Dnes je 17.6. – svátek slaví Adolf

Mezinárodní strojírenský veletrh již po šedesáté

Zveřejněno: 20. 9. 2018

Mezinárodní strojírenský veletrh (MSV) se bude konat v Brně již po šedesátá a to konkrétně v termínu od 1. do 5. října 2018. Celou svou existenci je MSV nejvýznamnějším veletrhem svého oboru v Evropě. Jen pro představu – každoročně se ho účastní více než 1 600 vystavovatelů a přijde na něj 80 000 návštěvníků.

A že je opravdu mezinárodní, o tom svědčí následující údaje: ze zahraničí přijíždí přes 50 % vystavovatelů a 10 % návštěvníků. Celkem 98 % vystavovatelů hlásí, že navázalo kontakty s potenciálními tuzemskými či zahraničními zákazníky.

Jak je to s návštěvníky a jejich hodnocením veletrhu ?

Návštěvnost je hlavně odborná, neboť 79 % návštěvníků rozhoduje nebo spolurozhoduje o investicích a nákupech, třetina patří k vrcholovému managementu. Jako hlavní přínos veletrhu vnímá více než polovina návštěvníků novinky, nové technologie a kontakty.

Zastoupení klíčových oblastí průmyslu

Hlavním tématem MSV je průmyslová automatizace, prezentace měřicí, řídicí, automatizační a regulační techniky zahrnující všechny obory veletrhu. Obor elektronika, automatizace a měřicí technika je po obráběcí technice a materiálech a komponentech ve strojírenství třetím nejobsazenějším specializovaným celkem MSV.

MSV je tradičně věnována vysoká mediální pozornost, akredituje se přes čtyři sta novinářů. Součástí veletrhu je špičkový doprovodný program odborných konferencí, seminářů a workshopů na aktuální technická, obchodní a ekonomická témata.

Nejdůležitější informace v kostce

  • Podtitul: Mezinárodní strojírenský veletrh
  • Termín konání: 1.–5.10. 2018
  • Místo konání: Výstaviště Brno
  • Pořadatel: Veletrhy Brno
  • Pozice veletrhu: Jednička v oboru ve střední Evropě
  • Vstupenka: etickets.bvv.cz/cs
Autor: Helena Hejhálková
Foto: Helena Hejhálková

Nové

Licenční výroba, speciály v závodě 500 mil Indianopolis i jednotky pro těžké stroje. Motory Cummins slaví 100 let

Zveřejněno 8.6. Letos slaví stoleté výročí tradiční světový výrobce motorů Cummins. Vše začalo v roce 1919 zahájením licenční produkce, kdy bylo vyrobeno 28 motorů HVID. Následovaly pohonné jednotky vlastní výroby určené pro průmyslová zařízení, nákladní automobily… jít na článek

Pohled do zákulisí. Kloubový dampr skládá maturitu

Zveřejněno 5.6. Naše redakce získala exkluzivní fotoreportáž, mapující proces schválení kloubového dampru pro provoz na pozemních komunikacích. Fotografie a informace o tom, jak takové schvalování probíhá, nám dodala Státní zkušebna strojů a.s., které tímto za… jít na článek

Nový Actros konečně v praxi. Velký krok na cestě k autonomní jízdě

Zveřejněno 1.6. Nový Mercedes-Benz Actros sice nedostal ani nový podvozek, motor či převodovku, zato elektronické systémy nové jsou. Jak fungují? To jsme zjišťovali na zkušebních jízdách v Katalánsku a zde přinášíme postřehy. Jezdilo se při tom na dálnicích i na… jít na článek