Na veletrhu bauma 2013 na ploše 4 000 m2, což je největší výstavní plocha, na jaké se kdy firma prezentovala, představí řadu konceptů obaloven a zcela inovovaný program hutnicích strojů a finišerů.
Obalovny asfaltových směsí pro všechny požadavky na trhu
Ammann se zaměřuje na řízení dalšího rozvoje procesního inženýrství a technologie procesů, aby splňovala stále rostoucí nároky trhů v různých regionech, pokud jde o použití recyklovaného asfaltu, snížení emisí a mobilitu zařízení. V současné době je světovým lídrem a jediným výrobcem obaloven asfaltových směsí s až 100 % recyklovaného asfaltu. Ammann rovněž nabízí vhodné modernizace recyklace pro každou konkrétní poptávku odběratelů na trhu.
Hutnicí stroje a finišery Ammann splňují nejpřísnější požadavky a normy
V první polovině roku 2013 uvede společnost na trh svůj zatím největší příspěvek v oblasti těžkých hutnicích strojů. Zavedení nejnovější technologie motorizace, v celé výrobní řadě válců, bude doprovázeno kompletní revizí celého sortimentu s ohledem na průmyslový design, ergonomii a ovládání. Všechny tahačové válce, pneumatikové válce, tandemové válce s kloubovým nebo pevným rámem jsou vybaveny motory Tier4i Euro 3B splňujícími nejpřísnější emisní normy a moderní požadavky kladené na ergonomii a design.
Ammann představí zcela přepracovaný koncept kabiny obsluhy těžkých hutnicích válců. Celoprosklená panoramatická kabina poskytuje obsluze ideální výhled na pracovní plochu a běhouny válce. Podařilo se sladit celý sortiment válců s nejnovějšími požadavky a společnost nastavuje nové standardy v jednom z nejrozsáhlejších vývojových projektů, které kdy realizovala. Zajištění integrace inteligentního systému měření a regulace hutnění ACE se všemi zavedenými poskytovateli GPS je samozřejmostí.
Investice společnosti Ammann do nové řady finišerů vedly k potěšujícímu zvýšení podílu na trhu v různých regionech. Obvyklá vysoká kvalita výrobků Ammann, odolnost a spolehlivost i v náročných provozních podmínkách a účinnost finišerů přesvědčily zákazníky po celém světě. Zvláště vývoj na trzích v Rusku, Latinské Americe a Austrálii předčil očekávání.
Všechny skupiny válců s motory Tier4i Euro 3B
V první polovině roku 2013 uvede společnost Ammann na trh svůj zatím největší příspěvek v oblasti těžkých hutnicích strojů. Po nejkomplexnějších vývojových projektech v historii společnosti jsou všechny skupiny výrobků v řadě válců nyní vybaveny nejnovější technologií motorů. Tahačové válce od 3 do 25 tun, pneumatikové válce, kloubové a tandemové válce s pevným rámem od 1,2 do 14 tun nyní splňují nejvyšší emisní požadavky a normy Tier4i Euro 3B.
Společnost Ammann použila koncepční přepracování celých výrobních řad úspěšně – za účelem dalšího zlepšení produktů s ohledem na provoz a servis, a to zejména v oblasti ergonomie. Na trh bude uvedena vizuálně atraktivní, moderní a ekonomická řada založená na použití nových materiálů, modulárních konceptech a novém sladění průmyslového designu napříč všemi výrobními řadami.
Všechny modely s vhodnou motorizací budou samozřejmě k dispozici v roce 2013 na těch trzích, které v současné době neplní přísné evropské emisní směrnice.
Nové modely s motory Tier4i EURO 3B
Nový tandemový válec ARX 90
Ammann představí svůj vůbec první devítitunový válec s kloubovým rámem v rámci konceptu nové výrobní řady. Tento nový vývoj završuje nejkomplexnější program na trhu asfaltových válců a uvádí na trh nejdůležitější výrobek s ohledem na objem globálních aplikací. ARX 90 je v současné době k dispozici s Euro 3B (Tier4 interim); motorizace Tier 3A bude k dispozici v průběhu roku 2013.
Hutnicí a dokumentační systém Ammann ACEforce je k dispozici jako volitelné příslušenství pro ARX 90 a všechny další asfaltové válce s pevným rámem. Systém poskytuje obsluze trvalý přehled o postupu prací na velkém displeji a umožňuje dokumentaci a předávání výsledků prostřednictvím portu USB a připojení GPS.
