Renomag.cz - Přídavná zařízení a náhradní díly pro stavební a težební stroje
Dnes je 24.5. – svátek slaví Jana

Nový kolový nakladač Doosan DL420-7 na trhu

Zveřejněno: 16. 10. 2020

Společnost Doosan Infracore Europe uvedla na trh nový kolový nakladač DL420-7 Stage V. Ten ve srovnání s předchozí generací Stage IV přináší zcela nový design, poskytuje vyšší výkon, vyšší palivovou účinnost a vylepšené prostředí pro obsluhu.

Kolový nakladač Doosan DL420-7 Stage V

Model DL420-7 přináší do řady kolových nakladačů Doosan svěží vzhled se zcela novou, prostornou a ergonomickou kabinou. Disponuje inovativními funkcemi pro vyšší produktivitu, lepší ovladatelnost a pohodlí obsluhy. Stejně jako u všech kolových nakladačů Doosan je většina těchto funkcí u modelu DL420-7 nabízena standardně, na rozdíl od jiných strojů na trhu, kde se jedná o volitelnou výbavu.

Vyšší produktivita

Nový model má vyšší standardní kapacitu lžíce 4,5 m3, největší ve své třídě, a přináší 7% zvýšení produktivity ve srovnání s předchozím modelem „-5”. S automatickou pětistupňovou převodovkou Powershift a nápravami HDL pro vysoké zatížení nabízenými jako standard odvádí model DL420-7 výjimečnou práci, zejména v prostředích s velkou zátěží. Má také plynulé a citlivé ovládání hydrauliky, čímž je ideální pro aplikace jako jsou manipulace se stavebním materiálem, demolice, zpracování odpadu, recyklace, těžba a dobývání nerostných surovin.

Nakladač je poháněn novým šestiválcovým motorem Scania DC13, který splňuje požadavky Stage V, má výkon 257 kW (345 k) při 1800 ot./min a poskytuje působivý maximální točivý moment 2196 Nm při 1100 ot./min. Nový motor splňuje emisní předpisy Stage V bez nutnosti recirkulace výfukových plynů (EGR), a to díky využití technologií následného zpracování, selektivní katalytické redukce, dieselového oxidačního katalyzátoru a filtru pevných částic (DPF). Cyklus čištění popílku u DPF byl vylepšen na více než 6000 hodin a obsluha je plně informována o stavu DPF pomocí indikátoru míry znečištění na novém 8palcovém dotykovém displeji.

Nový model má vyšší standardní kapacitu lžíce 4,5 m³ a přináší 7% zvýšení produktivity ve srovnání s předchozím modelem „-5“.
Nový model má vyšší standardní kapacitu lžíce 4,5 m³ a přináší 7% zvýšení produktivity ve srovnání s předchozím modelem „-5“.

Zvýšená palivová účinnost

Bez potřeby EGR a s novým výběrem režimů napájení – SAT2, Standard nebo Power – přináší motor Stage V o 5 % nižší spotřebu paliva. Systém řízení výkonu Situation Awareness Technology (SAT2) nové generace automaticky skenuje činnost stroje a upravuje výkon motoru podle analýzy tlaku ve výložníku, tlaku čerpadla a výstupního hřídele v reálném čase.

Stručná specifikace kolového nakladače Doosan DL420-7

 • Objem lžíce, vrchovatý: 4,5 m³
 • Statické překlopné zatížení, přímý směr: 18 696 kg
 • Statické překlopné zatížení, při 40°: 16 493 kg
 • Délka × šířka × výška, s lopatou: 8926 mm × 3200 mm × 3660 mm
 • Výška závěsu lžíce: 4265 mm
 • Výška vyklápění (při 45°) s přišroubovaným břitem: 2990 mm
 • Dosah vyklápění (při 45°) s přišroubovaným břitem: 1320 mm
 • Rozvor: 3525 mm
 • Poloměr otáčení, břit lžíce: 7010 mm
 • Maximální rychlost pojezdu (5. převodový stupeň): 40 kph
 • Motor: Šestiválcový Scania DC13 Stage V, 257 kW při 1800 ot./min
 • Provozní hmotnost: 23 990 kg
 • Vylamovací síla: 171 kN
 • Velikost pneumatik: 26,5 R25

Nový prostorný ergonomický design kabiny

Pomocí nového systému Doosan Smart Key na ovládacím panelu v kabině může obsluha spustit stroj pomocí bezklíčového zařízení, což pomáhá zabránit odcizení stroje. Na každém bezklíčovém zařízení lze zaregistrovat až šest strojů a systém Smart Key umožňuje dálkové ovládání dveří, zamykání a odemykání dveří, odblokování dveří, vyhledávání a další funkce. Ovládací panel také obsahuje dvě zásuvky USB.

