Renomag.cz - Přídavná zařízení a náhradní díly pro stavební a težební stroje
Dnes je 26.9. – svátek slaví Andrea

Konstrukce a použití portálových jeřábů aneb když vysokozdvižný vozík nestačí

Zveřejněno: 2. 11. 2021

V některých provozech manipulační techniku supluje pouze pár zaměstnanců s vysokozdvižným vozíkem, což je sice řešení funkční, ale nepříliš efektivní. Lepší variantu představuje manipulační technika v podobě jeřábu, která sice také vyžaduje vyškolené zaměstnance, ti se však v pracovní době mohou věnovat i další činnosti.

Portálový jeřáb je v porovnání s mostovým o něco variabilnější. (ilustrační foto)

Manipulační technika v provozu je často ožehavé téma. Občas, pokud se jedná o zařízení do výbušného prostředí, i doslova.

Mostové jeřáby

V provozovnách, kde dochází k manipulaci s větším objemem materiálu, nejčastěji firmám šetří čas i finance mostové jeřáby, které jsou poměrně univerzální, snadné na ovládání i údržbu a v provozu zabírají minimum prostoru. Mostové jeřáby si lze nechat u naší společnosti Adamec Crane Systems vyrobit a dodat na míru, například s úpravou do výbušného prostředí. Existují však provozy, do kterých není umístění mostového portálu možné či vhodné. V takových případech můžeme přesun materiálu řešit jeřábem portálovým.

Portálové jeřáby od ACS

Pokud váš provoz neumožňuje zabudování jeřábové dráhy pro mostový jeřáb, nabízí se řešení v podobě portálového jeřábu, který je vhodný nejen do vnitřních, ale i venkovních provozů a rozsáhlejších skladových prostor. Vlastnosti mostových a portálových jeřábů se příliš neliší, portálový je však o něco variabilnější a vhodnější do různorodějších prostředí.

Hlavním z rozdílů mezi mostovým a portálovým jeřábem je výšková úroveň mezi pojezdovou plochou kladkostroje a kolejnicí jeřábové dráhy. Zjednodušeně řečeno, portálový jeřáb má „nožičky“.

Ve společnosti ACS portálové jeřáby vyrábíme vždy na míru podle konkrétních potřeb zákazníka. Zajistíme vše od prvotního návrhu až po montáž.

Konstrukce portálového jeřábu

Kolejnice portálového jeřábu se nachází v úrovni země. Samotná konstrukce se skládá z mostu a dvou stojin, které jsou s ním pevně spojené. Jeřáb tak připomíná portál – odtud jeho název. Pohon jeřábu řídí měnič frekvence s nastavitelným režimem rozběhu a brzdění. Tímto způsobem je zásadně omezený kyv břemene, díky čemuž je manipulace s břemenem za všech okolností plynulá a bezpečná. Ovládání portálového jeřábu i jeho údržba jsou stejně snadné jako u jeřábu mostového.

Řešení na míru do jakéhokoliv prostředí

Portálové jeřáby na míru od společnosti Adamec Crane Systems oceníte v téměř jakémkoliv prostředí. Více informací na níže uvedených kontaktech.

Autor: Adamec Crane Systems
Foto: Adamec Crane Systems

Tématické tagy

 

Nové

Do VLW ve Zlíně dorazil nový kolový bagr Takeuchi TB 395 W

Zveřejněno 25.9. V rámci reportážní návštěvy u zlínského prodejce stavebních strojů Takeuchi jsme nemohli přehlédnout jednu novinku, kterou právě zdejší mechanici opečovávali na dvoře. Řeč je o novém kolovém bagru Takuchi TB 395 W a důvod, proč mu ve VLW věnovali… celý příspěvek

Úspěšný restart veletrhu demopark 2023

Zveřejněno 22.9. Dvanáctý ročník evropské venkovní výstavy demopark 2023, který se konal ve dnech 18. až 20. června, je za námi. Nejlepší exponáty byly oceněny zlatými a stříbrnými medailemi. Výsledky, počty vystavovatelů a návštěvníků jsou již známy. Vše ukazuje,… celý příspěvek

Půjčovna nářadí Kerouš nabízí řešení šité na míru zákazníkům

Zveřejněno 20.9. Plánujete-li stavět, rekonstruovat nebo opravovat, jistě oceníte možnost půjčit si kvalitní nářadí, stroje nebo techniku za výhodnou cenu. A právě to nabízí půjčovna nářadí Kerouš s.r.o., která je na trhu již od roku 2008. celý příspěvek