e-shop RENOMAG
Dnes je 8.1. – svátek slaví Čestmír

Roadpad – nový audio a navigační systém Renault Trucks

Zveřejněno: 8. 11. 2018

Modelové řady Renault Trucks T, C a K mohou být nově vybaveny novým audio a navigačním systémem s názvem Roadpad, který funguje jako palubní asistent, umožňující řidičům poslech hudby, používání mobilního telefonu pomocí hands-free sady, bezpečné řízení a používání navigace.

Vozidla modelové řady Renault Trucks T, C a K jsou vybavena sekundárním 7palcovým dotykovým displejem s vysokým rozlišením, který obsahuje nový audio a navigační systém Roadpad. Jediné zařízení tak nabízí navigaci pro nákladní vozidla, možnost poslechu hudby, kamery a hands-free sadu. Roadpad je dokonalým společníkem pro řidiče na cestách.

Roadpad usnadňuje práci řidičům díky integrované navigaci pro nákladní vozidla TomTom, která obsahuje mnoho funkcí jako například možnost prohlížet trasu v 2D nebo 3D zobrazení nebo možnost získat aktuální informace o silničním provozu.

Jak Roadpad funguje

Se systémem Roadpad jsou cesty příjemnější a jízda bezpečnější, protože se přizpůsobuje životnímu stylu řidiče. Roadpad nabízí možnost spárování hned dvou telefonů současně, takže řidič může pomocí hands-free sady používat svůj služební i soukromý telefon. Řidič si musí zvolit prioritní telefon, kterým prochází své kontakty nebo uskutečňuje odchozí hovory. Příchozí hovory nebo textové zprávy mohou přijímat oba telefony. Volba prioritního zařízení může být jednoduše změněna prostřednictvím menu.

Roadpad umožňuje řidiči procházet seznam uložených skladeb, aniž by se přestal soustředit na dění na silnici, protože systém poskytuje přístup k platformě Deezer. Řidič má možnost poslouchat svoji oblíbenou rozhlasovou stanici ve formátu DAB+ (Digital Audio Broadcasting), který nabízí optimální kvalitu zvuku. V neposlední řadě pak Roadpad nabízí snadný přístup k aplikaci předpovědi počasí nebo aplikaci Google Maps.

Pro ještě větší bezpečnost řidiče, jeho nákladu a ostatních účastníků provozu nabízí Roadpad dokonalou viditelnost díky předpřípravě pro instalaci čtyř kamer. Boční kamery nabízí optimální viditelnost, zatímco zadní kamery přispívají k většímu pohodlí při práci, zvláště při připojování návěsů.

Autor: Tereza Porubová
Foto: Renault Trucks
 

Nové

Když technika vzniká z praxe: třídič CRAWLER od Molemachine mění pohled na mobilní třídění

Zveřejněno 7.1. Rostoucí tlak na recyklaci, omezení skládkování a neustálý boj o čas i náklady. To jsou témata, která dnes řeší prakticky každá stavební firma, bez ohledu na svou velikost. Právě v tomto kontextu dává smysl příběh české společnosti… celý příspěvek

Když už ne teď, tak kdy? Cesta na konec světa se Scanií 500R 6x6 XT

Zveřejněno 5.1. Někdy velké dobrodružství začíná jednoduchou otázkou: Pokud ne teď, tak kdy? Thiago a Manuela ze Švýcarska se rozhodli tuto myšlenku vzít vážně. Vyměnili své dosavadní životy za domov na kolech a vydali se po legendární… celý příspěvek

Vojta Kotek buduje biofarmu v přímém přenosu. Stroje Bobcat jsou u toho

Zveřejněno 5.1. Z městského ruchu na farmu – tak by se dala popsat proměna Vojtěcha Kotka. Známý herec se pustil do budování svého životního projektu, vlastní farmy, o níž vzniká i televizní seriál. S pomocí strojů Bobcat zvládá výkopy, terénní úpravy i čištění… celý příspěvek