TRIGA - vývoj a výroba přídavných zařízení  pro stavební, těžební a zemědělské stroje
Dnes je 3.7. – svátek slaví Radomír

Spojenectví tvořící zisk. Firmě ECOSTONE se osvědčily skalní lžice XD od českého výrobce TRIGA-MF

Zveřejněno: 28. 5. 2020

Návštěva, na kterou se nezapomíná. I tak by se dalo nazvat předání hybridního pásového rýpadla Komatsu HB 365 LC-3 v areálu firmy ECOSTONE u Havlíčkova Brodu. Tato rodinná česká firma má široký záběr činností (od zemních a stavebních prací, těžby, autodopravy až po prodej písku, kameniva a výrobu betonových směsí) a sympatické majitele, kteří se v branži vyznají, mají svérázné názory a v podnikání sází na férovost a zodpovědnost. Zaměstnanci firmy se můžou spolehnout na kvalitní zázemí a špičkové pravidelně obměňováné stroje.

Prvním hybridním rýpadlem ve firmě ECOSTONE je Komatsu HB 365 LC-3
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Pásové rýpadlo, dodané společností KUHN-BOHEMIA, a.s., je vybaveno odolnou skalní lžicí výrobce TRIGA-MF s typovým označením XD (Extreme Duty), což znamená, že se jedná o vrcholnou typovou řadu tohoto českého výrobce. Podobně jako Komatsu, které do ECOSTONE dodalo téměř dvě desítky strojů, patří také TRIGA-MF k dvorním dodavatelům, kteří si zde vybudovali respekt. Dodaná lžice XD je vybavena ochrannými segmenty proti opotřebení MTG a zubovým systémem Kmax, který je skvělou volbou pro práci v kamenolomech. Právě tady jsou skalní lžice a lopaty od TRIGA-MF jako doma. V ECOSTONE těží kámen v několika lomech najednou a jejich reference mají tedy nějakou váhu. „S Trigou řešíme lopaty i lžice, dělají nám navíc veškerý servis a také generální opravy. Jejich lžice v provedení XD máme vyzkoušené a víme, že snesou opravdu dost,” říká o nejnovějším příslušenství Tomáš Milichovský z ECOSTONE. „Investovat do špičkové techniky je podle mě jediný způsob, jak můžeme našim zákazníkům garantovat maximální produktivitu a nejvýhodnější cenu za práci,” dodává vzápětí.

ECOSTONE a Komatsu – to je trvalý svazek. Při předání hybridního rýpadla HB 365 LC-3 byli přítomni zleva: Daniel Sys (generální ředitel importéra Komatsu, KUHN-BOHEMIA), Tomáš Milichovský, Luboš Milichovský (ECOSTONE) a Jiří Bosák (KUHN-BOHEMIA)
ECOSTONE a Komatsu – to je trvalý svazek. Při předání hybridního rýpadla HB 365 LC-3 byli přítomni zleva: Daniel Sys (generální ředitel importéra Komatsu, KUHN-BOHEMIA), Tomáš Milichovský, Luboš Milichovský (ECOSTONE) a Jiří Bosák (KUHN-BOHEMIA)

Pořízení prvního „hybridu” bylo dle slov Tomáš Milichovského jen otázkou času. Firma na svých lidech nešetří a snaží se jim pro jejich práci pořídit to nejlepší, co je k mání. Kromě ekologického aspektu byla rozhodující i ekonomika provozu. Na nízké spotřebě paliva se podílí elektricky poháněná otoč, která využívá elektrickou energii, vznikající při brzdění otoče. Energie se ukládá do speciálního akumulátoru a následně je používána pro pohon elektromotoru otoče nástavby. Akumulátor se dá v případě nutnosti dobít i pomocí motor-generátoru, který je umístěn mezi dieselovým pohonným motorem a hydraulickým čerpadlem. Dodané rýpadlo je v lomovém provedení, má ochrannou mříž předního skla a střechy kabiny a dvoubřité lomové pásy šířky 600 mm. „Vývoj strojů a obecně technologií jde strašně rychle dopředu. Když koupíme nový stroj s prodlouženým servisem, tak víme, že máme pět let klid a můžeme se soustředit jen na náš byznys,” prozrazuje na závěr nákupní filozofii ECOSTONu Tomáš Milichovský.

