RENOMAG

Novinky u značky Techking

Zveřejněno: 23. 10. 2014

Výrobce EM pneumatik Techking ve spolupráci s dovozcem těchto pneumatik do ČR firmou Mands International uvádí na trh novou řadu EM pneumatik pro kloubové dampery s názvem PROADT.

Novinky u značky Techking

Pneumatiky mají zcela nové vlastnosti. Nový dezén byl vyvinut s cílem zvýšit životnost a zároveň odolnost proti průrazům, které jsou častou komplikací v provozu v lomech při převozu vytěženého materiálu. Pneumatiky se využívají tedy především u strojů, které jsou intenzivně provozované při zemních pracích, v lomech, ve stavebnictví a také v případě komunálních prací.

Vlastnosti dezénu

Dezén má především zcela nové uspořádání bloků, aby se zvýšily samočistící vlastnosti a tím se docílilo zachování záběrových vlastností dezénu v provozu.

Bloky dezénu mají nový tvar s tím, že se směrem k základně rozšiřuje, takže při postupném sjíždění dezénu se zároveň zvětšuje jeho styčná plocha a tím se zachovává vysoká odolnost proti průrazům, mechanickému poškození, defektům nebo prořezání. Zároveň se tím výrazně zvyšuje životnost pneumatiky, která je o třetinu vyšší oproti běžným pneumatikám. To se projeví v nákladech na kilometr a samozřejmě v celkových nákladech.

Dezénové bloky jsou také výrazně stabilnější, čímž nedochází k takovému zahřívání a tedy možnosti vzniku separace.

Novým tvarem bloků se také prakticky eliminovala možnost vzniku prasklin v drážce, ať už vlivem ohybu bloku, nebo vniknutým kamenem mezi bloky dezenu.

A aby se vylepšila celková odolnost pneumatiky, vyvinula se i nová bočnicová směs, která je odolnější proti prasklinám a průrazům z boku.

Rozměry

Dezen PROADT se vyrábí ve dvou rozměrech, a to 23,5 R25 a 29,5 R25. Rozměr 23,5 R25 má hmotnost 330 kg, hloubka dezénu je 36,5 mm, šířka 597 mm, průměr 1 617 mm. Rozměr 29,5 R25 má hmotnost 600 kg, hloubka dezénu je 43 mm, šířka 749 mm, průměr 1 873 mm.

Obě pneumatiky se mohou provozovat do rychlosti 50 km/h a snesou vysoké zatížení. Oba rozměry jsou vyráběny s dezénem typu E3.

Další pneumatiky značky Techking

Vedle výše uvedených pneumatik nabízí společnost Mands International celou škálu rozměrů a typů značky TECHKING.

Více se o nich můžete dočíst na stránkách www.mands.cz.

Kontakty:
Mands International s.r.o.
K Pasekám 2897, 760 01 Zlín
Tel.: +420 577 243 668
E-mail: mands (zavináč) mands (tečka) cz
http://www.mands.cz
(aktualizace kontaktu: 30. 11. -1)
Autor: Ing. Martin Sedláček
Fotografie: Archiv firmy

Diskuze k článku

Článek zatím nikdo nekomentoval. Vložte komentář jako první.

Stránky stavebni-technika.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)