Dnes je 28.2. – svátek slaví Lumír

Pardubický Silniční veletrh lámal rekordy. Navzdory koronaviru

Zveřejněno: 29. 9. 2020

Jednodenní venkovní prezentační výstava pro odborníky z oboru silničního hospodářství a stavitelství se uskutečnila v září v Pardubicích. Na programu byly komentované ukázky a prohlídky nákladních automobilů, stavebních strojů, silniční techniky a materiálů, dopravního značení, prací komunální techniky a další.

V září se v areál Správy a údržby silnic Pardubického kraje v Pardubicích uskutečnil již 19. ročník mezinárodního Silničního veletrhu.

V září se v areál Správy a údržby silnic Pardubického kraje v Pardubicích uskutečnil již 19. ročník mezinárodního Silničního veletrhu. „Letošní ročník bych i navzdory protikovidovým nařízením velice úspěšný. Rekordní počet vystavujících firem přesáhl 74 firem. Počet návštěvníků byl také největší v historii, kdy veletrh navštívilo přes 700 hostů,” uvedl Radek Mašík z Máša agency.

Silniční veletrh má v Pardubicích již mnoho let své místo

Jedná se o jednodenní venkovní prezentační výstavu pouze pro zvané odborníky v oboru silničního hospodářství a stavitelství. Veletrh je určen pro firmy z oblasti silničního hospodářství, výrobce a prodejce silniční techniky, stavebních materiálů, dodavatele měst, obcí, SÚS, ŘSD, prodejce nákladních automobilů, stavebních strojů, technologických zařízení a jejich příslušenství, dodavatele dopravního značení, osvětlení a komunální techniky, dodavatele stavebních prací, autosalony, prodejce automobilů a dodavatele SÚS a ŘSD.

Na veletrh přijali pozvání hosté a osobnosti nejen z Pardubického kraje. Kromě toho na vystavovatele a návštěvníky čekal doprovodný program. Pozvání přijal předseda Krajské hospodářské komory Pardubického kraje Jozef Koprivňanský, předseda dopravního výboru Pardubického kraje Petr Fiala a ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje (SÚS Pk) Miroslav Němec. Nechyběl ani křest knihy s názvem Modernizace silnic Pardubického kraje za rok 2016 až 2019.

Během dne byl také slavnostně předán vůz značky Tatra, který složili žáci Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí v rámci projektu v oblasti vzdělávání odborných škol. Žáci dostali šanci zúčastnit se vzdělávacího projektu Tatra do škol kopřivnické automobilky TATRA TRUCKS, který podporuje mládež v technickém vzdělávání a praxi. Pro 11 studentů druhého a třetího ročníku, kteří na složení vozu pracovali, to byla opravdová výzva: tatrovku totiž kopřivnická automobilka dodala do školy rozloženou na součástky uložené ve 30 velkých bednách. Vozidlo na veletrhu převzala Správa a údržba silnic Pardubického kraje, která ho zařadí do své flotily.

Kromě inovativních produktů jednotlivých firem, mohli návštěvníci zhlédnout také historické automobily a traktory nebo výstavu Dopravní uzel Pardubice. Na programu byly ale také sportovní ukázky, o něž se postarali prostřednictvím Biketrial show mistr světa ve skákání na kole Martin Šimůnek a mistr republiky Vlastislav Kabeláč Čiháček,” uvedla Správa a údržba silnic Pardubického kraje.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Silniční veletrh

Tématické tagy

 

Nové

Nejmodernější návěsy s termoizolovanou korbou budou jezdit v České republice

Zveřejněno 19.10. Společnosti Schwarzmüller s.r.o. se podařilo uspět ve velmi náročném výběrovém řízení u jedné z největší ryze české stavební společnosti IMOS Brno a.s., působící již dlouhodobě na českém stavebním trhu, které se týkalo dodávky sklápěcích tříosých… jít na článek

Nový kolový nakladač Doosan DL420-7 na trhu

Zveřejněno 16.10. Společnost Doosan Infracore Europe uvedla na trh nový kolový nakladač DL420-7 Stage V. Ten ve srovnání s předchozí generací Stage IV přináší zcela nový design, poskytuje vyšší výkon, vyšší palivovou účinnost a vylepšené prostředí pro obsluhu. jít na článek

Stroje na stavbě metra D: Upoutá rýpadlo na ražbu tunelů nebo speciální nakladač

Zveřejněno 13.10. Práce na lince D pražského metra se zatím točí především kolem geologického průzkumu, papírování a výběrových řízení. I tak ale na staveništích najde fanoušek techniky množství zajímavých strojů, které upoutají již z fotografií. Pojďme si některé z… jít na článek