Dnes je 22.11. – svátek slaví Cecílie

Kompaktní kolové nakladače a minirypadla HITACHI. Efektivita, univerzálnost a pohodlí

Zveřejněno: 2. 10. 2018

Společnost HITACHI má ve svém portfoliu širokou škálu strojů, jako jsou kompaktní nakladače a malá rypadla. Tyto stroje, vhodné pro různé typy pracovních prostředí, vynikají svou univerzálností a efektivitou.

Kompaktní nakladač ZW95-6

Mezi jejich hlavní přednosti patří schopnost pracovat na plochách s omezeným prostorem, jako jsou například města, staveniště a výstavby inženýrských sítí. Neopomenutelnou vlastností je také jejich snadná přeprava mezi staveništi. Společnosti HITACHI se mimo jiné podařilo výrazně zredukovat požadavky na údržbu, což z těchto modelů činí mimořádně účinné a oblíbené stroje.

Kompaktní nakladače ZW65-6 až ZW95-6

Při konstrukci těchto strojů jsou využívány nejmodernější technologie, které přispívají k výjimečné produktivitě při nízkých nákladech na provoz. Velmi výkonné a spolehlivé motory Deutz o výkonu 50 až 55,4 kW splňují emisní normy Stage IIIB a jsou osazeny systémy EGR a DOC. Pojezdový mechanismus stroje je vybaven ručně ovládanou uzávěrkou diferenciálu se 100% účinností. Výkonná Z-kinematika zaručuje rychlé vyklápění lopaty a optimální vytrhávací sílu. Pevnost celku je zajištěna výložníkem s vysokou torzní tuhostí a vnitřním vedením hadic a kabelů, který je vyroben z jednoho kusu a ramenem s nízkotorzním tuhým profilem. Výborná stabilita stroje je pak zaručena samostabilizačním kloubovým kyvadlovým spojem. Dalším dílkem do skládanky za cestou k maximální spokojenosti našich zákazníků je důraz na komfort a ergonomii při používání. Strojník zde pracuje v kabině s panoramatickým 360° výhledem, přehledným multifunkčním displejem a joystickem s tlačítkovými ovladači.

Volitelně lze stroj dovybavit: bezpečnostním ventilem, který zabraňuje klesání ramene v případě poruchy hydraulického vedení; technologií HDrive, která umožňuje ruční nastavení otáček motoru; volitelnou zvýšenou rychlostí pojezdu 30 km/h; pomocným hydraulickým okruhem, klimatizací, tažným zařízením; atd.

Malá rypadla ZX10U-2 až ZX85USB-5

Malá rypadla HITACHI jsou díky malému přesahu zádi dokonalá pro práci ve stísněných prostorech. S přihlédnutím k jejich nízké celkové šířce je možno tato rypadla přepravovat na přívěsu a vhodném tažném zařízení, čímž je docíleno vysoké flexibility používání. Motory Yanmar se vyznačují vysokou spolehlivostí a nízkou spotřebou, které je u modelů řady ZAXIS-5 docíleno pokročilým systémem úspory energie. Hydraulický systém HHH pak přispívá k nadprůměrné účinnosti strojů. Tato řada je mimo jiné vybavena pojezdovým systémem s automatickým řazením, zesílenými předními klouby, chráničem válce výložníku, novým multifunkčním LCD displejem a snadno dostupnými kontrolními body. Odolné gumové pásy lze na přání vyměnit za univerzálnější PAD pásy. Pro lepší komfort obsahují modely ZX33U-5 a vyšší (v kabinovém provedení) ve standardní výbavě také klimatizaci.

Na přání lze stroje dovybavit: pomocným potrubím, joystickem s doplňkovými funkcemi; bezpečnostním ventilem, který zabraňuje klesání ramene v případě poruchy hydraulického vedení; pomocnými hydraulickými okruhy; atd.

Autor: Bronislav Indra
Foto: Bronislav Indra, HITACHI

Oborové členění

Nové

Zrod legendárních amerických automobilů Walter. Výrobce cukrovinek učarovala motorová vozidla

Zveřejněno 21.11. Vše začalo v roce 1883, kdy do New Yorku připlul lodí přes oceán z Evropy švýcarský emigrant Ing. William Walter. Zpočátku stavěl auta pro své vlastní potěšení. Prakticky bez plánů a díky neustálým úpravám bylo každé další auto lepší než předchozí. jít na článek

Do Autoservisu Petr Rada v Soběslavi nyní můžete i s hydraulikou

Zveřejněno 20.11. Od letošního roku mají všichni uživatelé stavebních strojů možnost nechat si odservisovat hydrauliku na přístroji přímo od výrobce hydraulických systémů Bosch Rexroth. Autoservis Petr Rada s.r.o. z jihočeské Soběslavi v letošním roce pořídil stanici… jít na článek

Tiše a bez emisí. Ostrá premiéra první vrtné soupravy na baterie

Zveřejněno 19.11. Souprava LB 16 unplugged nemá při srovnání s běžným dieselovým modelem z hlediska výkonu ani použití žádná omezení. Její baterie je navržena tak, aby vydržela jednu 10hodinovou směnu. Dobíjení probíhá přes noc běžnou staveništní elektrickou… jít na článek