Dnes je 22.11. – svátek slaví Cecílie

Komatsu v České republice

Zveřejněno: 14. 2. 2018

Značka Komatsu je v ČR již několik let silnou dvojkou v počtu prodeje stavebních strojů. Na takto výborném výsledku přispěl i ředitel společnosti KUHN-BOHEMIA a.s. Ing. Daniel Sys a silný tým, který kolem sebe má. Na to, jakým směrem se firma ubírá a co v nejbližším období pro své klienty chystá, jsme se zeptali přímo pana ředitele.

Firma KUHN-BOHEMIA a.s. úspěšně rozvíjí prodej produktů Topcon, ale rovněž Topcon využívá. Viděli jsme například při výstavbě dálnice D1, kde pracoval KOMA

Pane Sysi, jak byste hodnotil minulý rok v porovnání s předešlými lety?

Minulý rok byl pro trh stavebních strojů opět stejný jako ten předchozí. Stavebnictví totiž stále očekává návrat k objemu výkonu, který dosahoval před rokem 2010. Všichni jsme již zvyklí na současnou situaci.

Co se vám loni ve firmě podařilo?

Máme novou centrálu společnosti v Čestlicích a daří se nám prodávat stroje Komatsu s novými inovativními technologiemi jako například inteligentní stroje a stroje s hybridním pohonem. Úspěšně rozvíjíme prodej produktů Topcon.

Z čeho osobně máte největší radost? Proč?

Mám radost z rostoucího počtu zákazníků, kteří věří našim produktům a službám, mám radost i ze svých spolupracovníků, kteří jsou pro ně správnými partnery.

Co chcete letos a v příštích letech zlepšovat?

Chceme dále vylepšovat naše zázemí na pobočkách, připravujeme výstavbu vlastního zázemí v Mostě, neboť Most a celé severní Čechy jsou pro nás velmi důležitý region se silnou populací velkých strojů Komatsu. V současné době máme koupený vlastní pozemek v průmyslové zóně Lajsník, zahajujeme stavební řízení a snad začneme letos i stavět.

Nová centrála společnosti KUHN-BOHEMIA a.s. v Čestlicích
Nová centrála společnosti KUHN-BOHEMIA a.s. v Čestlicích

Na konci roku jste na tiskové konferenci pro novináře oznámili, že budete v ČR prodávat celý sortiment společnosti Ammann, od strojů nad 5 tun pak budete mít dokonce výhradní zastoupení. Proč jste se k tomuto kroku rozhodli?

Soustavně hledáme příležitosti pro další rozvoj společnosti a spolupráce s firmou Ammann jde přesně tím směrem. Silniční stroje Ammann jsou moderní a na českém trhu mimořádně žádané díky své tradici.

Co nového to přinese zákazníkům?

Věřím, že přineseme zákazníkům odpovídající kvalitu poprodejních služeb rovnoměrně na celém území republiky díky naší síti poboček.

Značka Ammann při prezentaci na minulém veletrhu Intermat (konal se v dubnu 2015)
Značka Ammann při prezentaci na minulém veletrhu Intermat (konal se v dubnu 2015)

Jaký přínos očekáváte pro vaši firmu?

Očekáváme rozšíření prodejního portfolia, které výborně doplňuje sortiment výrobce Komatsu.

V letošním roce se koná v dubnu v Paříži veletrh Intermat. Bude možné tam značky Komatsu a Ammann, které prodáváte, vidět? Prozradíte, co bude pro návštěvníky na veletrhu k vidění?

Ano, na veletrhu Intermat obě značky chybět nebudou. Co se týká značky Komatsu, tak ji zde bude zastupovat více než 30 strojů, a to jak v hale, tak venku na tzv. demo-show (více v článku Komatsu na veletrhu Intermat 2018).

Děkujeme za rozhovor a přejeme úspěšný rok 2018.

Značku Komatsu bude zastupovat více než 30 strojů, a to jak v hale, tak venku na tzv. demo-show
Značku Komatsu bude zastupovat více než 30 strojů, a to jak v hale, tak venku na tzv. demo-show
Autor: Helena Hejhálková
Foto: Helena Hejhálková, archiv firmy

Oborové členění

Nové

Zrod legendárních amerických automobilů Walter. Výrobce cukrovinek učarovala motorová vozidla

Zveřejněno 21.11. Vše začalo v roce 1883, kdy do New Yorku připlul lodí přes oceán z Evropy švýcarský emigrant Ing. William Walter. Zpočátku stavěl auta pro své vlastní potěšení. Prakticky bez plánů a díky neustálým úpravám bylo každé další auto lepší než předchozí. jít na článek

Do Autoservisu Petr Rada v Soběslavi nyní můžete i s hydraulikou

Zveřejněno 20.11. Od letošního roku mají všichni uživatelé stavebních strojů možnost nechat si odservisovat hydrauliku na přístroji přímo od výrobce hydraulických systémů Bosch Rexroth. Autoservis Petr Rada s.r.o. z jihočeské Soběslavi v letošním roce pořídil stanici… jít na článek

Tiše a bez emisí. Ostrá premiéra první vrtné soupravy na baterie

Zveřejněno 19.11. Souprava LB 16 unplugged nemá při srovnání s běžným dieselovým modelem z hlediska výkonu ani použití žádná omezení. Její baterie je navržena tak, aby vydržela jednu 10hodinovou směnu. Dobíjení probíhá přes noc běžnou staveništní elektrickou… jít na článek