Dnes je 23.3. – svátek slaví Ivona

Traktorem tažené stavební návěsy s mnohostranným využitím

Zveřejněno: 27. 7. 2018

Významní výrobci traktorem tažené zemědělské techniky nabízí robustní sklápěče vhodné i pro staveniště. Mezi dvě nejvýznamnější i rmy patří i rma Krampe sídlící v západoněmeckém Coesfeldu a i rma Annaburger ležící mezi Lipskem a Berlínem.

Stavební návěs Krampe HP 20 má korbu z Hardoxu o délce 5,25 m a objemu 12,5 m3 . Pro skvělou průchodnost terénem je vybaven kloubovou výkyvnou odpruženou n

Firma Krampe ročně vyrobí 700 kusů návěsů, přičemž 200 kusů z nich má přívlastek stavební. Patří tak právem k lídrům ve stavbě traktorových stavebních návěsů. V širokém výrobním portfoliu vyčnívá nad ostatní stavební návěs Krampe HP 20. Návěs má korbu z Hardoxu o délce 5,25 m a objemu 12,5 m3, kloubovou výkyvnou odpruženou nápravu pro skvělou průchodnost terénem a pneumatiky Michelin 560/60 R22,5. Hydraulicky sklápěné čelo umožňující vyložit i rozměrné kameny sahá až nad úroveň korby.

Souprava agregovaná se 150k traktorem dokáže uvézt větší množství zeminy, než osmikolové nákladní auto, a za lepší spotřebu. V případě mokrého terénu nebo nějakých ztížených podmínek není co srovnávat. Celkově opustilo brány firmy Krampe přes 1000 kusů tohoto typu návěsu, což svědčí o poptávce a kvalitě takového stroje.

Parametry návěsů

Firma Krampe se pyšní produkcí stavebních návěsů různých velikostí a provedení a právem patří k lídrům ve stavbě traktorových stavebních návěsů. Kromě zmíněné halfpipe výrobní řady HP dodávané jak v tandemové, tak i tridemové verzi, nabízí Krampe stavební návěsy pod označením SK, které jsou ideální pro převoz štěrků, písků, zeminy a drobného kamení.

HTS 22.15 HardLiner je označení nového sklápěče s vanou z hardoxové oceli firmy Annaburger.

Halfpipe sklápěče agregované s traktorem jsou možností právě pro stavební firmy. Celková povolená hmotnost je 22 tun, pneumatiky 600/55 R26,5, celková šířka 2,55 m. Je tak bezproblémovým účastníkem silničního provozu. Návěs má robustní rám z tažených profilů odolných proti zkrutu, velký úhel sklápění (54°), minimální spotřebu oleje. Mokrá lepivá jílovitá půda sklouzne z půlkruhové korby jakoby nic. Firma Annaburger představila tento stroj před dvěma lety a po německých staveništích již jezdí několik desítek kusů.

Srovnáme-li ekonomiku provozu a pořizovací náklady dampru, který nemůže na veřejné komunikace, mnohostrannost využití a průchodnost soupravy traktor a stavební návěs, nezbývá než konstatovat, že i s výrobcem nejenom zemědělské techniky musíme počítat.

Distribuce a servis v ČR

Prodej dopravní techniky Annaburger a Krampe zajišťuje v České republice firma CRS Marketing, s.r.o, která má své sídlo v Čížkovicích u Lovosic. Firma působí na českém trhu již téměř 25 let. Svým zákazníkům a prodejcům nabízí též profesionální poradenství, rychlou dodávku náhradních dílů a odborný servis.

Autor: František Hos
Foto: CRS Marketing

Nové

Volvo Trucks přináší další vylepšení pro úsporu paliva

Zveřejněno 22.3. Modernizované vznětové motory D11 a D13 od Volvo Trucks pro vozidla Volvo FH, FM a FMX splňují nové předpisy Euro 6 Step D a přinášejí řadu vylepšení, díky nimž dopravci sníží náklady na palivo. jít na článek

Extrémní podmínky i výška. To je servis jeřábů Liebherr při stavbě nejvyššího mrakodrapu v Evropě

Zveřejněno 13.3. Nejvyšší mrakodrap Evropy a Ruska, Lakhta Center, nacházející se v Petrohradu ve čtvrti Lakhta na břehu Finského zálivu, je budova o výšce 462 metrů a mající 87 pater. Byla postavena mezi roky 2012 až 2018 pomocí speciálních jeřábů Liebherr. Máme… jít na článek

Od Poclainu k Dháčkům. Výroba prvních rypadel v Martině

Zveřejněno 12.3. Ve spolupráci se externím redaktorem Tomášem Straňákem a jeho týmem jsme pro vás připravili exkluzivní seriál na pokračování, ve kterém vám postupně představíme celou historii výroby populárních československých hydraulických rýpadel (tzv. „déháček“… jít na článek