Skladové vozy Ford Trucks
Dnes je 28.1. – svátek slaví Otýlie

Odolná, dobře vybavená a nenáročná na údržbu. Hydraulická kladiva Renomag se vyplácí

Zveřejněno: 23. 12. 2022

Hydraulická kladiva českého dodavatele Renomag se na tuzemském trhu etablovala jako spolehlivé a výkonné pracovní nástroje. Bez ohledu na to, zda jsou používána při demolicích nebo v těžbě, svou konstrukcí zajišťují provozovatelům vysokou produktivitu, bezpečnost a také snadnou údržbu. V nabídce jsou k dispozici kladiva v hmotnostní třídě od 55 kg do 10 000 kg. V článku si představíme některé vyspělé konstrukční prvky kladiv včetně ohlasů přímo z praxe.

Hydraulické kladivo RENOMAG XR1600.

Hydraulickými kladivy Renomag lze osadit kompaktní lehké zemní stroje i těžké demoliční, a to jak pro občasné použití při stavebních činnostech, tak i pro pravidelné nasazení při demolicích a lomové těžbě. Jsou to zejména smykem řízené nakladače, minirýpadla, traktorbagry a rýpadla hmotnostní třídy 0,8 až 100 tun. Široká nabídka modelů umožňuje najít ideální kladivo pro individuální potřebu každého zákazníka, danou aplikaci a maximální produktivitu.

Základem je odolnost

Klíčovou vlastností hydraulických kladiv je vzhledem k mechanickému namáhání, kterému jsou vystavována, pevnost a robustnost. Aby byla tato vlastnost splněna, jsou kladiva Renomag vybavena ochranným pláštěm a spodní část je zpevněna otěruvzdornou ocelí. Zesíleny jsou také svorníky uvnitř kladiva, které mají větší průměr. To umožňuje použít větší utahovací moment, takže nedochází k uvolňování matic a vnitřní díly jsou lépe chráněny. Aby se minimalizovaly zpětné rázy, přenášené do stroje, masivní tlumič umístěný v horní části kladiva pohlcuje vibrace a chrání tak výložník. Výhodou kladiv Renomag je také menší počet pohyblivých dílů, takže údržba je nenáročná.

Kladiva RENOMAG jsou k dostání pro stroje hmotnostní třídy 0,8 až 100 tun.
Kladiva RENOMAG jsou k dostání pro stroje hmotnostní třídy 0,8 až 100 tun.

Volitelně je kladiva možné dovybavit tzv. Dust Protectorem, což je systém, zabraňující pronikání prachu a nečistot. Všechna výše zmíněná řešení snižují opotřebení a namáhání kladiva i nosiče a tím šetří zákazníkům provozní náklady.

Výhody hydraulických kladiv Renomag

  • Pro všechny typy aplikací (velký výběr modelů).
  • Vysoce odolná konstrukce.
  • Bezpečný provoz.
  • Náklady na hodinu práce pouze 0,02 % z celkové investice.
  • Servisní sady.
  • Prodloužená záruka 3 roky.

Vyspělá konstrukce díky neustálému vývoji

Pojďme se ale podívat na některé další vyspělé konstrukční prvky kladiv. Použitím automatických mazacích systémů se podařilo zvýšit spolehlivost, životnost a zabránit neplánovaným odstávkám. Hydraulická kladiva Renomag jsou vybavena tepelně upraveným oškrtem pro maximální tvrdost, rázovou houževnatost a trvanlivost. Jsou vyrobeny pomocí nejmodernějších CNC strojů a k jejich výrobě se používají speciálně vybrané druhy oceli. Oškrty jsou pravidelně podrobovány továrním testům kvality, což ostatně platí i pro celá hydraulická kladiva.

Servisní intervaly jsou každých 600 motohodin, což znamená o 20 % kratší prostoje.
Servisní intervaly jsou každých 600 motohodin, což znamená o 20 % kratší prostoje.