Nové rýpadlo Komatsu se lžicí TRIGA bylo po zaškolení obsluhy pokřtěno šampaňským a následně proběhlo focení, ke kterému přivezli také údajně nejlépe vybavený kolový bagr u nás. Kolové rýpadlo Komatsu PW 148-11 je vybavené speciálními pneumatikami, tažným závěsem a mnoha dalšími technickými vychytávkami včetně naklápěcí rotační hlavy Steelwrist s širokou škálou lopat.

Flotila Komatsu pózuje s beton-mixem a sklápěčkou firem iBeton a ECOSTONE
Flotila Komatsu pózuje s beton-mixem a sklápěčkou firem iBeton a ECOSTONE

O společnosti TRIGA-MF

Společnost TRIGA MF z Lomnice nad Popelkou je významným českým výrobcem přídavných zařízení pro stavební, těžební i zemědělské stroje. „Pod jednou střechou”, na výrobní ploše více než 12 000 m2 projektuje a vyrábí zařízení do celého světa. Kromě vývoje, výroby a prodeje je dalším pilířem servis a renovace veškerého příslušenství ke stavebním a těžebním strojům. Více informací na www.triga.cz.

Společnost ECOSTONE

Firma se zabývá těžbou a zpracováním hornin v kamenolomech, pozemním stavitelstvím, autodopravou a pronájmem stavebních strojů. Je propojena se společností iBeton, která vyrábí a prodává certifikované betonové směsi. Komplexní nabídka betonů zahrnuje 137 vlastních receptur. Při projektování betonárky se inspirovali v Rakousku a pro výrobu betonu tak používají nejmodernější profi technologie, šetrné k životnímu prostředí. Mezi benefity této vzájemné spolupráce firem patří zejména příznivé ceny pro koncového zákazníka. Více informací na stránkách www.ecostone.cz a www.ibeton.info.

— kontakty —

TRIGA-MF spol. s r.o.

E: info@triga.cz   T: +420 481 671 915   WWW: http://www.triga.cz/

Autor: Jan Rybář
Foto: Jan Rybář

Tématické tagy

Nové

Co se opravdu povedlo, byl vývoj a výroba lopaty na čelní nakladač. Nářadí z otěruvzdorné oceli slouží ve známém lomu u Sedlčan

Zveřejněno 30.6. Asi se shodneme, že příběhy zákazníků mají nejvyšší přidanou hodnotu k produktovým informacím. Jedině praxe ukáže, nakolik je daný výrobek konkurenceschopný a s čím můžeme v realitě dennodenní dřiny počítat. Příběh z žulového lomu Deštno u Sedlčan… jít na článek

Buldozery československé výroby zůstaly jen na papíře. Trh pro ně by byl moc malý

Zveřejněno 26.6. V Československu se vyráběly v průběhu času snad všechny nejčastější druhy stavebních strojů, bohužel jsou tu i dva směry, které v tuzemsku v minulosti nedostaly příliš šanci – traktorobagry a buldozery. Oba tyto druhy strojů spojuje společný příběh… jít na článek

Budoucnost je v kombinaci elektrických pohonů a motorů s vnitřním spalováním, myslí si v DEUTZ

Zveřejněno 21.6. Pod hlavičkou „Revolutionizing Power“ mohli návštěvníci expozice DEUTZ na CONEXPU v Las Vegas zhlédnout aktuální trendy v oblasti udržitelných pohonných systémů určených pro mimosilniční techniku. Přední mezinárodní specialista na motory ukázal… jít na článek