Renomag.cz - Přídavná zařízení a náhradní díly pro stavební a težební stroje
Dnes je 8.12. – svátek slaví Květoslava

Kompaktní kolové nakladače a minirypadla HITACHI. Efektivita, univerzálnost a pohodlí

Zveřejněno: 2. 10. 2018

Společnost HITACHI má ve svém portfoliu širokou škálu strojů, jako jsou kompaktní nakladače a malá rypadla. Tyto stroje, vhodné pro různé typy pracovních prostředí, vynikají svou univerzálností a efektivitou.

Kompaktní nakladač ZW95-6

Mezi jejich hlavní přednosti patří schopnost pracovat na plochách s omezeným prostorem, jako jsou například města, staveniště a výstavby inženýrských sítí. Neopomenutelnou vlastností je také jejich snadná přeprava mezi staveništi. Společnosti HITACHI se mimo jiné podařilo výrazně zredukovat požadavky na údržbu, což z těchto modelů činí mimořádně účinné a oblíbené stroje.

Kompaktní nakladače ZW65-6 až ZW95-6

Při konstrukci těchto strojů jsou využívány nejmodernější technologie, které přispívají k výjimečné produktivitě při nízkých nákladech na provoz. Velmi výkonné a spolehlivé motory Deutz o výkonu 50 až 55,4 kW splňují emisní normy Stage IIIB a jsou osazeny systémy EGR a DOC. Pojezdový mechanismus stroje je vybaven ručně ovládanou uzávěrkou diferenciálu se 100% účinností. Výkonná Z-kinematika zaručuje rychlé vyklápění lopaty a optimální vytrhávací sílu. Pevnost celku je zajištěna výložníkem s vysokou torzní tuhostí a vnitřním vedením hadic a kabelů, který je vyroben z jednoho kusu a ramenem s nízkotorzním tuhým profilem. Výborná stabilita stroje je pak zaručena samostabilizačním kloubovým kyvadlovým spojem. Dalším dílkem do skládanky za cestou k maximální spokojenosti našich zákazníků je důraz na komfort a ergonomii při používání. Strojník zde pracuje v kabině s panoramatickým 360° výhledem, přehledným multifunkčním displejem a joystickem s tlačítkovými ovladači.

Volitelně lze stroj dovybavit: bezpečnostním ventilem, který zabraňuje klesání ramene v případě poruchy hydraulického vedení; technologií HDrive, která umožňuje ruční nastavení otáček motoru; volitelnou zvýšenou rychlostí pojezdu 30 km/h; pomocným hydraulickým okruhem, klimatizací, tažným zařízením; atd.

Malá rypadla ZX10U-2 až ZX85USB-5

Malá rypadla HITACHI jsou díky malému přesahu zádi dokonalá pro práci ve stísněných prostorech. S přihlédnutím k jejich nízké celkové šířce je možno tato rypadla přepravovat na přívěsu a vhodném tažném zařízení, čímž je docíleno vysoké flexibility používání. Motory Yanmar se vyznačují vysokou spolehlivostí a nízkou spotřebou, které je u modelů řady ZAXIS-5 docíleno pokročilým systémem úspory energie. Hydraulický systém HHH pak přispívá k nadprůměrné účinnosti strojů. Tato řada je mimo jiné vybavena pojezdovým systémem s automatickým řazením, zesílenými předními klouby, chráničem válce výložníku, novým multifunkčním LCD displejem a snadno dostupnými kontrolními body. Odolné gumové pásy lze na přání vyměnit za univerzálnější PAD pásy. Pro lepší komfort obsahují modely ZX33U-5 a vyšší (v kabinovém provedení) ve standardní výbavě také klimatizaci.

Na přání lze stroje dovybavit: pomocným potrubím, joystickem s doplňkovými funkcemi; bezpečnostním ventilem, který zabraňuje klesání ramene v případě poruchy hydraulického vedení; pomocnými hydraulickými okruhy; atd.

Autor: Bronislav Indra
Foto: Bronislav Indra, HITACHI
 

Nové

Cummins otevřel v Polsku nové centrum pro repase vysokovýkonných motorů

Zveřejněno 7.12. Výrobce motorů Cummins otevřel v říjnu letošního roku v polském Krakově zbrusu novou továrnu pro přestavbu vysokovýkonných motorů. Jedná se vůbec o první závod tohoto druhu v Evropě, přičemž celková investice dosáhla 10 milionů dolarů. V závodě… celý příspěvek

Příslušenství promění smykový nakladač Vermeer v řadu specializovaných strojů

Zveřejněno 6.12. Smykové nakladače společnosti Vermeer, jejíž výhradní zastoupení v České a Slovenské republice má Vermeer CS, jsou nejen šikovné, obratné a rychlé, ale ještě navíc multifunkční. Díky širokému výběru hydraulického příslušenství se váš stroj může… celý příspěvek

ČEMAT: „Oblečeme Váš stroj od hlavy až k patě“

Zveřejněno 4.12. ČEMAT, známý hráč na trhu stavební techniky a jejich komponentů, neustále rozšiřuje své portfolio tak, aby svým zákazníkům dokázal nabídnout komplexní sortiment pro stavební stroje. Kromě pneumatik pro bagry a nakladače, což je sortiment, na němž… celý příspěvek