Dnes je 16.12. – svátek slaví Albína

Mezinárodní strojírenský veletrh již po šedesáté

Zveřejněno: 20. 9. 2018

Mezinárodní strojírenský veletrh (MSV) se bude konat v Brně již po šedesátá a to konkrétně v termínu od 1. do 5. října 2018. Celou svou existenci je MSV nejvýznamnějším veletrhem svého oboru v Evropě. Jen pro představu – každoročně se ho účastní více než 1 600 vystavovatelů a přijde na něj 80 000 návštěvníků.

A že je opravdu mezinárodní, o tom svědčí následující údaje: ze zahraničí přijíždí přes 50 % vystavovatelů a 10 % návštěvníků. Celkem 98 % vystavovatelů hlásí, že navázalo kontakty s potenciálními tuzemskými či zahraničními zákazníky.

Jak je to s návštěvníky a jejich hodnocením veletrhu ?

Návštěvnost je hlavně odborná, neboť 79 % návštěvníků rozhoduje nebo spolurozhoduje o investicích a nákupech, třetina patří k vrcholovému managementu. Jako hlavní přínos veletrhu vnímá více než polovina návštěvníků novinky, nové technologie a kontakty.

Zastoupení klíčových oblastí průmyslu

Hlavním tématem MSV je průmyslová automatizace, prezentace měřicí, řídicí, automatizační a regulační techniky zahrnující všechny obory veletrhu. Obor elektronika, automatizace a měřicí technika je po obráběcí technice a materiálech a komponentech ve strojírenství třetím nejobsazenějším specializovaným celkem MSV.

MSV je tradičně věnována vysoká mediální pozornost, akredituje se přes čtyři sta novinářů. Součástí veletrhu je špičkový doprovodný program odborných konferencí, seminářů a workshopů na aktuální technická, obchodní a ekonomická témata.

Nejdůležitější informace v kostce

  • Podtitul: Mezinárodní strojírenský veletrh
  • Termín konání: 1.–5.10. 2018
  • Místo konání: Výstaviště Brno
  • Pořadatel: Veletrhy Brno
  • Pozice veletrhu: Jednička v oboru ve střední Evropě
  • Vstupenka: etickets.bvv.cz/cs
Autor: Helena Hejhálková
Foto: Helena Hejhálková

Nové

Budoucnost úklidových technologií má jméno COMAC. Mimořádně účinný zametač CS 140 T EU6 si poradí bez vody

Zveřejněno 14.12. Společnost MTM Tech s.r.o. uvádí na český trh dvě novinky předního výrobce úklidové techniky COMAC, které zcela jistě zaujmou odbornou i laickou veřejnost. Důvodem očekávaného zájmu je patentovaná technologie pro čištění komunikací TwinAction System… jít na článek

Dotační program na stavební techniku

Zveřejněno 13.12. Chystáte se pořídit novou stavební techniku anebo o těchto investicích uvažujete? Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) a Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) nabízí dotační program na podporu rozvoje malých a středních podnikatelů. Řadě… jít na článek

Traktorbagr Cat 444F s úpravami, nad kterými zůstává rozum stát

Zveřejněno 11.12. Na konci roku jsme pro vás v časopise Stavební technika připravili hned několik novinek. Jednou z nich je nová rubrika Vaše technika, kde bychom rádi představovali zajímavé stroje našich čtenářů. První stroj, který vám dnes představíme, je rýpadlo… jít na článek