RENOMAG

Traktorem tažené stavební návěsy s mnohostranným využitím

Zveřejněno: 27. 7.

Významní výrobci traktorem tažené zemědělské techniky nabízí robustní sklápěče vhodné i pro staveniště. Mezi dvě nejvýznamnější i rmy patří i rma Krampe sídlící v západoněmeckém Coesfeldu a i rma Annaburger ležící mezi Lipskem a Berlínem.

Traktorem tažené stavební návěsy s mnohostranným využitím
Stavební návěs Krampe HP 20 má korbu z Hardoxu o délce 5,25 m a objemu 12,5 m3 . Pro skvělou průchodnost terénem je vybaven kloubovou výkyvnou odpruženou n

Firma Krampe ročně vyrobí 700 kusů návěsů, přičemž 200 kusů z nich má přívlastek stavební. Patří tak právem k lídrům ve stavbě traktorových stavebních návěsů. V širokém výrobním portfoliu vyčnívá nad ostatní stavební návěs Krampe HP 20. Návěs má korbu z Hardoxu o délce 5,25 m a objemu 12,5 m3, kloubovou výkyvnou odpruženou nápravu pro skvělou průchodnost terénem a pneumatiky Michelin 560/60 R22,5. Hydraulicky sklápěné čelo umožňující vyložit i rozměrné kameny sahá až nad úroveň korby.

Souprava agregovaná se 150k traktorem dokáže uvézt větší množství zeminy, než osmikolové nákladní auto, a za lepší spotřebu. V případě mokrého terénu nebo nějakých ztížených podmínek není co srovnávat. Celkově opustilo brány firmy Krampe přes 1000 kusů tohoto typu návěsu, což svědčí o poptávce a kvalitě takového stroje.

Parametry návěsů

Firma Krampe se pyšní produkcí stavebních návěsů různých velikostí a provedení a právem patří k lídrům ve stavbě traktorových stavebních návěsů. Kromě zmíněné halfpipe výrobní řady HP dodávané jak v tandemové, tak i tridemové verzi, nabízí Krampe stavební návěsy pod označením SK, které jsou ideální pro převoz štěrků, písků, zeminy a drobného kamení.

HTS 22.15 HardLiner je označení nového sklápěče s vanou z hardoxové oceli firmy Annaburger.

Halfpipe sklápěče agregované s traktorem jsou možností právě pro stavební firmy. Celková povolená hmotnost je 22 tun, pneumatiky 600/55 R26,5, celková šířka 2,55 m. Je tak bezproblémovým účastníkem silničního provozu. Návěs má robustní rám z tažených profilů odolných proti zkrutu, velký úhel sklápění (54°), minimální spotřebu oleje. Mokrá lepivá jílovitá půda sklouzne z půlkruhové korby jakoby nic. Firma Annaburger představila tento stroj před dvěma lety a po německých staveništích již jezdí několik desítek kusů.

Srovnáme-li ekonomiku provozu a pořizovací náklady dampru, který nemůže na veřejné komunikace, mnohostrannost využití a průchodnost soupravy traktor a stavební návěs, nezbývá než konstatovat, že i s výrobcem nejenom zemědělské techniky musíme počítat.

Distribuce a servis v ČR

Prodej dopravní techniky Annaburger a Krampe zajišťuje v České republice firma CRS Marketing, s.r.o, která má své sídlo v Čížkovicích u Lovosic. Firma působí na českém trhu již téměř 25 let. Svým zákazníkům a prodejcům nabízí též profesionální poradenství, rychlou dodávku náhradních dílů a odborný servis.

Kontakty:
CRS Marketing s.r.o.
Zámecká 298, 411 12 Čížkovice
Tel.: +420 416 538 136
E-mail: info (zavináč) crs-marketing (tečka) cz
https://www.crs-marketing.cz
(aktualizace kontaktu: 27. 7.)
Autor: František Hos
Fotografie: CRS Marketing

Diskuze k článku

Článek zatím nikdo nekomentoval. Vložte komentář jako první.

Stránky stavebni-technika.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)