Dnes je 16.12. – svátek slaví Albína

Komatsu WB93R-8 na veletrhu INTERMAT 2018

Zveřejněno: 26. 8. 2018

Společnost Komatsu Europe oznámila, že v souladu s EU Stage IV emistními normami zahajuje výrobu nové řady rýpadlo-nakladačů (tzv. traktorbagrů). Na veletrhu INTERMAT v Paříži již představila prototyp Komatsu WB93R-8, který se má podle plánu začít prodávat letos v září. Další model bude předveden v následujících měsících.

Prototyp nového rýpadlo-nakladače WB93R-8. Prodej je plánován od září letošního roku

Tyto zdokonalené modely vycházejí ze současné úspěšné řady a představují perfektní spojení mezi výkonem, účinností a sníženou spotřebou,” říká Alex Visentin, produktový manažer společnosti Komatsu Europe.

Klíčová je jejich všestrannost. Nové modely nabídnou zákazníkům výhody v podobě Komatsu Power Shift převodovky a pohonem všech čtyř kol. Bezkonkurenční čelní viditelnost z kabiny je dosažena sníženou kompaktní čelní maskou a zachováním umístěním výfuku motoru na boční části kabiny.

Nový 7palcový monitor s indikací spotřeby paliva pomůže s optimalizaci celkových nákladů na provoz.

Funkce a výhody nového Komatsu WB93R v bodech

  • Vyhovuje požadavkům na emise dle EU STAGE IV.
  • Výkon motoru je zvýšen na 75 kW.
  • Barevný multifunkční 7palcový LCD monitor, s vysokým rozlišením, s indikací spotřeby paliva (denní a měsíční) dalšími informacemi o provozních podmínkách stroje.
  • Vyšší výkon chlazení díky optimalizaci všech komponentů (chlazení, topení, ventilátor, a jejich umístění).
  • Komfort pro strojníka – Komatsu technologie.
  • Komatsu KOMTRAX (satelitní monitorovací systém – sleduje všechny důležité provozní údaje stroje a navíc ve spojení se systémem GPS umožňuje i zobrazení jeho polohy).
  • GPRS 3G
  • Sekundární nouzový spínač vypnutí motoru – zvyšuje bezpečnost.
Nový rýpadlo-nakladač Komatsu WB93R-8 na veletrhu INTERMAT (foto Helena Hejhálková)
Nový rýpadlo-nakladač Komatsu WB93R-8 na veletrhu INTERMAT (foto Helena Hejhálková)

Tak toto jsou zatím první informace o nové řadě rýpadlo-nakladačů Komatsu. Věříme, že na podzim, kdy se objeví na trhu, budeme o ní moci přinést informací více.

Již nyní je však zřejmé, že s moderním designem, prvotřídním komfortem obsluhy a vysoce výkonnou technologií Komatsu nová řada rýpadlo-nakladačů Komatsu vynikne kdekoli a při jakékoli práci.

Autor: Helena Hejhálková, Jiří Bosák
Foto: Komatsu Europe

Tématické tagy

Nové

Budoucnost úklidových technologií má jméno COMAC. Mimořádně účinný zametač CS 140 T EU6 si poradí bez vody

Zveřejněno 14.12. Společnost MTM Tech s.r.o. uvádí na český trh dvě novinky předního výrobce úklidové techniky COMAC, které zcela jistě zaujmou odbornou i laickou veřejnost. Důvodem očekávaného zájmu je patentovaná technologie pro čištění komunikací TwinAction System… jít na článek

Dotační program na stavební techniku

Zveřejněno 13.12. Chystáte se pořídit novou stavební techniku anebo o těchto investicích uvažujete? Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) a Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) nabízí dotační program na podporu rozvoje malých a středních podnikatelů. Řadě… jít na článek

Traktorbagr Cat 444F s úpravami, nad kterými zůstává rozum stát

Zveřejněno 11.12. Na konci roku jsme pro vás v časopise Stavební technika připravili hned několik novinek. Jednou z nich je nová rubrika Vaše technika, kde bychom rádi představovali zajímavé stroje našich čtenářů. První stroj, který vám dnes představíme, je rýpadlo… jít na článek