Společnost TERRAMET otevřela novou centrálu
Zveřejněno: 28. 7. 2004Otevřením nejmodernějšího prodejního a servisního areálu v Čestlicích u Prahy vyvrcholilo 6. května 2004 dosavadní působení společnosti TERRAMET v České republice.
Od počátku v roce 1991 se stalo stěžejním úkolem firmy komplexní zajištění obchodní a technicko-poradenské činnosti, servisu a prodeje náhradních dílů. Komplexnost služeb byla v posledním období doplněna o půjčovnu stavebních strojů a dále o možnost vyzkoušení tzv. demo-strojů.
Především tato služba je vítaným pomocníkem pro zákazníka při rozhodování o nákupu vhodného stroje. Díky úsilí všech svých pracovníků a přirozeně také Industrie-Holding, patří dnes společnost TERRAMET, spol. s r.o., mezi největší prodejce stavebních strojů v České republice.
V rámci nově vytvořené organizační struktury, která sdružuje zastoupení v deseti zemích střední a východní Evropy, dosáhli v ČR jednoho z vedoucích postavení.
Jak šel čas
1991 - V tomto roce byla založena společnost TERRAMET, spol. s r.o., která se stala výhradním zástupcem anglického výrobce stavebních strojů JCB na českém trhu. 1994 - Převzala zastoupení firmu Ingersoll-Rand – a to divize kompresorů, elektrocentrál a vrtných souprav.
2001 - Od tohoto roku TERRAMET zastupuje rovněž firmy Nissan v divizi čelních vysokozdvižných vozíků a dále přejímá do svého obchodního programu boční vozíky Lancer a pažení Allround.
2003 - Společnost TERRAMET opět rozšiřuje své obchodní aktivity o zastupování dalších firem z oblasti stavební a průmyslové techniky. Klientela nachází v nabídce společnosti např. grejdry HBM, dampry AUSA, skladovou techniku Crown (elektrické vidlicové vozíky), další vysokozdvižné vozíky Ranger, boční vozíky Jumbo a hutnicí techniku Vibromax.
Svým obsáhlým obchodním sortimentem, zajištěnými servisními službami a sítí poboček v sedmi regionech ČR patří mezi nejvýznamnější prodejce.
září 2003 - Byla zahájena výstavba nového areálu v Čestlicích, slavnostně otevřeného 6. května 2004. Areál tvoří servisní, dílenské zázemí se skladem náhradních dílů, spojené v jednom celku s administrativní částí, samostatný objekt myčky a samozřejmě venkovní skladové prostory.
Otevření nové centrály se zúčastnili:
Za JCB Francoisse Rausch, obchodní ředitelka JCB pro celý svět, Leszek Brzuzy, ředitel prodeje pro Evropu, Chris Nowell, regionální manager pro střední a východní Evropu, za Nissan Forklift Europe B.V. Kees van Santen, ředitel prodeje vozíků pro Evropu, majitel INDUSTRIE HOLDING Egon Zwinger a za TERRAMET, spol. s r.o., jednatelé Ing. František Novotný, Ing. Zdenek Chyba, vedení poboček spolu s dalšími zaměstnanci společnosti.
Krátce o třech nejvýznamnějších partnerech společnosti JCB
Začátky podnikání byly velmi skromné. Podnikání zahájil 23. října 1945 Joseph Cyril Bamford, všeobecně známý jako »Pan JCB«, kdy zhotovil svůj první výrobek v pronajaté garáži v městečku Uttoxeter v anglickém hrabství Staffordshire. Čtyřicet pět liber, které utržil za prodaný vyklápěcí přívěs, investoval pro nákup dalšího materiálu do výroby a tím dal základ velkému strojírenskému podniku.
V současné době je společnost JCB jedním z pěti největších vedoucích světových výrobců stavebních strojů a zařízení, vlastní 11 výrobních závodů na čtyřech kontinentech - osm závodů v Evropě a další v USA, Brazílii a Indii. Také má své přidružené společnosti ve Francii, Německu, Itálii, Holandsku, Belgii a Španělsku.
Společnost zaměstnává více než 4000 pracovníků a vyrábí více než 130 různých strojů a zařízení v devíti výrobních oborech – (nakladače s hloubkovou lopatou) rýpadlonakladače, teleskopické manipulátory, (kolejové a kolové exkavátory), hydraulická rýpadla na kolovém i pásovém podvozku, (kolové lopatové nakladače) čelní kolové nakladače, kloubové vyklápěcí vozíky, terénní vysokozdvižné vozíky, minirýpadla a smykem řízené mininakladače.
Pro použití v zemědělství vyrábí společnost JCB řadu teleskopických manipulátorů a unikátní traktor Fastrac. Společnost také vyrábí vysokozdvižné vozíky Teletruk, které jsou určeny pro průmyslové využití. Společnost JCB, vedoucí evropský výrobce stavebních strojů a zařízení, vyváží 74 % své britské produkce do 140 zemí.
Globální výroba dramaticky vzrostla v roce 2000. Byl otevřen nový výrobní závod v hodnotě 62 mil. USD v Savannah ve státě Georgia, vybudovaný na pozemku o výměře 1000 akrů, kde se vyrábějí hloubkové lopaty. Investice ve výši 20 mil. liber do indické společnosti EJCB ve městě Ballabgarth blízko Delhi předznamenává uvedení nových produktů v zemi, kde JCB pokrývá 80 % trhu. V roce 2001 byla také otevřena montovna v Brazílii, kde se vyrábějí( hloubkové lopaty) rýpadlo-nakladače pro jihoamerický trh.