Provozní hmotnost | 9 100 kg |
Pracovní šířka | 1 680 mm |
Statické lineární zatížení | 27,2 kg/cm |
Motor Deutz Euro 3B/74kW |
Výhody na první pohled
Tandemový válec ARP 95 ACEpro
ARP 95 představuje vlajkovou loď řady asfaltových válců. Vysoce účinný hutnicí výkon, výsledky nejvyšší kvality a široká a flexibilní oblast použití, které nabízí tandemový válec počínaje třídou o hmotnosti 9 tun, jsou skutečně unikátní.
Hutnicí, měřicí, regulační a dokumentační systém Ammann ACEpro nabízí jednoduché ovládání a stálý přehled o postupu prací ve formě tzv. únosnosti na moderní a jednoduše navržené zobrazovací jednotce. Unikátní automatická regulace amplitudy a frekvence se zřetelem na teplotu asfaltu je nejkomplexnější systém na trhu, který je k dispozici, a zaručuje efektivní a vysoce kvalitní proces hutnění.
Provozní hmotnost | 9 550 kg |
Pracovní šířka | 1 680 až 3 030 mm |
Statické lineární zatížení | 28,5 kg/cm |
Motor Deutz Euro 3B (Tier 4i)/74kW |
Výhody na první pohled
Hutnicí a vibrační lišta pro kompaktní finišer AFT 270
AFT 270 je nejkompaktnějším finišerem ve výrobním programu Ammann. Kompaktní finišer o hmotnosti 5 200 kg je vybaven novou hutnicí a vibrační lištou na plynový nebo elektrický pohon pro maximální předhutnění a nejvyšší kvalitu asfaltu. AFT 270 nabízí šířku konečné úpravy 140 až 330 cm a dva koncepty obsluhy – stojící obsluha na pracovní lávce nebo obslužnou plošinu s posuvným/otáčivým sedadlem a ovládacím panelem.
Stejně jako všechny ostatní finišery Ammann, má i stroj AFT 270 plnou funkčnost velkého finišeru, tj. jde o finišer s reverzním chodem, hutnicí a vibrační lišta výškově a šířkově hydraulicky nastavitelná, funkce plovoucí lišty.
Výhody na první pohled
Provozní hmotnost | 5 200 kg |
Pracovní šířka | 1 400 až 2 730 mm (3 300 mm s mechanickým rozšířením) |
Obalovna asfaltových směsí UniBatch
Tradice pokračuje u nové řady UniBatch s výkonem od 80 do 350 t/h. Tato obalovna zahrnuje flexibilitu, rozšiřitelnost a větší výběr variant. Nadčasové pojetí se zaměřuje na modularitu, energetickou účinnost a snížení emisí. Modelová řada UniBatch je kompatibilní, se všemi technologiemi recyklace Ammann a je vhodná pro instalaci do rámů. Tyto moduly jsou vhodné pro přepravu na standardních vozidlech a to díky standardizovaným rozměrům kontejnerů, což umožňuje krátké dodací lhůty a rychlou montáž na místě.
Výhody na první pohled
Výstupní výkon | 80 až 350 t/h |
Míchací výkon | 2 až 4,3 t |
Silo na horké kamenivo | 36-114 t, se 4,5 nebo 6 komorami v závislosti na konfiguraci smíšeného materiálu |
Skladovací silo | standard 60 t, volitelné 100 t, rozšiřitelné skladovacími sily pro smíšený materiál různých velikostí |
Řídicí systém | Ammann as 1 |
Nové silnice z cenných zdrojů
Opětovné použití starého asfaltu, známého jako recyklovaný asfalt (RA), je v současné době absolutní nutností. Ammann nabízí na míru provedené vysoce kvalitní nové technologie pro každý aspekt ochrany zdrojů.
Nabízí různá řešení v závislosti na tom, kolik recyklovaného asfaltu je do směsi přidáno. Přidání studeného recyklovaného asfaltu přímo do obalovny se doporučuje pro menší množství až do 30 %. Prstencový sušící buben RAH 50 je tou pravou volbou pro přizpůsobená přidaná množství až do 50 %. Paralelní buben se nejlépe hodí pro přidání většího množství horkého asfaltu až do 60 %, zatímco koncept RAH 100 je určen i pro větší množství.
Odpovídající řídicí systém as1 je dobře vybaven pro všechny související úkoly a poskytuje ideální oporu při každodenním provozu. Stávající řídicí systémy as1 lze aktualizovat bez jakýchkoli problémů. Obalovny asfaltových směsí Ammann nabízejí know-how i technické možnosti potřebné k pružnému přizpůsobení budoucím požadavkům.