Nové stroje CASE skladem | AGROTEC servis s.r.o. (casece.cz)
Dnes je 30.5. – svátek slaví Ferdinand

SSAB představuje pevnější a lehčí vysokopevnostní oceli Strenx

Zveřejněno: 25. 11. 2015

Společnost SSAB prezentuje v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně svou novou značku vysokopevnostních konstrukčních ocelí. Pod označením Strenx přichází také na středoevropský trh široký výběr vysokopevnostních ocelí s mnohem lepšími parametry pevnosti a hmotnosti. To je kombinace klíčová pro řadu odvětví. Lehčí a pevnější výrobky šetří energii, nabízí vyšší bezpečnost a množství dalších zjednodušení.

Oceli Strenx jsou určeny pro odvětví, kde strukturální pevnost a nízká hmotnost hrají významnou roli. Jde zejména o zdvihání, manipulaci a přepravu v průmyslu. Dále je Strenx vhodný pro zemědělské stroje, pro rámy těžkých mobilních strojů, kolejová vozidla, v námořní dopravě či ve stavebnictví. Pro konstruktéry by měl Strenx otevírat nové možnosti a motivovat je k průlomovým nápadům. Ať už to budou jeřáby, které dosáhnou dál a výš, přívěsy, které nesou více užitečného zatížení nebo nákladní auta, která potřebují méně paliva.

Pro zákazníky je Strenx zcela unikátním produktem, protože se vztahuje na všechny tři oblíbené značky společnosti SSAB a Ruukki, která je dnes součástí SSAB tj. Optim, WELDOX a DOMEX. Strenx ztělesňuje více než padesát let zkušeností v oblasti vysokopevnostních ocelí,” říká Gregoire Parenty, ředitel pro rozvoj trhu v SSAB.

Strenx má světově nejširší nabídku vysokopevnostních konstrukčních ocelí, a to jak z hlediska pevnosti, tak i z hlediska rozměrové škály. S mezí kluzu v rozsahu od 600 MPa do 1300 MPa představuje nejpevnější dostupnou ocel na trhu. Strenx je k dispozici ve formě tlustých plechů, pásů a dutých profilů v tloušťkách od 0,7 mm do 160 mm.

Prostřednictvím Strenx nepřímo vybízíme designéry a zákazníky k tomu, aby dosahovali lepších výsledků. Sdílením našich zkušeností a znalostí oceli můžeme zaručit nejlepší výsledky ve výkonnosti výsledných produktů,” dodává Gregoire Parenty.

Strenx přichází s garantovanou konzistencí produktů a se službami, které pomáhají zákazníkům s trvalou podporou pro zvýšení výkonu koncového výrobku.

O SSAB

SSAB je ocelářská společnost s kořeny v severských zemích a Spojených státech. SSAB nabízí produkty a služby vyvinuté v úzké spolupráci se svými zákazníky tak, aby vytvořila silnější, lehčí a udržitelnější svět. SSAB má zaměstnance ve více než 50 zemích světa. Výrobní zařízení SSAB se nacházejí ve Švédsku, Finsku a ve Spojených státech.

Společnost SSAB je vedena na burze Nasdaq OMX Nordic Exchange ve Stockholmu a Nasdaq OMX v Helsinkách. Více informací na webových stránkách www.ssab.com.

Foto: Archiv firmy
Bezplatné zasílání časopisu Stavební technika pro rok 2024.
Bezplatné zasílání časopisu Stavební technika pro rok 2024.
 

Nové

Extrémně tvrdé otěruvzdorné oceli. Část první „Zpracování“

Zveřejněno 29.5. Hardox Extreme a Hardox 600 jsou v současnosti nejtvrdšími otěruvzdornými kalenými plechy. Jejich tvrdost je cca 60 HRC u Hardoxu Extreme a 600 HBW u Hardoxu 600, čemuž odpovídá přibližně 57 HRC. Vysoká tvrdost a tomu také odpovídající vyšší úroveň… celý příspěvek

DEVELON uvedl na trh nová minirypadla DX17Z-7 a DX19-7

Zveřejněno 27.5. Společnost DEVELON (dříve Doosan Construction Equipment) uvedla na trh nová minirypadla splňující požadavky Stage V, DX17Z-7 s nulovým přesahem a konvenční DX19-7. Oba nové modely se vyznačují výrazně vyšším výkonem, všestranností, komfortem pro… celý příspěvek

Společnost Hydraulikservis I rozšířila půjčovnu stavebních strojů

Zveřejněno 24.5. Známá adresa pro opravy a repase stavebních strojů a zároveň spolehlivý dodavatel náhradních dílů a maziv pro stavební techniku – to je společnost Hydraulikservis I z Bohuňovic u Olomouce. Aby mohla vyjít vstříc zákazníkům, kteří jim do opravy svěří… celý příspěvek