RENOMAG

Ford Ranger, pomocník k nezaplacení

Zveřejněno: 16. 5. 2017

Vozy typu pick-up jsou zejména na větších stavbách nepostradatelnými pomocníky. Na korbě odvezou těžké nářadí nebo spoustu materiálu. Nezastaví je terén rozježděný těžkými náklaďáky. A s prodlouženou kabinou dopraví na místo určení až pětičlenný pracovní tým.

Ford Ranger, pomocník k nezaplacení

Jenže není pick-up jako pick-up. Ford Ranger doslova válcuje konkurenci svými užitnými vlastnostmi i v prodejních číslech. Na českém trhu se jich v roce 2016 prodalo více než tří dalších konkurenčních modelů dohromady!

Čím Ranger boduje

Ranger u zákazníků boduje vyváženou kombinací terénních schopností, přepravní kapacity a technické vyspělosti. Z motorů si lze vybrat 2.2 TDCi ve variantách 96 a 118 kW (dříve 92 nebo 110 kW) a pětiválcový agregát 3.2 TDCi 147 kW. Na výběr je šestistupňová manuální i automatická převodovka, v ČR nabízíme jen verze s přiřaditelným pohonem všech kol 4WD.

Robustní, elektronicky řízená přídavná převodovka umožňuje přepínat mezi pohonem dvou a čtyř kol i za jízdy – stačí stisknout tlačítko na středové konzole. Navíc může řidič zařadit redukovaný převod a Ranger dokáže tahat přívěsy o hmotnosti až 3 500 kg.

Od loňského roku se Ford Ranger prodává ve výrazně modernizovaném provedení. Nadále si ovšem zachovává vynikající terénní vlastnosti. Bezkonkurenční brodivost 800 mm a světlá výška 230 mm hovoří samy za sebe. Díky nájezdovým úhlům 28° vpředu a 25° vzadu se řidič Rangeru nemusí obávat ani překonávání strmých překážek.

Ford Ranger ve třech variantách

Ford nabízí Ranger ve třech variantách karoserie. Maximální přepravní kapacitou pro náklad disponuje model Single Cab se dvěma sedadly, korbou o půdorysu 2 317 × 1 560 mm a nosností až 1 208 kg. Prostřední Super Cab odveze čtyři osoby a jeho nákladový prostor má délku 1 847 mm. Ideální kompromis mezi prostorem pro členy týmu a pro náklad nabízí Ranger Double Cab. Při délce korby 1 549 mm a nosnosti přes jednu tunu má čtveřici plnohodnotných dveří a prostornou kabinu pro pět osob. Nejpopulárnější variantou je Double Cab XLT s motorem 2,2 TDCi o výkonu 160 k a manuální převodovkou. Ceny Rangeru začínají na 503 900 Kč bez DPH.

Kontakty:
Ford Motor Company s.r.o.
Karolínská 654/2, 18600 Praha 8
Tel.: +420 234 650 180
E-mail:
http://www.ford.cz
(aktualizace kontaktu: 12. 4. 2016)
Autor: ml, FMC
Fotografie: Archiv firmy

Diskuze k článku

Článek zatím nikdo nekomentoval. Vložte komentář jako první.

Stránky stavebni-technika.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)