Dnes je 13.11. – svátek slaví Tibor

Novinky u značky Techking

Zveřejněno: 23. 10. 2014

Výrobce EM pneumatik Techking ve spolupráci s dovozcem těchto pneumatik do ČR firmou Mands International uvádí na trh novou řadu EM pneumatik pro kloubové dampery s názvem PROADT.

Pneumatiky mají zcela nové vlastnosti. Nový dezén byl vyvinut s cílem zvýšit životnost a zároveň odolnost proti průrazům, které jsou častou komplikací v provozu v lomech při převozu vytěženého materiálu. Pneumatiky se využívají tedy především u strojů, které jsou intenzivně provozované při zemních pracích, v lomech, ve stavebnictví a také v případě komunálních prací.

Vlastnosti dezénu

Dezén má především zcela nové uspořádání bloků, aby se zvýšily samočistící vlastnosti a tím se docílilo zachování záběrových vlastností dezénu v provozu.

Bloky dezénu mají nový tvar s tím, že se směrem k základně rozšiřuje, takže při postupném sjíždění dezénu se zároveň zvětšuje jeho styčná plocha a tím se zachovává vysoká odolnost proti průrazům, mechanickému poškození, defektům nebo prořezání. Zároveň se tím výrazně zvyšuje životnost pneumatiky, která je o třetinu vyšší oproti běžným pneumatikám. To se projeví v nákladech na kilometr a samozřejmě v celkových nákladech.

Dezénové bloky jsou také výrazně stabilnější, čímž nedochází k takovému zahřívání a tedy možnosti vzniku separace.

Novým tvarem bloků se také prakticky eliminovala možnost vzniku prasklin v drážce, ať už vlivem ohybu bloku, nebo vniknutým kamenem mezi bloky dezenu.

A aby se vylepšila celková odolnost pneumatiky, vyvinula se i nová bočnicová směs, která je odolnější proti prasklinám a průrazům z boku.

Rozměry

Dezen PROADT se vyrábí ve dvou rozměrech, a to 23,5 R25 a 29,5 R25. Rozměr 23,5 R25 má hmotnost 330 kg, hloubka dezénu je 36,5 mm, šířka 597 mm, průměr 1 617 mm. Rozměr 29,5 R25 má hmotnost 600 kg, hloubka dezénu je 43 mm, šířka 749 mm, průměr 1 873 mm.

Obě pneumatiky se mohou provozovat do rychlosti 50 km/h a snesou vysoké zatížení. Oba rozměry jsou vyráběny s dezénem typu E3.

Další pneumatiky značky Techking

Vedle výše uvedených pneumatik nabízí společnost Mands International celou škálu rozměrů a typů značky TECHKING.

Více se o nich můžete dočíst na stránkách www.mands.cz.

Autor: Ing. Martin Sedláček
Foto: Archiv firmy

Nové

Výkonná hydraulická kladiva Renomag pro všechny nosiče a druhy prací

Zveřejněno 12.11. Hydraulické kladivo značky Renomag využijete nejen při všech lehčích i náročných stavebních pracích spojených s výstavbou silnic, bouráním, recyklacemi, ale i v lomech při těžbě a rozbíjení velkých kamenných bloků. Pro tyto práce potřebujete nástroj… jít na článek

Unikátní dopravník TELESTACK TS 242. První svého druhu ...

Zveřejněno 11.11. Teleskopické dopravníky jsou nesmírně technicky zajímavým produktem, který navíc ušetří mnoho času, peněz a poskytne možnosti, jaké Vám žádný klasický haldovací pás prostě nemůže nabídnout. Unikátní dopravník TELESTACK TS 242 totiž umí měnit nejenom… jít na článek

Metso uvádí na trh nový efektivnější Lokotrack LT200HP

Zveřejněno 10.11. Mobilní kuželový drtič Metso Lokotrack® LT200HP™ je určen pro sekundární případně terciální stupeň drcení. Využití nalezne při výrobě kameniva pro drážní stavby, silniční stavby, asfaltové směsi a uplatní se též při drcení betonových frakcí. jít na článek