Dnes je 13.11. – svátek slaví Tibor

Motory NEF a FPT Cursor jsou kompatibilní s parafínovým palivem

Zveřejněno: 13. 3. 2018

Společnost FPT Industrial oznámila, že motory NEF a Cursor (Euro VI Step C) jsou nyní kompatibilní s parafínovým palivem podle specifikace EN 15940.

Tato nová evropská norma vyžaduje čistší spalování parafinových naftových paliv, která mohou být synteticky vytvořena ze surovin, jako je zemní plyn, biomasa nebo uhlí případně hydrolýzou rostlinných olejů. Hlavním přínosem používání parafínového paliva je jeho environmentální udržitelnost z hlediska obnovitelné energie a snížení emisí skleníkových plynů. Parafínové palivo může být použito buď jako náhrada standardní nafty, nebo smícháno s motorovou naftou bez jakéhokoli omezení.

Výhody parafínových paliv

Motory FFT Industrial NEF a Cursor (Euro VI Krok C) jsou kompatibilní s parafínovými palivy, které splňují specifikace EN 15940 bez negativního dopadu na výkon, intervaly údržby a životnost motoru, ani na ATS (Aftertreatment System) včetně DOC (Diesel Oxidation Catalyst), DPF (Diesel Particulate Filter) a SCR (Selective Catalytic Reduction).

Parafínová paliva jsou ideální pro snížení emisí motorů ve srovnání s běžnou naftou, protože neobsahují prakticky žádnou síru ani aromatické sloučeniny a umožňují účinnější spalování (mají vysoké cetanové číslo). HVO je nový způsob výroby vysoce kvalitních obnovitelných bioplynových motorových paliv prostřednictvím specializovaných procesů syntézy, které zajišťují významné snížení skleníkových plynů bez kompromisů motorů, zařízení pro následnou úpravu výfukových plynů nebo emisí výfukových plynů. Splnění specifikací EN 15940 je povinné pro parafínové palivo, které se bude používat v naftových motorech, protože je to jako záruka požadovaných technických vlastností paliva.

Parafínová motorová nafta je podobná standardní naftě, kromě toho může být smíchána se zimním palivem v různých procentech, čímž se zachovávají vysoce kvalitní vlastnosti motorové nafty.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Archiv firmy FPT

Nové

Výkonná hydraulická kladiva Renomag pro všechny nosiče a druhy prací

Zveřejněno 12.11. Hydraulické kladivo značky Renomag využijete nejen při všech lehčích i náročných stavebních pracích spojených s výstavbou silnic, bouráním, recyklacemi, ale i v lomech při těžbě a rozbíjení velkých kamenných bloků. Pro tyto práce potřebujete nástroj… jít na článek

Unikátní dopravník TELESTACK TS 242. První svého druhu ...

Zveřejněno 11.11. Teleskopické dopravníky jsou nesmírně technicky zajímavým produktem, který navíc ušetří mnoho času, peněz a poskytne možnosti, jaké Vám žádný klasický haldovací pás prostě nemůže nabídnout. Unikátní dopravník TELESTACK TS 242 totiž umí měnit nejenom… jít na článek

Metso uvádí na trh nový efektivnější Lokotrack LT200HP

Zveřejněno 10.11. Mobilní kuželový drtič Metso Lokotrack® LT200HP™ je určen pro sekundární případně terciální stupeň drcení. Využití nalezne při výrobě kameniva pro drážní stavby, silniční stavby, asfaltové směsi a uplatní se též při drcení betonových frakcí. jít na článek