí k základnímu váženému materiálu v závislosti na okamžitém výkonu apod. Až šestnáct lokálních řídících jednotek vah lze pomocí průmyslové sběrnice připojit k řídícímu počítači. K řídicí jednotce váhy lze připojit PC kompatibilní tiskárnu. Je-li k řídící jednotce připojen GSM terminál, lze z libovolného místa pomocí mobilního telefonu a SMS zpráv monitorovat stav vzdáleného vážního systému.

Autor: Ing. Petr Jurča
Foto: Archiv firmy
 

Nové

Inovace v podání METSO: Speciální sklápěcí korba pro vozidla v lomech

Zveřejněno 5.5. Podíváme se do německé společnosti Röhrig Granit, která se dlouhodobě zabývá těžbou a zušlechťováním přírodního kamene a minerálů. Společnost řešila, jak optimalizovat náklady v lomech při odvozu odstřelené horniny na korbách dumperů a rozhodla se… celý příspěvek

Představujeme GNSS Nivel Point 3

Zveřejněno 29.4. Zajímáte se o to, jak zpřesnit a zrychlit průběh stavebních prací a dosáhnout tak špičkové efektivity? Potřebujete všestranný a výkonný GNSS přijímač, který vám umožní změřit nebo vytyčit bod či vlastnickou hranici? Nivel Point 3 od společnosti 3gon… celý příspěvek

Systém Digga HALO: vychytávka zpřesňující vrtání

Zveřejněno 24.4. Při vrtání ovlivňuje lidský faktor zásadním způsobem finální výsledek. Pro dokonalý vrt je potřeba nejenom vrták dobře nasměrovat na začátku, ale též v průběhu práce si musíme dát pozor na odklon od kolmice. Jednoduché a zároveň velice efektivní… celý příspěvek