Dnes je 13.11. – svátek slaví Tibor

Přeprava nejsilnějšího lanovkového lana na světa pro lanovku na Zugspitze

Zveřejněno: 7. 9. 2018

Turisté a alpinisté mají dvě možnosti, jak se nechat vyvézt na vrchol nejvyšší hory v Německu – z rakouské strany lanovkou Tiroler a z Garmisch-Partenkirchen bavorskou lanovkou Zugspitzbahn. Druhá jmenovaná byla v období květen–červen 2017 vybavena novým nosným lanem. Každé z celkem čtyř ocelových lan o délce 4 900 m, průměru 72 mm a hmotnosti více než 145 t bylo přepraváno ze 200 km vzdálené výrobny ve Švýcarsku.

Celková délka přepravy přesahovala 54 m

Náročný přepravní úkol

Dosud nejsilnější lana na světě pro lanové dráhy byla vyrobena firmou Fatzer AG Wire Ropes Romanshorn ve Švýcarsku. Odtud bylo nutné přepravit tato ocelová lana trasou delší než 200 km do místa určení. Jejich impozantní rozměry vyžadovaly od subjektů zodpovědných za projekt – Feldmann Pneukran + Transport AG – vývoj samostatného řešení pro přepravní konfiguraci. „Nejprve jsme nechali zhotovit speciální cívky (tzv. kabelové bubny) tak, aby přeprava mohla být uskutečněna po dálnici,” informuje Marcel Guilbert, oblastní vedoucí přepravy Feldmann AG. „Z důvodu vysoké hmotnosti jsme lano rozdělili při každé ze čtyř jízd po jedné cívce na dvě vozidla, která musela jet po celou dobu cesty spojená těsně za sebou. Při celkové délce více než 54 m to byl v některých úsecích trasy velmi náročný přepravní úkol.

Cívka vpředu byla projektována pro průměr 4,5 m, protože na místě určení při závěrečné montáži bude muset na ní být celé ocelové lano navinuto. Aby mohla být cívka přepravována podle dopravních předpisů při celkové výšce 4,3 m, vyvinuli odborníci pro přepravu v prvním kroku zařízení pro převoz horního segmentu cívky po silnicích. Ve druhém kroku vykonal tým z firmy Feldmann společně s konstrukčními inženýry z firmy Goldhofer skutečnou pionýrskou práci a vyvinuli první „cívkové lože” na světě s nosností 100 t.

Marcel Guilbert říká: „Konstrukce lože byla mojí myšlenkou a ve spolupráci s fou. Goldhofer byla optimálně přeměněna na skutečnost. Skutečně jedinečný projekt, který dříve určitě ještě nikdy nebyl uskutečněn.” Pro jízdní konfiguraci první soupravy včetně bagrové cívky se tým fy. Feldmann rozhodl pro moduly Goldhofer STHP/ET 4+7. Vozidlo je samo považováno mezi těžkotonážními moduly jako extrémně zatížitelné a je používáno hlavně na dlouhých trasách. Zatížení osvědčených výkyvných náprav Goldhofer je u těchto modulů až 23 t. Přepravou menší cívky na vozidle vzadu byla pověřena firma Wipfli Transporte. Poté, co byla lana úměrně rozdělena na obě přepravní kombinace, začala první část jízdy, která vedla ze Švýcarska přes Lichtenštejnsko a Rakousko do Německa.

Úspěch od začátku až do konce

Od začátku až do cíle jsme museli zvládnout různá dopravní specifika, což při celkové délce přepravy přes 54 m nebylo vždy zcela bezproblémové. Plně se zde osvědčilo hydraulické vyrovnávání náprav THP/ET, které pracovalo bezchybně. V Schaan (Lichtenštejnsko) projížděla pak souprava středem obce. Bylo nezbytné tam demontovat některá dopravní značení,” řekl Marcel Guilbert. Poslední úsek trasy nachystal ještě stoupání více než 14 procent. Navzdory mokré vozovce to přepravní konvoj s celkovou hmotností 252 t bez problémů zvládl a konečně mohl dopravit první lano bez problémů na místo určení. Také další tři přepravy proběhly hladce. Marcel Guilbert dodává: „Jsme hrdí, že jsme pro tuto přepravu spolu s firmou Goldhofer vyvinuli zcela nové řešení. Znalci našeho oboru byli značně překvapeni, když ti <0x201A>malí' Švýcaři přišli s takovým nápadem. Při zpětném pohledu musím říci: Skvělá věc, rozhodl bych se takto ihned znovu.

Článek spolu s fotografiemi redakci poskytl Jaroslav Honzík z Chrudimské společnosti VLADYKA, s.r.o.

Autor: Jaroslav Honzík
Foto: Archiv autora

Tématické tagy

Nové

Výkonná hydraulická kladiva Renomag pro všechny nosiče a druhy prací

Zveřejněno 12.11. Hydraulické kladivo značky Renomag využijete nejen při všech lehčích i náročných stavebních pracích spojených s výstavbou silnic, bouráním, recyklacemi, ale i v lomech při těžbě a rozbíjení velkých kamenných bloků. Pro tyto práce potřebujete nástroj… jít na článek

Unikátní dopravník TELESTACK TS 242. První svého druhu ...

Zveřejněno 11.11. Teleskopické dopravníky jsou nesmírně technicky zajímavým produktem, který navíc ušetří mnoho času, peněz a poskytne možnosti, jaké Vám žádný klasický haldovací pás prostě nemůže nabídnout. Unikátní dopravník TELESTACK TS 242 totiž umí měnit nejenom… jít na článek

Metso uvádí na trh nový efektivnější Lokotrack LT200HP

Zveřejněno 10.11. Mobilní kuželový drtič Metso Lokotrack® LT200HP™ je určen pro sekundární případně terciální stupeň drcení. Využití nalezne při výrobě kameniva pro drážní stavby, silniční stavby, asfaltové směsi a uplatní se též při drcení betonových frakcí. jít na článek