RENOMAG

Řetězy pro komunální techniku a odklízení sněhu

Zveřejněno: 23. 1. 2016

Řetězy jsou dnes nezbytnou součástí vozidla kvůli bezpečnosti. Je to sice investice, ale vyplatí se. Rakouská společnost pewag vyvinula speciální řetěz unimove TT s ohledem na nasazení vozidel komunálních služeb na odklízení sněhu a zimní údržbu.

Řetězy pro komunální techniku a odklízení sněhu

Revoluční řešení pro vozidla nasazená na odklízení sněhu i na stavbu

V městské zástavbě a na lokálních nebo pracovních komunikacích se vozidla na odklízení sněhu pohybují často v omezených prostorových podmínkách a těžším terénu dlouhých prudkých stoupání, bez možnosti rozjezdu. Navíc jízda z kopce s těžkým vozem vyžaduje velkou míru zkušeností řidiče. V těchto situacích, mají-li být ulice stále sjízdné, je dobré spolehnout se na sněhové řetězy tak, jak je tomu běžné například v Rakousku a Německu. Ano, řetězy jsou investicí, musí se nasazovat, což zabere nějaký čas, ale samotná efektivita a bezpečnost pohybu vozidla je v mnohem vyšších dimenzích.

Profesionální řetězy do těžkých podmínek

Právě s ohledem na nasazení vozidel komunálních služeb na odklízení sněhu a zimní údržbu byl vyvinut speciálně řetěz unimoveTT rakouskou společností pewag. Ocení jej také na stavbách a uplatnění najde i v armádě a v soukromém sektoru při údržbě velkých areálů, které musí být přístupné pro denní logistiku za každého počasí.

Značka nové technologie ThickThin®

Nejnovější generace řetězů pewag unimoveTT je řešena technologií ThickThin®, kdy se pro výrobu řetězů používající různé profily článku a síly materiálu. Díky tomu jsou řetězy pewag unimoveTT o dalších 10 % lehčí než jeho předchůdce (ten byl o 20 % lehčí, než-li jim podobné!)

pewag unimoveTT

  • pohodlné nasazení, nízká spotřeba paliva,
  • nízká hmotnost a skutečně velká životnost,
  • použití speciálního legování TitanGrip®, perfektní zakalení,
  • vlnitý dezén článků pro větší záběr na sněhu i ledu,
  • zápustkové kování uzávěrů.

Silný záběr pro traktory a pluhy

Na sníh i do terénu. Traktor obutý do řetězů je rázem ještě silnější, protože ani plná radlice jej nebrzdí, kola drží silný záběr a stopu. Při vyprošťování jiných vozidel za těžkých sněhových podmínek traktor opravdu v záběru podrží.

pewag universal a universalED

  • šestiúhelníková řetězová síť je perfektní volbou pro traktory a stavební stroje do mírných i těžkých podmínek,
  • s kovanými středními háčky pro odolnost proti oděru,
  • speciální legování TitanGrip®,
  • vysoký výkon moderních traktorů vyžaduje odolnost: síla materiálu od 4,5 do 12 mm,
  • speciální provedení pro široké pneumatiky ve verzi se střídavě uspořádanou řetězovou sítí: nižší opotřebení, delší živostnost, klidnější jízda.

Řetězy ocení většinou každý řidič až tehdy, když je vyzkouší. Nebojte se jak investice, tak nasazování. Věřte, že 2× „na sucho” a potřetí před vyjetím na sníh, jako když je najdete. Pak už na ně nedáte dopustit, protože řidič s řetězy je pan spolehlivý. Stejně jako řetězy.

Kontakty:
pewag s.r.o.
Smetanovo nábřeží 172, 517 54 Vamberk
Tel.: +420 494 549 921-6
E-mail: prodej (zavináč) pewag (tečka) cz
http://www.pewag.cz
(aktualizace kontaktu: 28. 5. 2013)
Autor: Ing. Martin Lenfeld
Fotografie: Archiv firmy

Diskuze k článku

Článek zatím nikdo nekomentoval. Vložte komentář jako první.

Stránky stavebni-technika.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)