Pohon centrálního mazání může být zajišťován buď vibracemi (systém s kovovou plnitelnou kartuší nebo s výměnnou plnitelnou plastovou kartuší), nebo hydraulikou (systém s výměnnou plnitelnou plastovou kartuší). K dispozici jsou náhradní kartuše se speciálním mazivem, odolným vůči vysokým teplotám a tlakům.

Zkušenosti z KMK Granit, a.s., Krásno

Celkem máme nyní od Renomagu tři hydraulická kladiva řady XR, a to na strojích Cat 323 F a 324 E. V našem provozu těžíme žulu s obsahem živců a kladiva jsou používána pro zdrobňování horniny před tím, než projde čelisťovým drtičem. Spolupráce začala tak, že jsme nejprve vzali na zkoušku jedno kladivo a když se osvědčilo, hned jsme ho odkoupili. Další jejich kladivo jsme pořídili asi zhruba po dvou měsících. Z hlediska konstrukce a spolehlivost jsou kladiva velmi dobrá. Oceňuji také přístup servisního oddělení Renomag, které nám vychází vstříc. Také termíny dodání náhradních a spotřebních dílů jsou krátké. O kvalitě kladiv svědčí i to, že jedou permanentně ve dvousměnném provozu, takže denně odpracují minimálně 15 hodin.

(Miroslav Navrátil, směnový technik)

Snadná údržba přináší menší náklady

Uživatel ocení velmi snadnou údržbu kladiva. I to je argument, který stojí za to při koupi zvážit. Výrobce poskytuje ke kladivům vlastní servisní soupravu, která obsahuje vše potřebné pro rychlou výměnu nástrojů a provádění kontrol v rámci údržby. Atraktivní je také mimořádná prodloužená záruka 3 roky, která platí v případě, jsou-li předepsané údržby prováděny autorizovaným servisem s využitím originálních náhradních dílů. Servisní intervaly jsou naplánovany každých 600 motohodin, což znamená o 20 % kratší prostoje a významnou úsporu času a nákladů. Při servisu hydraulických kladiv se zákazníci mohou opřít o proškolené technické specialisty Renomagu, stejně tak o bohatě zásobený sklad dílů, který se nachází přímo v Rosicích u Brna.

Při servisu se zákazníci mohou opřít o proškolené technické specialisty.
Při servisu se zákazníci mohou opřít o proškolené technické specialisty.

Veškeré informace o tomto sortimentu lze zjistit na webových stránkách společnosti RENOMAG nebo na níže uvedených kontaktech. Pro rychlý kontakt slouží také speciální „zelená” linka na telefonním čísle 800 100 943.

 

Nové

V Hydraulikservis I vracejí do kondice nakladač Caterpillar 972G

Zveřejněno 26.1. Dílny specializované servisní firmy Hydraulikservis I v Bohuňovicích na Olomoucku zažívají jednu z největších zakázek poslední doby. Unikátní přestavbu zde podstupuje čelní kolový nakladač Caterpillar 972G. Stroj, který byl vyrobený v roce 2001, byl… celý příspěvek

Kam se ubírá značka Ford Trucks na českém trhu. V jednoduchosti je konkurenční výhoda

Zveřejněno 16.1. Ačkoli nákladní vozidla značky Ford Trucks vstoupila na český trh relativně nedávno, potkáváme se s nimi stále častěji jak ve flotilách spedičních firem, tak v autoparcích těžebních a stavebních společností. Oficiální importér, společnost F TRUCKS a… celý příspěvek

Novinky SEPPI M a STEHR na veletrhu Bauma 2022

Zveřejněno 12.1. Italskou značku SEPPI M, známou díky svým frézám a mulčovačům, spolu s technikou STEHR zahrnující široký sortiment stavebních strojů i příslušenství k nám dováží firma Agriimport Plzeň. Zástupci této plzeňské společnosti samozřejmě nemohli chybět na… celý příspěvek