Profibagr.cz - Náhradní díly pro stavební a zemědělskou techniku
Dnes je 1.12. – svátek slaví Iva

NorWit slaví 25 let na českém trhu, rozvíjí se a pečuje o své zákazníky

Zveřejněno: 1. 7. 2019

Historie firmy NorWit s.r.o. se začala psát v roce 1991, necelé dva roky po Sametové revoluci. Její začátky byly velmi skromné, majitel začal od nuly, doslova v garáži rodinného domu. Firma se postupně během čtvrt století stala respektovaným dodavatelem, zpočátku především diamantových nástrojů, a postupem času zejména stavební mechanizace. Do podvědomí zákazníků v ČR se zapsala také jako výhradní dodavatel špičkové hutnicí techniky, ručně vedených strojů BOMAG.

Komplexní portfolio světoznámého výrobce hutnicí techniky BOMAG vám ve firmě NorWit prodají, zapůjčí a také k němu provedou veškerý servis.
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Společnost má dnes dvě pobočky s moderním servisním a prodejním zázemím (pro české zákazníky je to provozovna v Pískové Lhotě u Poděbrad, pro moravské potom provozovna v Pustiměři nedaleko Vyškova), kde zajišťuje pro své zákazníky komplexní služby včetně pronájmu, servisu a dodávek náhradních dílů. Tím, že firma vyrostla postupně a jak se říká „od píky”, osvojila si specifický proaktivní přístup k zákazníkům, kterým šetří jejich čas i peníze. Součástí nabízených služeb je například zvaní na pravidelné servisní prohlídky, zajišťování svozu techniky do servisu, popřípadě provádění odborného servisu přímo u zákazníka. Oblíbená je také možnost bezplatného vyzkoušení stroje před jeho zakoupením. Tradicí se staly i předváděcí akce a Dny otevřených dveří. O tom všem ale ještě později.

Dny otevřených dveří 2019 se uskuteční v Pískové Lhotě u Poděbrad (17. září) a v Pustiměři (19. září).
Dny otevřených dveří 2019 se uskuteční v Pískové Lhotě u Poděbrad (17. září) a v Pustiměři (19. září).

„Devadesátky” obchodu přály

Zakladatel společnosti, Čestmír Rakušan, začal v roce 1991 s podnikáním jako fyzická osoba. Byznys stál zpočátku na dvou pilířích. Prvním byl prodej a servis strojů pracujících s diamantovými nástroji (řezače spár, stolové pily, jádrové vrtačky ad.), druhým byl prodej a servis stacionárních kompresorů pro průmyslovou výrobu. Oba segmenty se vzájemně doplňovaly. Zatímco diamantové nástroje byly sezónní záležitostí, kompresory se prodávaly celý rok. Typická živelnost devadesátých let se samozřejmě promítla i do podnikání. Jak vzpomíná Čestmír Rakušan, trh byl hladový a tak se stávalo, že stroje dovážené ze zahraničí se ani nestačily dovézt do Poděbrad a prodaly se rovnou cestou od hranic. V roce 1994 byla činnost v celém rozsahu a se všemi tehdejšími zaměstnanci převedena na společnost s ručením omezeným a vznikl NorWit, s.r.o. Název společnosti je odvozen od zahraničních partnerů – firmy Norton (řezací a brousící technika) a firmy Mannesmann Demag Wittig (kompresory pro průmysl). Reinvestice zisků zpět do firmy umožnila její plynulý rozvoj a v době založení s.r.o. už měla deset zaměstnanců. Postupně si tak společnost mohla dovolit realizovat i velké zakázky pro nadnárodní firmy a zároveň nadále dodávala své výrobky i menším firmám a živnostníkům.

Pobočka pro moravské zákazníky NorWitu je v Pustiměři hned u dálnice D46.
Pobočka pro moravské zákazníky NorWitu je v Pustiměři hned u dálnice D46.

Rozšiřování nabídky

V roce 1995 bylo portfolio výrobků doplněno hladičkami betonu od italské firmy Barikell a v tomto segmentu se NorWit stal brzy lídrem na trhu. Dalším milníkem byl rok 2007, kdy byl sortiment rozšířen o hutnicí techniku švédského výrobce – firmy TREMIX. V roce 2009 byla otevřena moravská pobočka v Pustiměři, o dva roky později potom provozovna v Pískové Lhotě, přičemž obě stavby byly financovány z firemních zdrojů. V roce 2011 tak byla společnost připravena přijmout nabídku výhradního zastupování předního světového výrobce hutnicí techniky BOMAG Light Equipment. O šest let později NorWit přibral pod svá křídla japonská minirypadla AIRMAN, v letošním roce (2019) pak minidumpery italského výrobce C&F. Celkově tak v současném portfoliu firmy najdeme techniku od 9 výrobců, kromě již zmíněných to jsou stroje vlastní výroby NORWIT MACHINES, dále produkty firem DR. SCHULZE (stroje a diamantové nástroje pro řezání asfaltu, betonu apod.), PRAMAC (elektrocentrály a osvětlovací technika), Von Arx (frézy a pneumatické nářadí). Naopak prodej kompresorů, který stál na počátku firmy, byl před několika lety ukončen.