Společnost JCB je v soukromém vlastnictví rodiny Bamfordů a nejstarší syn zesnulého »Pana JCB« je předsedou a ředitelem společnosti. Sir Anthony převzal vedení společnosti v lednu 1976 ve věku třiceti let. »Pan JCB« zemřel v březnu 2001 ve věku 84 let. Společnost získala přes 50 hlavních cen za vynikající výsledky zahrnující konstrukční provedení, export, design, marketing a řízení firmy i péči o životní prostředí.
Ingersoll - Rand
Terramet zastupuje firmu Ingersoll-Rand již desátým rokem. Na český trh dodává pojízdné kompresory a mobilní elektrocentrály včetně kompletního pokrytí servisem a náhradními díly.
Terramet jako jediná firma v České republice dodává kompresory s nálepkou platinové série. Kvalita výrobků této série je kromě jiného vyjádřena zárukou v délce pěti let. Výhody uvedené záruky zákazníci využívají již od roku 2001.
Průmyslová technika
V holdingu TERRA má prodej vysokozdvižných vozíků a manipulační techniky dlouholetou tradici. Již od roku 1978 začala ve Vídni spolupráce s firmou Nissan a během několika let se stala Terra jedním z leadrů na rakouském trhu. Výroba vysokozdvižných vozíků Nissan začala v Japonsku v roce 1952, v sedmdesátých letech začal prodej v Evropě a v roce 1988 byla odstartována výroba vozíků Nissan v prvním evropském závodě ve Španělské Pamploně.
V současnosti se kromě Španělska montují vozíky Nissan na evropském kontinentě ještě v holandském Almere. Nissan patří celosvětově k největším dodavatelům vysokozdvižných vozíků na světě a v kategorii čelních vozíků si drží přední čtvrté místo v celkovém pořadí dodavatelů. Ročně se vyrobí celosvětově 30 000 vysokozdvižných vozíků Nissan, z toho 8000 v Evropě.
V ČR převzal Terramet výhradní zastoupení firmy Nissan v roce 2000. Kromě značky Nissan výhradně zastupuje značku Crown ve skladové technice, značku AUSA v kategorii terénních vysokozdvižných vozíků a prodává vlastní produkci TERRA z výrobního závodu Perg v Rakousku.
Zde se jedná zejména o boční vozíky Jumbo a Lancer, novým vlastním produktem jsou těžké terénní vozíky Ranger. Novou službou je půjčovna manipulační techniky TERRA-RENT, kde jsou v nabídce krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé pronájmy vozíků.
Z tiskové konference krátce vybíráme:
Francoisse Rausch, obchodní ředitelka JCB pro celý svět Roční obrat JCB činil v loňském roce 1,5 bilionu USD. Jak dále uvedla paní Rausch, v současné době zaujímá JCB první místo na evropském trhu, celosvětově se pohybují v prodeji stavebních strojů na 5. místě.
Ing. František Novotný, jednatel společnosti Terramet V loňském roce prodal Terramet cca 260 strojů, společnost dosáhla rekordního prodeje, rovněž i letos jsou výsledky velmi pozitivní. Zákazníci projevují zvýšený zájem rovněž o pronájmy strojů.
Egon Zwinger - majitel Industrie Holding
Holding je v současné době aktivní ve 12 zemích Evropy, v oblasti prodeje těchto strojů působí jako TERRA Group. Stroje JCB jsou rozhodujícím prodávaným produktem Industrie Holding.
V loňském roce prodali prostřednictvím svých dceřiných společností 1170 strojů JCB za 120 mil. eur, což znamená nárůst proti předchozímu roku o cca 20 %. V závěru uvádím ve zkrácené formě některé z odpovědí na dotazy novinářů:
• JCB kromě novinek, vystavených především na veletrhu Bauma v Mnichově se soustředí na inovace stávajících strojů, s ohledem na zvýšení bezpečnosti provozu, komfortu pro obsluhy a zlepšení celkového vybavení. Vývoj ovšem pokračuje dále, takže zákazníci se mohou těšit na nové stroje.
• Co se týká prodeje použitých strojů, lze očekávat zvýšení zájmu o pronájmy tak, se již nyní děje v řadě zemí západní Evropy, pronájmy stavební techniky zcela jistě po vstupu ČR do EU zaznamenají nárůst a zájem zvláště ze strany středních a malých firem.
Nové
Velké jeřáby Peiner v Československu, díl II
Zveřejněno 30.9. V našem putování za jeřáby na stavbách někdejšího Československa si tentokrát představíme modely Peiner SN 500-08, Peiner MK 630 a Peiner MK 900. První z nich se objevil například při výstavbě papíren Štětí nebo petrochemičky v Litvínově, zbylé dva… celý příspěvek
S čistotou provozu pomáhá v lomu Budislav myčka MobyDick
Zveřejněno 27.9. Už dlouho jsme v redakci zamýšleli zpracovat reportáž z provozu myčky nákladních vozidel švýcarského výrobce Frutiger AG, který má hlavní výrobní závod v Týništi nad Orlicí. Od zástupců firmy Frutiger CZ, s.r.o. jsme nedávno dostali tip na jednu… celý příspěvek
Seznamte se s tiltrotátory a příslušenstvím značky MRT
Zveřejněno 25.9. Nějak jsme si v posledních letech zvykli, že se na českém trhu v oblasti příslušenství objevuje záplava neznámých značek. Často mají společné to, že jsou podezřele levné, podezřele vypadají, nemají žádné reference a nikdo k nim nechce poskytovat… celý příspěvek