Renomag.cz - Přídavná zařízení a náhradní díly pro stavební a težební stroje
Dnes je 6.12. – svátek slaví Mikuláš

Nákladní Ford opět v ČR

Zveřejněno: 24. 2. 2018

Společnost Ford Trucks International oznámila poslední lednový den na tiskové konferenci v Praze vstup do České republiky.

Tahače v prvé řadě míří na stavební sektor a vnitrostátní dopravu

Jen krátce po druhé světové válce byly na českých silnicích k vidění nákladní Fordy. Poté několik lehčích vozů jezdilo v rámci logistik ambasády USA a příležitostně jsme mohli vidět nákladní Ford na našich silnicích pouze s cizí registrací. Nyní se tedy situace zásadně mění. Nákladní automobily Ford Trucks budou na českém trhu zastoupeny třemi výrobními řadami – silničními tahači, stavebními podvozky a rozvážkovými vozidly. Importér je přesvědčen, že i v tvrdém konkurenčním prostředí má nákladní Ford co nabídnout.

Vozidla Ford Trucks

Vozidla Ford Trucks se opírají především o kvalitu, odolnost, efektivitu a nízké celkové provozní náklady. Tyto vlastnosti jsou zároveň základními kameny globální strategie značky Ford Trucks. Vozidla vyráběná v tureckém Inonu v sobě spojují moderní technologie a dovednosti progresivního týmu vývojových a výrobních pracovníků s inovativním přístupem ve vývoji materiálů a výrobě jednotlivých komponentů a agregátů, včetně moderních motorů. Jen pro doplnění, v Turecku se vyrábí pro evropský Ford také LUV Transit, Connect a Curier.

Tři řady vozidel Ford Trucks jsou nyní v nabídce na českém trhu
Tři řady vozidel Ford Trucks jsou nyní v nabídce na českém trhu

Nákladní automobily Ford Trucks jsou osazeny 13litrovými motory Ecotorq s výkonem 420 a 480 koní, případně 9litrovými motory s výkonem 330 koní. Motory splňují přísné emisní požadavky dle normy Euro 6c. Hnací trakt je doplněn automatizovanými nebo manuálními převodovkami ZF. Nákladní Fordy disponují širokým výběrem kabin a podvozky v konfiguracích 4×2, 6×2, 6×4, 8×2 a 8×4 nabízí uplatnění pro celou řadu zákaznických aplikací. Řidič má kromě moderní pohodlné kabiny k dispozici řadu asistenčních systémů, jako např. LDWS, AEBS, které mu pomáhají při jeho práci a celkově zvyšují bezpečnost jízdy s vozidly.

S prodejem vozidel Ford Trucks jsou spojeny také vysoce kvalitní poprodejní služby. „Se servisem nákladních vozidel a autobusů máme téměř dvacetileté zkušenosti. V naší síti se pravidelně staráme o více než 6 000 nákladních vozidel a 1 500 autobusů” uvádí Luboš Cekr, předseda představenstva společnosti KAR group, druhého akcionáře importéra vozidel Ford Trucks. „Poskytování poprodejních služeb na vysoké úrovni v rámci naší servisní sítě i u smluvních partnerů podpoří naše prodejní plány s novou značkou nákladních vozidel” doplňuje Cekr, jehož servisní síť patří mezi největší v ČR.

Pokud jde o segment vozidel určených pro stavebnictví, importér nabídne podvozky s konfigurací 4×2, 6×2, 6×4 a 8×4 s celkovou hmotností až 41 tun. Podvozky určené pro distribuci či komunální sektor mohou mít celkovou hmotnost až 39 tun a nabízené konfigurace budou 4×2, 6×2 a 8×2.

Ford Trucks International

Ford Trucks International patří mezi největší výrobce nákladních vozidel s celkovou hmotností nad 16 tun na světě. Ve výrobním závodě v tureckém Inonu se kromě nákladních vozidel vyrábí také motory, nápravy a další komponenty pro modelovou řadu Ford Transit. Ford Trucks prodává svá vozidla ve více než 25 zemích střední a východní Evropy, Ruska a SNS, Blízkého Východu a Afriky s cílem rozšířit distribuční síť do 50 zemí v roce 2020.

Import do České republiky bude zajišťovat společnost F TRUCKS a.s., která vznikla za účelem dovozu a distribuce nákladních vozidel Ford Trucks. Zakladateli a akcionáři společnosti jsou AUTO IN s.r.o., jeden z největších autorizovaných prodejců vozidel Ford v ČR a KAR group a.s, provozovatel jedné z nejširších servisních sítí pro nákladní vozy a autobusy v ČR.

Autor: Mgr. Jiří Krenar
Foto: Archiv firmy Ford
 

Nové

ČEMAT: „Oblečeme Váš stroj od hlavy až k patě“

Zveřejněno 4.12. ČEMAT, známý hráč na trhu stavební techniky a jejich komponentů, neustále rozšiřuje své portfolio tak, aby svým zákazníkům dokázal nabídnout komplexní sortiment pro stavební stroje. Kromě pneumatik pro bagry a nakladače, což je sortiment, na němž… celý příspěvek

Rozmohl se nám tady takový nešvar. Firmy opakovaně kupují stroje SANY

Zveřejněno 1.12. V titulku článku jsem si vypomohl slavnou hláškou z filmu Pelíšky, kde Eva Holubová vysvětluje nevěřícím rodičům, jaký zvyk se právě mezi žáky rozmohl. Ne že by snad věrnost značce SANY byla nějakým nešvarem, ale to, jak se tyto stroje u nás… celý příspěvek

DEVELON uvádí na trh minirypadlo DX20ZE-7 s elektrickým pohonem

Zveřejněno 29.11. Minirypadlo DX20ZE-7 bude první sériově vyráběné rypadlo s elektrickým pohonem od značky DEVELON, dříve známé jako Doosan Construction Equipment. Toto 2tunové rypadlo kombinuje nízkou hlučnost a nulové emise s funkcemi a zvýšením výkonu z nové… celý příspěvek