Jedinečnou možnost, jak se seznámit s prodávanou technikou, jsou Dny otevřených dveří, které i rma NorWit na svých pobočkách pravidelně pořádá. Na fotografii vystavená hutnicí technika BOMAG na pobočce v Pískové Lhotě u Poděbrad.
Jedinečnou možnost, jak se seznámit s prodávanou technikou, jsou Dny otevřených dveří, které i rma NorWit na svých pobočkách pravidelně pořádá. Na fotografii vystavená hutnicí technika BOMAG na pobočce v Pískové Lhotě u Poděbrad.

Know-how, které zákazníkům vydělává

Pětadvacet let zkušeností naučilo NorWit postarat se o své zákazníky od A do Z. Na NorWit se obrací zákazníci všech typů a velikostí, od živnostníků přes malé a střední firmy, půjčovny stavební mechanizace až po ty největší stavební firmy. Po celou dobu existence firma NorWit klade důraz na férové jednání, osobní přístup a dlouhodobou spolupráci ke spokojenosti všech jejích zaměstnanců, zákazníků a obchodních partnerů.

V souvislosti s rostoucím objemem zakázek firma výrazně rozšířila v obou pobočkách své servisní kapacity a je tak schopna pružně reagovat na aktuální požadavky zákazníků v tomto směru. Unikátní je tzv. svozová služba, kdy je technika dopravena na jednu z provozoven k provedení pravidelné údržby anebo potřebné opravy. „Máme rozpis míst a naši zákazníci tak přesně vědí, kdy budeme v jejich regionu. Cílem je jeden týden stroj odvézt a druhý týden přivézt zákazníkovi zpátky. Většině partnerů tento způsob vyhovuje, protože jim šetří čas i náklady,” říká o tomto konceptu ředitel společnosti, Pavel Rakušan.

Jak bylo zmíněno již v úvodu, zákazníci dostávají informace o pravidelných servisních intervalech zakoupených strojů. Moderní technologie se uplatňují také při přebírání strojů k servisu – technik sejme čtečkou unikátní kód na stroji a v systémové aplikaci se tím automaticky uloží potřebné informace, které zákazník vzápětí obdrží v elektronické podobě ve formě servisního protokolu. Vše se tak obejde bez papírování, automaticky, rychle a jednoduše.

Výkon minidumperu T85 je zajišťován dvěma pístovými a jedním zubovým hydraulickým čerpadlem.
Výkon minidumperu T85 je zajišťován dvěma pístovými a jedním zubovým hydraulickým čerpadlem.

Novinka na trhu: pásové minidumpery C&F

Snaha rozšiřovat sortiment o další kvalitní stroje přivedla NorWit ke spolupráci s italským výrobcem víceúčelových pásových dumperů C&F s více než třicetiletou tradicí výroby. Výrobní program minidumperů zahrnuje 6 modelů odstupňovaných podle užitečného zatížení. Více se o této novince dozvíte v příslušné kategorii na webových stránkách firmy www.norwit.cz.

Dny otevřených dveří 2019 se uskuteční v Pískové Lhotě u Poděbrad (17. září) a v Pustiměři (19. září).
Dny otevřených dveří 2019 se uskuteční v Pískové Lhotě u Poděbrad (17. září) a v Pustiměři (19. září).

Slovo na závěr

Budoucnost firmy NorWit vidí její ředitel v dalším rozšiřování portfolia a rozvoji služeb. A protože 25 let je opravdu významné výročí, připravil NorWit ve spolupráci s jednotlivými výrobci speciální cenové akce na vybraný sortiment. S výhodnou „výroční” slevou lze pořídit například vibrační desku či pěch značky BOMAG, elektrocentrály Pramac, výrobky firmy Barikell a produkty NORWIT MACHINES (řezače spár, pily a bruska betonu). Více na stránkách firmy.

Autor: Jan Rybář
Foto: NorWit

Tématické tagy

 

Nové

Nejmodernější návěsy s termoizolovanou korbou budou jezdit v České republice

Zveřejněno 19.10. Společnosti Schwarzmüller s.r.o. se podařilo uspět ve velmi náročném výběrovém řízení u jedné z největší ryze české stavební společnosti IMOS Brno a.s., působící již dlouhodobě na českém stavebním trhu, které se týkalo dodávky sklápěcích tříosých… jít na článek

Nový kolový nakladač Doosan DL420-7 na trhu

Zveřejněno 16.10. Společnost Doosan Infracore Europe uvedla na trh nový kolový nakladač DL420-7 Stage V. Ten ve srovnání s předchozí generací Stage IV přináší zcela nový design, poskytuje vyšší výkon, vyšší palivovou účinnost a vylepšené prostředí pro obsluhu. jít na článek

Stroje na stavbě metra D: Upoutá rýpadlo na ražbu tunelů nebo speciální nakladač

Zveřejněno 13.10. Práce na lince D pražského metra se zatím točí především kolem geologického průzkumu, papírování a výběrových řízení. I tak ale na staveništích najde fanoušek techniky množství zajímavých strojů, které upoutají již z fotografií. Pojďme si některé z… jít na článek