Dnes je 18.1. – svátek slaví Vladislav

Prodlužte životnost pneumatik až třikrát

Zveřejněno: 14. 3. 2017

Životnost EM pneumatik teď můžete prodloužit až třikrát. A to díky technologii, kterou na český trh přináší společnost Mands ve spolupráci s největší firmou na protektorování EM pneumatik na světě, KALTIRE. Nejen že protektorování pneumatik je podstatně levnější než pořizování nových, ale také jejich životnost se těm novým zcela vyrovná. Navíc šetříte životní prostředí.

Proč kupovat nové pneumatiky, když by je stačilo jen oživit? Společnost Mands zapřemýšlela nad tím, jak svým zákazníkům ušetřit peníze, a rozhodla se na český trh přinést technologii protektorování EM pneumatik lisováním ve formě nebo prořezáním nového dezénu v nově nanesené běhounové směsi. Životnost takto obnovených EM pneumatik není o mnoho kratší než těch zcela nových, do kterých byste museli investovat podstatně více peněz.

Protektorování vyžaduje kvalitní základ

Protektorování však není vhodné pro jakýkoliv typ pneumatik. Tato technologie vyžaduje kvalitní základ. Proto se pro výrobu lisovaných protektorů zásadně používají kostry značek Michelin a Bridgestone. Pro prořezávání pak i značky GoodYear a další. Protektorovat lisováním lze širokou škálu rozměrů pneumatik, která plně pokrývá potřeby českého i středoevropského trhu. Jde především o pneumatiky s průměrem 25 palců. Prořezávané pneumatiky se vyrábí až do průměru 49 palců.

Prořezávané pneumatiky
Prořezávané pneumatiky

Technologie protektorování

Technologie protektorování je velmi náročná. Aby nedošlo k poškození pneumatik či zkrácení jejich životnosti po obnovení, neobejde se bez několikafázové kontroly před samotným protektorováním. Ultrazvuk ukáže všechny, i skryté vady, které se však v 90 % případů dají odstranit do takové míry, že po protektorování zákazník nepozná, zda jde o novou či obnovenou pneumatiku.

Lisované pneumatiky
Lisované pneumatiky

Četnost protektorování vhodných pneumatik a likvidace nevhodných

Pokud zákazník dodržuje všechny zásady pro použití protektorovaných pneumatik, jako je správné huštění či zbytečné neprokluzování při záběru, může své pneumatiky nechat oživit až třikrát a společnost Mands mu bude garantovat 100% nezávadnost pneumatik i znásobení jejich životnosti.

Může se samozřejmě stát, že pneumatika už nebude vhodná k protektorování. V takovém případě se Mands postará o její ekologickou likvidaci. KALTIRE jde v šetření životního prostředí ještě dál a v tomto roce otevírá novou továrnu na katalytickou recyklaci ojetých pneumatik. Tak získá zpět většinu surovin použitých při výrobě EM pneumatik. Z recyklace pneumatiky o průměru 63 palců dostane neuvěřitelných 2 300 kg sazí, 750 kg ocele, 2 500 l surové nafty a 350 m3 plynu. Tím se každá pneumatika maximálně využije.

Pneumatiky KALTIRE jsou vyráběné v rozměrech 20,5R25, 23,5R25, 26,5R25, 29,5R25 a 750/65R25.

Autor: Ing. Martin Sedláček
Foto: Archiv firmy

Nové

Nová řada bezkabinových vrtacích souprav od Sandviku. Vychází z modelů s kabinou

Zveřejněno 17.1. Portfolio univerzálních povrchových vrtacích souprav značky Sandvik se rozšiřuje o dvojici bezkabinových dálkově ovládaných strojů s označením DX600R a DX800R. Vrtací soupravy jsou určeny především pro práci ve svazích a na rizikových pracovištích,… jít na článek

Kobelco SK140SRD, nové pásové rýpadlo pro demolice a recyklace

Zveřejněno 2.1. Po pásovém rýpadle Kobelco SK210D, které přišlo na trh v roce 2016 a nedávno uvedeném rýpadle Kobelco SK350DLC-10 představuje společnost Kobelco Construction Machinery Europe B.V. (KCME) nejnovější přírůstek v kategorii strojů, určených pro… jít na článek

POWER support s.r.o. staví na dlouholeté praxi a široké nabídce drtičů a třídičů

Zveřejněno 19.12. S cílem nabídnout komplexní podporu v oblasti prodeje a servisu drtičů a třídičů značky POWERSCREEN vznikla v České republice nová firma POWER support s.r.o. My, jakožto bývalí zaměstnanci společnosti POWERSCREEN ČR s.r.o, jsme se v této nové firmě… jít na článek