Dnes je 17.6. – svátek slaví Adolf

Komatsu WB93R-8 na veletrhu INTERMAT 2018

Zveřejněno: 26. 8. 2018

Společnost Komatsu Europe oznámila, že v souladu s EU Stage IV emistními normami zahajuje výrobu nové řady rýpadlo-nakladačů (tzv. traktorbagrů). Na veletrhu INTERMAT v Paříži již představila prototyp Komatsu WB93R-8, který se má podle plánu začít prodávat letos v září. Další model bude předveden v následujících měsících.

Prototyp nového rýpadlo-nakladače WB93R-8. Prodej je plánován od září letošního roku

Tyto zdokonalené modely vycházejí ze současné úspěšné řady a představují perfektní spojení mezi výkonem, účinností a sníženou spotřebou,” říká Alex Visentin, produktový manažer společnosti Komatsu Europe.

Klíčová je jejich všestrannost. Nové modely nabídnou zákazníkům výhody v podobě Komatsu Power Shift převodovky a pohonem všech čtyř kol. Bezkonkurenční čelní viditelnost z kabiny je dosažena sníženou kompaktní čelní maskou a zachováním umístěním výfuku motoru na boční části kabiny.

Nový 7palcový monitor s indikací spotřeby paliva pomůže s optimalizaci celkových nákladů na provoz.

Funkce a výhody nového Komatsu WB93R v bodech

  • Vyhovuje požadavkům na emise dle EU STAGE IV.
  • Výkon motoru je zvýšen na 75 kW.
  • Barevný multifunkční 7palcový LCD monitor, s vysokým rozlišením, s indikací spotřeby paliva (denní a měsíční) dalšími informacemi o provozních podmínkách stroje.
  • Vyšší výkon chlazení díky optimalizaci všech komponentů (chlazení, topení, ventilátor, a jejich umístění).
  • Komfort pro strojníka – Komatsu technologie.
  • Komatsu KOMTRAX (satelitní monitorovací systém – sleduje všechny důležité provozní údaje stroje a navíc ve spojení se systémem GPS umožňuje i zobrazení jeho polohy).
  • GPRS 3G
  • Sekundární nouzový spínač vypnutí motoru – zvyšuje bezpečnost.
Nový rýpadlo-nakladač Komatsu WB93R-8 na veletrhu INTERMAT (foto Helena Hejhálková)
Nový rýpadlo-nakladač Komatsu WB93R-8 na veletrhu INTERMAT (foto Helena Hejhálková)

Tak toto jsou zatím první informace o nové řadě rýpadlo-nakladačů Komatsu. Věříme, že na podzim, kdy se objeví na trhu, budeme o ní moci přinést informací více.

Již nyní je však zřejmé, že s moderním designem, prvotřídním komfortem obsluhy a vysoce výkonnou technologií Komatsu nová řada rýpadlo-nakladačů Komatsu vynikne kdekoli a při jakékoli práci.

Autor: Helena Hejhálková, Jiří Bosák
Foto: Komatsu Europe

Tématické tagy

Nové

Licenční výroba, speciály v závodě 500 mil Indianopolis i jednotky pro těžké stroje. Motory Cummins slaví 100 let

Zveřejněno 8.6. Letos slaví stoleté výročí tradiční světový výrobce motorů Cummins. Vše začalo v roce 1919 zahájením licenční produkce, kdy bylo vyrobeno 28 motorů HVID. Následovaly pohonné jednotky vlastní výroby určené pro průmyslová zařízení, nákladní automobily… jít na článek

Pohled do zákulisí. Kloubový dampr skládá maturitu

Zveřejněno 5.6. Naše redakce získala exkluzivní fotoreportáž, mapující proces schválení kloubového dampru pro provoz na pozemních komunikacích. Fotografie a informace o tom, jak takové schvalování probíhá, nám dodala Státní zkušebna strojů a.s., které tímto za… jít na článek

Nový Actros konečně v praxi. Velký krok na cestě k autonomní jízdě

Zveřejněno 1.6. Nový Mercedes-Benz Actros sice nedostal ani nový podvozek, motor či převodovku, zato elektronické systémy nové jsou. Jak fungují? To jsme zjišťovali na zkušebních jízdách v Katalánsku a zde přinášíme postřehy. Jezdilo se při tom na dálnicích i na… jít na článek