Dnes je 15.12. – svátek slaví Radana , Radan

Traktorem tažené stavební návěsy s mnohostranným využitím

Zveřejněno: 27. 7. 2018

Významní výrobci traktorem tažené zemědělské techniky nabízí robustní sklápěče vhodné i pro staveniště. Mezi dvě nejvýznamnější i rmy patří i rma Krampe sídlící v západoněmeckém Coesfeldu a i rma Annaburger ležící mezi Lipskem a Berlínem.

Stavební návěs Krampe HP 20 má korbu z Hardoxu o délce 5,25 m a objemu 12,5 m3 . Pro skvělou průchodnost terénem je vybaven kloubovou výkyvnou odpruženou n

Firma Krampe ročně vyrobí 700 kusů návěsů, přičemž 200 kusů z nich má přívlastek stavební. Patří tak právem k lídrům ve stavbě traktorových stavebních návěsů. V širokém výrobním portfoliu vyčnívá nad ostatní stavební návěs Krampe HP 20. Návěs má korbu z Hardoxu o délce 5,25 m a objemu 12,5 m3, kloubovou výkyvnou odpruženou nápravu pro skvělou průchodnost terénem a pneumatiky Michelin 560/60 R22,5. Hydraulicky sklápěné čelo umožňující vyložit i rozměrné kameny sahá až nad úroveň korby.

Souprava agregovaná se 150k traktorem dokáže uvézt větší množství zeminy, než osmikolové nákladní auto, a za lepší spotřebu. V případě mokrého terénu nebo nějakých ztížených podmínek není co srovnávat. Celkově opustilo brány firmy Krampe přes 1000 kusů tohoto typu návěsu, což svědčí o poptávce a kvalitě takového stroje.

Parametry návěsů

Firma Krampe se pyšní produkcí stavebních návěsů různých velikostí a provedení a právem patří k lídrům ve stavbě traktorových stavebních návěsů. Kromě zmíněné halfpipe výrobní řady HP dodávané jak v tandemové, tak i tridemové verzi, nabízí Krampe stavební návěsy pod označením SK, které jsou ideální pro převoz štěrků, písků, zeminy a drobného kamení.

HTS 22.15 HardLiner je označení nového sklápěče s vanou z hardoxové oceli firmy Annaburger.

Halfpipe sklápěče agregované s traktorem jsou možností právě pro stavební firmy. Celková povolená hmotnost je 22 tun, pneumatiky 600/55 R26,5, celková šířka 2,55 m. Je tak bezproblémovým účastníkem silničního provozu. Návěs má robustní rám z tažených profilů odolných proti zkrutu, velký úhel sklápění (54°), minimální spotřebu oleje. Mokrá lepivá jílovitá půda sklouzne z půlkruhové korby jakoby nic. Firma Annaburger představila tento stroj před dvěma lety a po německých staveništích již jezdí několik desítek kusů.

Srovnáme-li ekonomiku provozu a pořizovací náklady dampru, který nemůže na veřejné komunikace, mnohostrannost využití a průchodnost soupravy traktor a stavební návěs, nezbývá než konstatovat, že i s výrobcem nejenom zemědělské techniky musíme počítat.

Distribuce a servis v ČR

Prodej dopravní techniky Annaburger a Krampe zajišťuje v České republice firma CRS Marketing, s.r.o, která má své sídlo v Čížkovicích u Lovosic. Firma působí na českém trhu již téměř 25 let. Svým zákazníkům a prodejcům nabízí též profesionální poradenství, rychlou dodávku náhradních dílů a odborný servis.

Autor: František Hos
Foto: CRS Marketing

Nové

Budoucnost úklidových technologií má jméno COMAC. Mimořádně účinný zametač CS 140 T EU6 si poradí bez vody

Zveřejněno 14.12. Společnost MTM Tech s.r.o. uvádí na český trh dvě novinky předního výrobce úklidové techniky COMAC, které zcela jistě zaujmou odbornou i laickou veřejnost. Důvodem očekávaného zájmu je patentovaná technologie pro čištění komunikací TwinAction System… jít na článek

Dotační program na stavební techniku

Zveřejněno 13.12. Chystáte se pořídit novou stavební techniku anebo o těchto investicích uvažujete? Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) a Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) nabízí dotační program na podporu rozvoje malých a středních podnikatelů. Řadě… jít na článek

Traktorbagr Cat 444F s úpravami, nad kterými zůstává rozum stát

Zveřejněno 11.12. Na konci roku jsme pro vás v časopise Stavební technika připravili hned několik novinek. Jednou z nich je nová rubrika Vaše technika, kde bychom rádi představovali zajímavé stroje našich čtenářů. První stroj, který vám dnes představíme, je rýpadlo… jít na článek