Renomag.cz - Přídavná zařízení a náhradní díly pro stavební a težební stroje
Dnes je 27.9. – svátek slaví Jonáš

Fliegl Asphaltprofi Thermo

Zveřejněno: 6. 10. 2016

Teplota asfaltové směsi je stěžejním parametrem ovlivňujícím kvalitu pokládky. Technologická nekázeň se v tomto případě rozhodně nevyplatí – asfaltová směs, je-li položena za nevhodných teplotních podmínek, ztrácí své vlastnosti. Proto vyvinul Fliegl návěs Asphaltprofi Thermo, který zajistí kvalitní přepravu tohoto materiálu.

Při stavbách a rekonstrukcích silnic je velice důležité, aby se asfaltová směs pokládala na povrch v předepsané teplotě a cestou z obalovny neprochladla. (pozn. redakce: teplota jednotlivých směsí se různí, běžně ale dosahuje 160-180 °C.) Na této předepsané teplotě směsi při pokládce je také závislá následující kvalita a trvanlivost povrchu vozovky. Bez nadsázky lze říct, že nevhodná teplota patří k nejzávažnějším příčinám vzniku poruch vozovky – mnohdy za nezdar může právě ona, nikoli nedostatečné kvality asfaltových směsí.

Související legislativa

Například v Německu je proto od roku 2015 předepsáno, že na všechny pokládky asfaltových povrchů od 18 000 čtverečních metrů plochy – což odpovídá cca 3km silnice – musí být doprava asfaltové směsi zajištěna izolovanými termovozidly, aby byla zajištěna dostatečná teplota a kvalita směsi. Od roku 2019 bude platit toto nařízení pro všechny nové pokládky.

Asphaltprofi Thermo

Pro kvalitní přepravu směsí vyvinul německý výrobce přípojných vozidel Fliegl návěs Asphaltprofi Thermo, který je navržen právě s důrazem na to, aby byl schopen přepravovat asfaltovou směs při ideálních podmínkách a umožňoval tak následně kvalitní pokládku.

Stěny korby májí speciální konstrukci a s termoizolačním pláštěm zabraňují únikům tepla. Shora je náklad chráněn a zabezpečen speciální termoizolační plachtou, která má rovněž velký význam při zachování teploty.

Snazší vykládka, úspornost, bezpečnost

Kónická korba umožňuje lepší průběh vykládky při sklápění a má také bezesporu vliv na vhodnější proudění vzduchu při jízdě a spolu s konstrukčními aerodynamickými úpravami na detailech vnějšího pláště korby přispívá k úspoře paliva.

Nízké těžiště zase přispívá k větší bezpečnosti jak za jízdy, tak i při sklápění.

Závěr

Při měřeních a praktických zkouškách vozidlo splňuje všechny předepsané hodnoty a požadavky na přepravu a zachování teploty nákladu.

Zdá se, že u našich západních sousedů se na kvalitě silnic pracuje i na legislativní úrovni. Zavedená opatření zajistí menší potřebu oprav a uzavírek a to se jistě vyplatí i po finanční stránce.

Autor: Mgr. Iva Šebelová
Foto: Archiv firmy
 

Nové

Doosan uvádí na trh nové kolové nakladače DL220-7 a DL250-7

Zveřejněno 25.9. Společnost Doosan Infracore Europe představila nové kolové nakladače DL220-7 a DL250-7. Modely jsou dalšími přírůstky do oceňované řady kolových nakladačů „DL-7“ a navazují na uvedení sedmi větších strojů DL-7 koncem loňského roku. celý příspěvek

Věrnost jedné značce se vyplácí. Firma spoléhá na osvědčené japonské stroje

Zveřejněno 20.9. Do redakce jsme dostali tip na zajímavou stavební firmu, která svou flotilu strojů poskládala téměř výhradně z červeno-bílých Japonců Takeuchi od VLW. Jak se umí na stavbě otáčet, jak je s nimi obsluha spokojená a které vychytávky tyto mašiny mají,… celý příspěvek

Jejich barvu předurčil starý Wartburg. Zelené stroje Cat zamířily do firmy z Kostelce nad Labem

Zveřejněno 16.9. Čtyři nové stroje vyvedené v netradičním barevném provedení budou určeny především pro práce spojené s pokládkou dlažby. Kromě vzhledu však zaujmou i nadstandardní výbavou, jako je třeba 3D nivelace nebo centrální mazání. celý příspěvek