Nový joystick EMCV (Electric Main Control Valve) plně integrovaný do loketní opěrky je další standardní výbavou v kabině, která obsluze umožňuje ovládat kolový nakladač plynuleji a přesněji. Citlivost ovládání joysticku je možné nastavit a změnit podle preferencí obsluhy.

Kabina nabízí velké zorné pole s minimem slepých míst
Kabina nabízí velké zorné pole s minimem slepých míst

Displej dotykové obrazovky se vyznačuje inovativním designem „vše v jednom” a přináší:

 • novou grafiku,
 • plně nastavitelné polohování,
 • snadnou navigaci v nabídce včetně funkce „rychlé nabídky”,
 • nastavení stroje a informace,
 • informace o výkonu,
 • volitelný systém vážení,
 • zadní kameru,
 • ovládací prvky HVAC a A/C,
 • funkce nápovědy.

V nové kabině se nachází sedadlo Grammer Actimo XXL s regulovatelným nastavením vodorovného a svislého odpružení, pneumatickou bederní funkcí a vyhříváním sedadla ve standardní výbavě. Dále je tam tříbodový bezpečnostní pás s výstražnými ikonami na monitoru dotykové obrazovky a na panelu měřidel, který má nové uspořádání a antireflexní sklo.

Sedadlo Grammer Actimo XXL s regulovatelným nastavením vodorovného a svislého odpružení
Sedadlo Grammer Actimo XXL s regulovatelným nastavením vodorovného a svislého odpružení

Vynikající výhled pro obsluhu

Nová kabina nabízí obsluze výrazně lepší zorné pole, s minimem slepých míst a o 14 % větší plochou prosklených oken ve srovnání s předchozím modelem. Model DL420-7 také z důvodu zvýšení bezpečnosti nabízí možnost elektricky nastavitelných zpětných zrcátek. Na kabině jsou nainstalována plná LED světla (čtyři na přední i zadní straně jako standard, s možností šesti světel vpředu a vzadu). LED světla na zadní kapotě mají funkci světelné houkačky, která signalizuje, když kolový nakladač couvá.

Volitelně je k dispozici také vzduchový kompresor umístěný v kabině. Jedná se o výkonný nástroj, který lze použít ke snadnému čištění interiéru.

U modelu DL420-7 je k dispozici volitelný systém Doosan pro snímání zátěže, který pomáhá při plnění požadavků na stroj u široké škály aplikací. Nový kolový nakladač lze objednat také s volbou různých protizávaží, variantami jsou 300, 400 nebo 500 kg v závislosti na typu práce.

Systém pro správu vozového parku DoosanCONNECT jako standard

Na modelu DL420-7 je z výroby nainstalován nejnovější bezdrátový systém pro monitoring vozového parku DoosanCONNECT TMS2.0. Tento nástroj, určený speciálně pro řadu Doosan, poskytuje komplexní informace o výkonu stroje v duálním režimu (satelit, mobilní síť).

Systém DoosanCONNECT nabízí webové řešení pro správu vozového parku a majetku, které je velmi užitečné pro řízení výkonu, zabezpečení strojů a podporu preventivní údržby.

Autor: Pavel Svoboda
Foto: archiv Doosan
 

Nové

Stroje CASE se zapojily do čištění mořského pobřeží

Zveřejněno 23.5. „The Beach Care Project“ – to je název speciálního programu, ve kterém se spojil výrobce stavebních strojů CASE Construction Equipment, jeho mateřská společnost CNH Industrial a mediální společnost 4 Elements. Cílem víceletého ekologického programu… celý příspěvek

Nový Actros si upevnil pozici nejrozšířenějšího nákladního vozu

Zveřejněno 20.5. Výroční setkání zástupců médií s vedením společnosti Mercedes-Benz Trucks Česká republika s.r.o. mělo tentokrát slavnostní charakter. Vedení společnosti oznámilo novinářům, že po dvacáté v řadě drží Mercedes-Benz Trucks v České republice prvenství v… celý příspěvek

Poprodejní servis pomocí IoT posune vaše stroje na zcela novou úroveň

Zveřejněno 18.5. Harvestory jsou působivé stroje. Mohou se pochlubit mimořádně úsporným provozem – pokud tedy jen nestojí v garáži. Firma Ponsse, výrobce lesnických strojů, navíc posunula díky spolupráci se společnostmi Bosch Rexroth a Bosch.IO svůj poprodejní… celý příspěvek