Dnes je 19.2. – svátek slaví Patrik

Komatsu WB93R-8 na veletrhu INTERMAT 2018

Zveřejněno: 26. 8. 2018

Společnost Komatsu Europe oznámila, že v souladu s EU Stage IV emistními normami zahajuje výrobu nové řady rýpadlo-nakladačů (tzv. traktorbagrů). Na veletrhu INTERMAT v Paříži již představila prototyp Komatsu WB93R-8, který se má podle plánu začít prodávat letos v září. Další model bude předveden v následujících měsících.

Prototyp nového rýpadlo-nakladače WB93R-8. Prodej je plánován od září letošního roku

Tyto zdokonalené modely vycházejí ze současné úspěšné řady a představují perfektní spojení mezi výkonem, účinností a sníženou spotřebou,” říká Alex Visentin, produktový manažer společnosti Komatsu Europe.

Klíčová je jejich všestrannost. Nové modely nabídnou zákazníkům výhody v podobě Komatsu Power Shift převodovky a pohonem všech čtyř kol. Bezkonkurenční čelní viditelnost z kabiny je dosažena sníženou kompaktní čelní maskou a zachováním umístěním výfuku motoru na boční části kabiny.

Nový 7palcový monitor s indikací spotřeby paliva pomůže s optimalizaci celkových nákladů na provoz.

Funkce a výhody nového Komatsu WB93R v bodech

  • Vyhovuje požadavkům na emise dle EU STAGE IV.
  • Výkon motoru je zvýšen na 75 kW.
  • Barevný multifunkční 7palcový LCD monitor, s vysokým rozlišením, s indikací spotřeby paliva (denní a měsíční) dalšími informacemi o provozních podmínkách stroje.
  • Vyšší výkon chlazení díky optimalizaci všech komponentů (chlazení, topení, ventilátor, a jejich umístění).
  • Komfort pro strojníka – Komatsu technologie.
  • Komatsu KOMTRAX (satelitní monitorovací systém – sleduje všechny důležité provozní údaje stroje a navíc ve spojení se systémem GPS umožňuje i zobrazení jeho polohy).
  • GPRS 3G
  • Sekundární nouzový spínač vypnutí motoru – zvyšuje bezpečnost.
Nový rýpadlo-nakladač Komatsu WB93R-8 na veletrhu INTERMAT (foto Helena Hejhálková)
Nový rýpadlo-nakladač Komatsu WB93R-8 na veletrhu INTERMAT (foto Helena Hejhálková)

Tak toto jsou zatím první informace o nové řadě rýpadlo-nakladačů Komatsu. Věříme, že na podzim, kdy se objeví na trhu, budeme o ní moci přinést informací více.

Již nyní je však zřejmé, že s moderním designem, prvotřídním komfortem obsluhy a vysoce výkonnou technologií Komatsu nová řada rýpadlo-nakladačů Komatsu vynikne kdekoli a při jakékoli práci.

Autor: Helena Hejhálková, Jiří Bosák
Foto: Komatsu Europe

Tématické tagy

Nové

Jak se staví dálnice v Kolumbii? Vrtací soupravě velí mladá žena

Zveřejněno 7.2. Pro zlepšení infrastruktury probíhá v Kolumbii v území aglomerací Mosquera a Balsillas výstavba 230 km dlouhé dálniční sítě. Práce na projektu za 176 milionů EUR započaly v lednu 2016 a vše dokončeno má být v prosinci 2021. Zajímavostí je i to, že… jít na článek

Ford Trucks představil v Praze nový model tahače F-MAX

Zveřejněno 4.2. Před rokem touto dobou vstoupila nákladní vozidla Ford Trucks na český trh. Nyní, v lednu 2019, byl představen zbrusu nový model tahače F-MAX, který nedávno na mezinárodním veletrhu nákladních a užitkových automobilů IAA 2018 v Hannoveru získal… jít na článek

Tomáš Tomeček bral s Tatrou na „starém Dakaru“ kvůli prasklé spojkové hřídeli až páté místo. Jinak by bojoval o vítězství

Zveřejněno 21.1. Jedenáctého ročníku Africa Eco Race, pokračujícího v odkazu motocyklového a automobilového závodníka Thierryho Sabina, zakladatele Rallye Paříž – Dakar, se pod českou nebo slovenskou vlajkou zúčastnilo 6 závodníků. Tomáš Tomeček dokončil i přes… jít na článek