Premiéra strojů DEVELON v Česku
Dnes je 11.6. – svátek slaví Bruno

SSAB představuje pevnější a lehčí vysokopevnostní oceli Strenx

Zveřejněno: 25. 11. 2015

Společnost SSAB prezentuje v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně svou novou značku vysokopevnostních konstrukčních ocelí. Pod označením Strenx přichází také na středoevropský trh široký výběr vysokopevnostních ocelí s mnohem lepšími parametry pevnosti a hmotnosti. To je kombinace klíčová pro řadu odvětví. Lehčí a pevnější výrobky šetří energii, nabízí vyšší bezpečnost a množství dalších zjednodušení.

Oceli Strenx jsou určeny pro odvětví, kde strukturální pevnost a nízká hmotnost hrají významnou roli. Jde zejména o zdvihání, manipulaci a přepravu v průmyslu. Dále je Strenx vhodný pro zemědělské stroje, pro rámy těžkých mobilních strojů, kolejová vozidla, v námořní dopravě či ve stavebnictví. Pro konstruktéry by měl Strenx otevírat nové možnosti a motivovat je k průlomovým nápadům. Ať už to budou jeřáby, které dosáhnou dál a výš, přívěsy, které nesou více užitečného zatížení nebo nákladní auta, která potřebují méně paliva.

Pro zákazníky je Strenx zcela unikátním produktem, protože se vztahuje na všechny tři oblíbené značky společnosti SSAB a Ruukki, která je dnes součástí SSAB tj. Optim, WELDOX a DOMEX. Strenx ztělesňuje více než padesát let zkušeností v oblasti vysokopevnostních ocelí,” říká Gregoire Parenty, ředitel pro rozvoj trhu v SSAB.

Strenx má světově nejširší nabídku vysokopevnostních konstrukčních ocelí, a to jak z hlediska pevnosti, tak i z hlediska rozměrové škály. S mezí kluzu v rozsahu od 600 MPa do 1300 MPa představuje nejpevnější dostupnou ocel na trhu. Strenx je k dispozici ve formě tlustých plechů, pásů a dutých profilů v tloušťkách od 0,7 mm do 160 mm.

Prostřednictvím Strenx nepřímo vybízíme designéry a zákazníky k tomu, aby dosahovali lepších výsledků. Sdílením našich zkušeností a znalostí oceli můžeme zaručit nejlepší výsledky ve výkonnosti výsledných produktů,” dodává Gregoire Parenty.

Strenx přichází s garantovanou konzistencí produktů a se službami, které pomáhají zákazníkům s trvalou podporou pro zvýšení výkonu koncového výrobku.

O SSAB

SSAB je ocelářská společnost s kořeny v severských zemích a Spojených státech. SSAB nabízí produkty a služby vyvinuté v úzké spolupráci se svými zákazníky tak, aby vytvořila silnější, lehčí a udržitelnější svět. SSAB má zaměstnance ve více než 50 zemích světa. Výrobní zařízení SSAB se nacházejí ve Švédsku, Finsku a ve Spojených státech.

Společnost SSAB je vedena na burze Nasdaq OMX Nordic Exchange ve Stockholmu a Nasdaq OMX v Helsinkách. Více informací na webových stránkách www.ssab.com.

Foto: Archiv firmy
 

Nové

Na „žluté železo“ výrobené v americké Iowě se můžete vždy plně spolehnout

Zveřejněno 3.6. Společnost Vermeer, jejíž výhradní zastoupení v České a Slovenské republice má Vermeer CS, se zabývá vývojem a výrobou stavební, zemědělské, komunální, zahradní a lesnické techniky již od padesátých let minulého století. Pojďme si představit… celý příspěvek

Stavební stroje DEVELON (dříve Doosan) na EXPO Lesní lom

Zveřejněno 1.6. Ve dnech 13.–15. června 2023 představí společnost GARNEA a.s., výhradní dovozce strojů DEVELON do České republiky, na veletrhu EXPO Lesní lom všechny hlavní stroje z těžké váhové kategorie této značky. Tři stroje bude možno vidět přímo v demo ukázce… celý příspěvek

Umělá inteligence za volantem. Problém otázky etiky a morální nejistoty

Zveřejněno 29.5. Na každém kroku snad ve všech oborech lidské činnosti se setkáváme s umělou inteligencí. Vývoji a praktickým testům se věnují stovky výzkumných a vědeckých týmů po celém světě. Z poslední doby připomeňme alespoň společnou aktivitu Microsoftu, firmy… celý příspěvek