Zjisti výhody drtících a třídících lopat, drapáků a fréz MB Crusher
Dnes je 17.4. – svátek slaví Rudolf

Nejmodernější návěsy s termoizolovanou korbou budou jezdit v České republice

Zveřejněno: 19. 10. 2020

Společnosti Schwarzmüller s.r.o. se podařilo uspět ve velmi náročném výběrovém řízení u jedné z největší ryze české stavební společnosti IMOS Brno a.s., působící již dlouhodobě na českém stavebním trhu, které se týkalo dodávky sklápěcích tříosých návěsů v provedení s termoizolovanou korbou.

Dodávka sklápěcích tříosých návěsů v provedení s termoizolovanou korbou

Už základní parametry tohoto výběrového řízení nastavily technologickou a kvalitativní laťku velmi vysoko. Za mnohé požadavky můžeme jmenovat ty zásadní, tepelná izolace korby dle normy DIN 70001 (ověřenou nezávislým institutem TÜV), inteligentní systém kontroly teploty napojený na centrální dispečink dopravce pomocí modulu GPS, kamerový systém, hydraulicky ovládané zadní čelo s aretací, elektrická střecha s automatickým posunem při sklápění, vzduchem ovládaný sklopný nárazník, lehká ale robustní konstrukce celého vozidla, maximální univerzální využití vozidla, prodloužená komplexní záruka, komplexní a dostupná síť servisních partnerů na celém území ČR atd. Z uvedeného je patrno, že v současné době není v Evropě mnoho výrobců, kteří by takovéto požadavky mohli splnit v požadované kvalitě a s garantovanou komplexní zárukou!

Společnosti Schwarzmüller s.r.o. se podařilo uspět ve velmi náročném výběrovém řízení u jedné z největší ryze české stavební společnosti IMOS Brno a.s.
Společnosti Schwarzmüller s.r.o. se podařilo uspět ve velmi náročném výběrovém řízení u jedné z největší ryze české stavební společnosti IMOS Brno a.s.

Dle Lukáše Pokorného, vedoucího střediska technické obsluhy výroby společnosti IMOS Brno a.s., firma dlouhodobě naplňuje strategický plán rozvoje a posiluje svou pozici na stavebním trhu: „Investiční činnost v současné době zaměřujeme na další rozvoj kapacit dopravního stavitelství, včetně výstavby obaloven a pokládky živičných vozovek. Vysoká kvalita staveb, dodržení termínů a spokojenost investorů je pro nás prioritní. Tomu podřizujeme i pořizování investic. V souladu s vlastním technickým rozvojem, dlouhodobými zkušenostmi, sledováním technických novinek a požadavky zadavatelů staveb pořizujeme technologie a stroje, které nám přináší vyšší kvalitu a zefektivnění naší práce. Velice důležitá je pro nás spokojenost našich zaměstnanců, kterých si velice vážíme. Specifikace jednotlivých investic rozšiřujeme o výbavu prvků, které zvyšují kvalitu obsluhy, pohodlí a snižují fyzickou zátěž obsluhy, a to i za cenu navýšení konečné ceny. Naplnění všech našich požadavků a velmi dobrá spolupráce s obchodním zastoupením bylo hlavním důvodem, proč si nakonec naše společnost vybrala vozidla značky SCHWARZMÜLLER.

Nehledě na to, že koncern SCHWARZMÜLLER má dlouholeté zkušenosti s vývojem a výrobou tohoto typu vozidel, byl pro nás tento projekt velmi zajímavou a prestižní výzvou. Vozidla vyrobená pro společnost IMOS Brno a.s. jsou totiž vybavena a konstruována tak, že v současné době znamenají naprostou technologickou špičku, která doposud nebyla naším závodem v Žebráku pro žádného evropského zákazníka v takovém rozsahu výbavy a konstrukce realizována,” uvedl Milan Peček, obchodní ředitel společnosti SCHWARZMÜLLER s.r.o.

Dále pan Peček uvedl, že stoupající trend poptávek a následně realizovaných obchodů v oblasti vozidel vybavených termoizolovanou korbou je patrný od začátku tohoto roku, kdy společnost SCHWARZMÜLLER zaznamenala nárůst těchto zakázek na českém trhu v řádech desítek procent, oproti předcházejícím letům: „Tento trend, dle našeho názoru, vychází ze snahy ŘSD o zvýšení kvality a efektivity výstavby dopravní infrastruktury, kdy například doprava asfaltové směsi by nejpozději od prvního kvartálu roku 2022 měla probíhat už jen prostřednictvím vozidel vybavených termoizolovanou korbou.

Bohužel ale, jak u nás bývá „dobrým” zvykem, se na našem trhu začínají objevovat vozidla, která se sice prezentují, že jsou vybavena izolovanou korbou, ale ani zdaleka nesplňují požadavky, které by na přepravu takovéhoto typu nákladu měla, a to už vůbec nehovoříme o tom, že by měla být vyrobena a splňovat normy, které jsou v západní Evropě standardem!

Autor: Milan Peček
Foto: Milan Peček
 

Nové

Nejmodernější návěsy s termoizolovanou korbou budou jezdit v České republice

Zveřejněno 19.10. Společnosti Schwarzmüller s.r.o. se podařilo uspět ve velmi náročném výběrovém řízení u jedné z největší ryze české stavební společnosti IMOS Brno a.s., působící již dlouhodobě na českém stavebním trhu, které se týkalo dodávky sklápěcích tříosých… jít na článek

Nový kolový nakladač Doosan DL420-7 na trhu

Zveřejněno 16.10. Společnost Doosan Infracore Europe uvedla na trh nový kolový nakladač DL420-7 Stage V. Ten ve srovnání s předchozí generací Stage IV přináší zcela nový design, poskytuje vyšší výkon, vyšší palivovou účinnost a vylepšené prostředí pro obsluhu. jít na článek

Stroje na stavbě metra D: Upoutá rýpadlo na ražbu tunelů nebo speciální nakladač

Zveřejněno 13.10. Práce na lince D pražského metra se zatím točí především kolem geologického průzkumu, papírování a výběrových řízení. I tak ale na staveništích najde fanoušek techniky množství zajímavých strojů, které upoutají již z fotografií. Pojďme si některé z… jít na článek