Dnes je 26.3. – svátek slaví Emanuel

Kompaktní kolové nakladače a minirypadla HITACHI. Efektivita, univerzálnost a pohodlí

Zveřejněno: 2. 10. 2018

Společnost HITACHI má ve svém portfoliu širokou škálu strojů, jako jsou kompaktní nakladače a malá rypadla. Tyto stroje, vhodné pro různé typy pracovních prostředí, vynikají svou univerzálností a efektivitou.

Kompaktní nakladač ZW95-6

Mezi jejich hlavní přednosti patří schopnost pracovat na plochách s omezeným prostorem, jako jsou například města, staveniště a výstavby inženýrských sítí. Neopomenutelnou vlastností je také jejich snadná přeprava mezi staveništi. Společnosti HITACHI se mimo jiné podařilo výrazně zredukovat požadavky na údržbu, což z těchto modelů činí mimořádně účinné a oblíbené stroje.

Kompaktní nakladače ZW65-6 až ZW95-6

Při konstrukci těchto strojů jsou využívány nejmodernější technologie, které přispívají k výjimečné produktivitě při nízkých nákladech na provoz. Velmi výkonné a spolehlivé motory Deutz o výkonu 50 až 55,4 kW splňují emisní normy Stage IIIB a jsou osazeny systémy EGR a DOC. Pojezdový mechanismus stroje je vybaven ručně ovládanou uzávěrkou diferenciálu se 100% účinností. Výkonná Z-kinematika zaručuje rychlé vyklápění lopaty a optimální vytrhávací sílu. Pevnost celku je zajištěna výložníkem s vysokou torzní tuhostí a vnitřním vedením hadic a kabelů, který je vyroben z jednoho kusu a ramenem s nízkotorzním tuhým profilem. Výborná stabilita stroje je pak zaručena samostabilizačním kloubovým kyvadlovým spojem. Dalším dílkem do skládanky za cestou k maximální spokojenosti našich zákazníků je důraz na komfort a ergonomii při používání. Strojník zde pracuje v kabině s panoramatickým 360° výhledem, přehledným multifunkčním displejem a joystickem s tlačítkovými ovladači.

Volitelně lze stroj dovybavit: bezpečnostním ventilem, který zabraňuje klesání ramene v případě poruchy hydraulického vedení; technologií HDrive, která umožňuje ruční nastavení otáček motoru; volitelnou zvýšenou rychlostí pojezdu 30 km/h; pomocným hydraulickým okruhem, klimatizací, tažným zařízením; atd.

Malá rypadla ZX10U-2 až ZX85USB-5

Malá rypadla HITACHI jsou díky malému přesahu zádi dokonalá pro práci ve stísněných prostorech. S přihlédnutím k jejich nízké celkové šířce je možno tato rypadla přepravovat na přívěsu a vhodném tažném zařízení, čímž je docíleno vysoké flexibility používání. Motory Yanmar se vyznačují vysokou spolehlivostí a nízkou spotřebou, které je u modelů řady ZAXIS-5 docíleno pokročilým systémem úspory energie. Hydraulický systém HHH pak přispívá k nadprůměrné účinnosti strojů. Tato řada je mimo jiné vybavena pojezdovým systémem s automatickým řazením, zesílenými předními klouby, chráničem válce výložníku, novým multifunkčním LCD displejem a snadno dostupnými kontrolními body. Odolné gumové pásy lze na přání vyměnit za univerzálnější PAD pásy. Pro lepší komfort obsahují modely ZX33U-5 a vyšší (v kabinovém provedení) ve standardní výbavě také klimatizaci.

Na přání lze stroje dovybavit: pomocným potrubím, joystickem s doplňkovými funkcemi; bezpečnostním ventilem, který zabraňuje klesání ramene v případě poruchy hydraulického vedení; pomocnými hydraulickými okruhy; atd.

Autor: Bronislav Indra
Foto: Bronislav Indra, HITACHI
 

Nové

Mobilní terénní jeřáb SANY SAC600E toho umí hodně

Zveřejněno 24.3. Výrobce SANY na veletrhu Bauma představil jako novinku pro evropský trh své mobilní a pásové jeřáby. První modely zařadil do své nabídky také oficiální dealer značky SANY u nás, společnost CARACAL MACHINES s.r.o. V kategorii mobilních terénních… celý příspěvek

Prestižní ocenění pro vynálezce předchůdce smykem řízeného nakladače

Zveřejněno 22.3. Vynálezci prvního kompaktní nakladač na světě, bratři Cyril a Louis Kellerovi, byli v roce 2023 uvedeni do Národní síně slávy vynálezců (National Inventors Hall of Fame, NIHF) v USA. Tato prestižní instituce každoročně oceňuje vynálezce, podporuje… celý příspěvek

Představujeme domíchávače betonu, autočerpadla a sklápěče Euromix MTP

Zveřejněno 20.3. Rodinná firma Euromix MTP GmbH, která za vývojem a výrobou stejnojmenných automobilových nástaveb pro stavebnictví stojí, pochází z německého města Porta Westfalica. Hlavními pilíři jejího současného produktového portfolia jsou domíchávače betonu,… celý příspěvek