Bagry TAKEUCHI
Dnes je 21.9. – svátek slaví Matouš

Spojenectví tvořící zisk. Firmě ECOSTONE se osvědčily skalní lžice XD od českého výrobce TRIGA-MF

Zveřejněno: 28. 5. 2020

Návštěva, na kterou se nezapomíná. I tak by se dalo nazvat předání hybridního pásového rýpadla Komatsu HB 365 LC-3 v areálu firmy ECOSTONE u Havlíčkova Brodu. Tato rodinná česká firma má široký záběr činností (od zemních a stavebních prací, těžby, autodopravy až po prodej písku, kameniva a výrobu betonových směsí) a sympatické majitele, kteří se v branži vyznají, mají svérázné názory a v podnikání sází na férovost a zodpovědnost. Zaměstnanci firmy se můžou spolehnout na kvalitní zázemí a špičkové pravidelně obměňováné stroje.

Prvním hybridním rýpadlem ve firmě ECOSTONE je Komatsu HB 365 LC-3
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Pásové rýpadlo, dodané společností KUHN-BOHEMIA, a.s., je vybaveno odolnou skalní lžicí výrobce TRIGA-MF s typovým označením XD (Extreme Duty), což znamená, že se jedná o vrcholnou typovou řadu tohoto českého výrobce. Podobně jako Komatsu, které do ECOSTONE dodalo téměř dvě desítky strojů, patří také TRIGA-MF k dvorním dodavatelům, kteří si zde vybudovali respekt. Dodaná lžice XD je vybavena ochrannými segmenty proti opotřebení MTG a zubovým systémem Kmax, který je skvělou volbou pro práci v kamenolomech. Právě tady jsou skalní lžice a lopaty od TRIGA-MF jako doma. V ECOSTONE těží kámen v několika lomech najednou a jejich reference mají tedy nějakou váhu. „S Trigou řešíme lopaty i lžice, dělají nám navíc veškerý servis a také generální opravy. Jejich lžice v provedení XD máme vyzkoušené a víme, že snesou opravdu dost,” říká o nejnovějším příslušenství Tomáš Milichovský z ECOSTONE. „Investovat do špičkové techniky je podle mě jediný způsob, jak můžeme našim zákazníkům garantovat maximální produktivitu a nejvýhodnější cenu za práci,” dodává vzápětí.

ECOSTONE a Komatsu – to je trvalý svazek. Při předání hybridního rýpadla HB 365 LC-3 byli přítomni zleva: Daniel Sys (generální ředitel importéra Komatsu, KUHN-BOHEMIA), Tomáš Milichovský, Luboš Milichovský (ECOSTONE) a Jiří Bosák (KUHN-BOHEMIA)
ECOSTONE a Komatsu – to je trvalý svazek. Při předání hybridního rýpadla HB 365 LC-3 byli přítomni zleva: Daniel Sys (generální ředitel importéra Komatsu, KUHN-BOHEMIA), Tomáš Milichovský, Luboš Milichovský (ECOSTONE) a Jiří Bosák (KUHN-BOHEMIA)

Pořízení prvního „hybridu” bylo dle slov Tomáš Milichovského jen otázkou času. Firma na svých lidech nešetří a snaží se jim pro jejich práci pořídit to nejlepší, co je k mání. Kromě ekologického aspektu byla rozhodující i ekonomika provozu. Na nízké spotřebě paliva se podílí elektricky poháněná otoč, která využívá elektrickou energii, vznikající při brzdění otoče. Energie se ukládá do speciálního akumulátoru a následně je používána pro pohon elektromotoru otoče nástavby. Akumulátor se dá v případě nutnosti dobít i pomocí motor-generátoru, který je umístěn mezi dieselovým pohonným motorem a hydraulickým čerpadlem. Dodané rýpadlo je v lomovém provedení, má ochrannou mříž předního skla a střechy kabiny a dvoubřité lomové pásy šířky 600 mm. „Vývoj strojů a obecně technologií jde strašně rychle dopředu. Když koupíme nový stroj s prodlouženým servisem, tak víme, že máme pět let klid a můžeme se soustředit jen na náš byznys,” prozrazuje na závěr nákupní filozofii ECOSTONu Tomáš Milichovský.

Nové rýpadlo Komatsu se lžicí TRIGA bylo po zaškolení obsluhy pokřtěno šampaňským a následně proběhlo focení, ke kterému přivezli také údajně nejlépe vybavený kolový bagr u nás. Kolové rýpadlo Komatsu PW 148-11 je vybavené speciálními pneumatikami, tažným závěsem a mnoha dalšími technickými vychytávkami včetně naklápěcí rotační hlavy Steelwrist s širokou škálou lopat.

Flotila Komatsu pózuje s beton-mixem a sklápěčkou firem iBeton a ECOSTONE
Flotila Komatsu pózuje s beton-mixem a sklápěčkou firem iBeton a ECOSTONE

O společnosti TRIGA-MF

Společnost TRIGA MF z Lomnice nad Popelkou je významným českým výrobcem přídavných zařízení pro stavební, těžební i zemědělské stroje. „Pod jednou střechou”, na výrobní ploše více než 12 000 m2 projektuje a vyrábí zařízení do celého světa. Kromě vývoje, výroby a prodeje je dalším pilířem servis a renovace veškerého příslušenství ke stavebním a těžebním strojům. Více informací na www.triga.cz.

Společnost ECOSTONE

Firma se zabývá těžbou a zpracováním hornin v kamenolomech, pozemním stavitelstvím, autodopravou a pronájmem stavebních strojů. Je propojena se společností iBeton, která vyrábí a prodává certifikované betonové směsi. Komplexní nabídka betonů zahrnuje 137 vlastních receptur. Při projektování betonárky se inspirovali v Rakousku a pro výrobu betonu tak používají nejmodernější profi technologie, šetrné k životnímu prostředí. Mezi benefity této vzájemné spolupráce firem patří zejména příznivé ceny pro koncového zákazníka. Více informací na stránkách www.ecostone.cz a www.ibeton.info.

— kontakty —

TRIGA-MF spol. s r.o.

E: info@triga.cz   T: +420 481 671 915   WWW: http://www.triga.cz/

Autor: Jan Rybář
Foto: Jan Rybář

Tématické tagy

Nové

První setkání s nakladačem LiuGong. K pořízení stroje vedla zvědavost

Zveřejněno 20.9. Čínští výrobci expandují na světové trhy. V jejich hledáčku je kromě tradičních oblastí jako Jižní a Severní Amerika také „Starý kontinent“, především pak země západní Evropy. Příkladem je nakladač LiuGong 856H, který se zabydluje v jedné kolínské… jít na článek

Martin Mottl: Nechci platit za značku. Důležité jsou pro mě reference

Zveřejněno 18.9. strojích SANY už se mohli naši čtenáři v minulosti dočíst mnohé. Například, že tento čínský výrobce patří poslední dobou co se týče objemu produkce k největším globálním hráčům, nebo že tuto značku v České republice zastupuje společnost CARACAL… jít na článek

Legendární Gazela a její slavní řidiči ve známém francouzském filmu

Zveřejněno 16.9. Roku 1964 natáčel v Maroku režisér Henri Verneuil pro společnost Gaumont film „Sto tisíc dolarů na slunci“ (Cent mille dollars au soleil) na motivy knihy Claude Velliota „Nepůjdeme do Nigérie“. Vedle předních francouzských herců zde v „hlavní roli“… jít na článek