Bagry TAKEUCHI - Extrémní síla a výkon
Dnes je 5.12. – svátek slaví Jitka

Konstrukce a použití portálových jeřábů aneb když vysokozdvižný vozík nestačí

Zveřejněno: 2. 11. 2021

V některých provozech manipulační techniku supluje pouze pár zaměstnanců s vysokozdvižným vozíkem, což je sice řešení funkční, ale nepříliš efektivní. Lepší variantu představuje manipulační technika v podobě jeřábu, která sice také vyžaduje vyškolené zaměstnance, ti se však v pracovní době mohou věnovat i další činnosti.

Portálový jeřáb je v porovnání s mostovým o něco variabilnější. (ilustrační foto)

Manipulační technika v provozu je často ožehavé téma. Občas, pokud se jedná o zařízení do výbušného prostředí, i doslova.

Mostové jeřáby

V provozovnách, kde dochází k manipulaci s větším objemem materiálu, nejčastěji firmám šetří čas i finance mostové jeřáby, které jsou poměrně univerzální, snadné na ovládání i údržbu a v provozu zabírají minimum prostoru. Mostové jeřáby si lze nechat u naší společnosti Adamec Crane Systems vyrobit a dodat na míru, například s úpravou do výbušného prostředí. Existují však provozy, do kterých není umístění mostového portálu možné či vhodné. V takových případech můžeme přesun materiálu řešit jeřábem portálovým.

Portálové jeřáby od ACS

Pokud váš provoz neumožňuje zabudování jeřábové dráhy pro mostový jeřáb, nabízí se řešení v podobě portálového jeřábu, který je vhodný nejen do vnitřních, ale i venkovních provozů a rozsáhlejších skladových prostor. Vlastnosti mostových a portálových jeřábů se příliš neliší, portálový je však o něco variabilnější a vhodnější do různorodějších prostředí.

Hlavním z rozdílů mezi mostovým a portálovým jeřábem je výšková úroveň mezi pojezdovou plochou kladkostroje a kolejnicí jeřábové dráhy. Zjednodušeně řečeno, portálový jeřáb má „nožičky“.

Ve společnosti ACS portálové jeřáby vyrábíme vždy na míru podle konkrétních potřeb zákazníka. Zajistíme vše od prvotního návrhu až po montáž.

Konstrukce portálového jeřábu

Kolejnice portálového jeřábu se nachází v úrovni země. Samotná konstrukce se skládá z mostu a dvou stojin, které jsou s ním pevně spojené. Jeřáb tak připomíná portál – odtud jeho název. Pohon jeřábu řídí měnič frekvence s nastavitelným režimem rozběhu a brzdění. Tímto způsobem je zásadně omezený kyv břemene, díky čemuž je manipulace s břemenem za všech okolností plynulá a bezpečná. Ovládání portálového jeřábu i jeho údržba jsou stejně snadné jako u jeřábu mostového.

Řešení na míru do jakéhokoliv prostředí

Portálové jeřáby na míru od společnosti Adamec Crane Systems oceníte v téměř jakémkoliv prostředí. Více informací na níže uvedených kontaktech.

— kontakty —

Adamec Crane Systems, s.r.o.

Husínek 30, 289 12 Sadská

E: support@adamec.cz   T: +420 601 147 366   WWW: https://www.adamec.cz

Autor: Adamec Crane Systems
Foto: Adamec Crane Systems

Tématické tagy

 

Nové

Značka SANY na vzestupu. Společnost CARACAL MACHINES ukázala oblíbené stroje i očekávané novinky

Zveřejněno 2.12. Na předváděcí akci určené pro zákazníky a partnery společnosti CARACAL MACHINES se na upravené ploše vedle motokrosové dráhy představily stroje SANY všech možných váhových kategorií. Návštěvníci si mohli prohlédnout a vyzkoušet několik zánovních… celý příspěvek

Prosadí se důlní elektrický nakladač Cat R1700 XE? Pomoci má dvoutunová powerbanka

Zveřejněno 1.12. Představením důlního elektrického nakladače R1700 XE Caterpillar zareagoval na vzrůstající poptávku po „bateriové“ technice určené do podzemí, kde je obtížné větrat. Stroj nabídne stejné parametry jako naftová verze a nabití z 0 na 100 % za 20 minut. celý příspěvek

ACRO GROUP přichází s vlastní privátní značkou motorových náhradních dílů

Zveřejněno 29.11. „Vášeň pro díly“ – to by mohlo být motto úspěšné firmy ACRO GROUP, která provozuje obchod s náhradními motorovými díly www.dlcz.cz. Zalistováno zde mají zhruba 20 000 položek vhodných téměř pro všechny dostupné značky stavebních a zemědělských… celý příspěvek