e-shop RENOMAG
Dnes je 9.6. – svátek slaví Stanislava

Dvojice silničních finišerů Ammann. Ideální stroje pro menší až střední stavby

Zveřejněno: 14. 9. 2020

Společnost KUHN-BOHEMIA, oficiální distributor silniční techniky značky Ammann, představuje jedinečné pomocníky na pokládku asfaltobetonových směsí – finišer AFT400-3 na pásovém podvozku a finišer AFW400-3 na kolovém podvozku s třemi nápravami (dvě přední řiditelné a zadní hnaná).

U obou provedení (AFT400-3 a AFW400-3) mluvíme o silničním finišeru pro pokládku asfaltobetonových směsí s hydraulicky roztažitelnou hladící lištou s roztečí 1,7–3,5 metru

Oba modely – „pásový” AFT400-3 i „kolový” AFW400-3 – se hodí zejména na menší až střední stavby ve městech, opravy na větších komunikacích (plošná vysprávka frézováním), nebo pro pokládání podkladních vrstev na větších stavbách, kde pro velkou členitost terénu (kanalizační vstupy, vodovodní šoupata atd.) nelze nasadit velký finišer. Pracovní výkony, rozsahy nebo výbava jsou u obou provedení (pásy/kola) stejné, nicméně verze s pásovým podvozkem je univerzálnější a dovoluje pohyb i na štěrkovém podkladu staveb. Naproti tomu kolové provedení se hodí především pro stavby s potřebou delších přejezdů, protože pneumatiky dovolují vyšší rychlost a poskytují také vyšší míru komfortu.

Stroje s nejmodernější technologií

U obou provedení mluvíme o silničním finišeru pro pokládku asfaltobetonových směsí s hydraulicky roztažitelnou hladící lištou s roztečí 1,7 až 3,5 metru, kterou je možné dovybavit pevnými nástavci, kterými se pracovní šířka zvětší až na 4,7 metru. Finišery jsou vybavené nejmodernějšími technologiemi pro maximální usnadnění práce při pokládce nového povrchu: hladicí lišta je elektricky vyhřívaná (elektřinu dodává vestavěný generátor) a je opatřena pohyblivými hutnícími lištami (tempry) a vibračními budiči. Tato konfigurace zaručuje nejlepší možnou kvalitu položené asfaltové směsi před technologicky následným strojem, kterým je vibrační válec. Plnící násypka může být vybavena tzv. hydraulickou klapkou, která zabraňuje vypadávání materiálu na povrch před finišer. Toto je velmi užitečná funkce, protože při vypadávání materiálu hrozí, že ho finišer přejede a udělá na pokládané vrstvě vlnu. K dalším prvkům v rámci volitelné konfigurace patří například poháněná přední náprava (u kolové verze) nebo nivelační souprava značky MOBA, která se skládá z ultrazvukového snímače pracovní výšky pro pravou i levou stranu stroje v kombinaci s automatickým programovatelným elektronickým členem pro nastavení příčného sklonu pokládané vrstvy. Samozřejmostí v této kategorii je ochranná střecha s výsuvnými nástavci (pro omezení práce na prudkém slunci), kterou lze pomocí ruční hydrauliky jednoduše sklopit, a to například v případech, kdy je kvůli transportu potřeba snížit výšku stroje. Pro ochranu zdraví před výpary je nainstalována výkonná ventilace, která se postará o odsávání asfaltových výparů z prostoru před hladící lištou.

Široké možnosti využití

Potenciál těchto strojů na trhu je velký, protože čas od času i na velkých projektech jako je stavba dálnice firma potřebuje menší a univerzálnější finišery. Vyhledávaná je tato kategorie finišerů také menšími a středními stavebními firmami, které jsou provázané na velké dodavatele, dále pak firmami podnikajícími v oblasti silniční údržby nebo technické služby větších měst. Více informací k této řadě strojů vám rádi poskytnou zástupci dealera, firmy KUHN-BOHEMIA na níže uvedených kontaktech.

Foto: Ammann
 

Nové

Příběh společného růstu, kvality a důvěry

Zveřejněno 5.6. Akciová společnost KLAUS Timber je dnes jedním z nejvýznamnějších výrobců dřevěných palet a obalů ve střední Evropě. Firma působí od roku 1998 a již na začátku roku 1999 došlo k zásadní změně jejího zaměření – od původního zpracování řeziva přešla k… celý příspěvek

Když produktová nabídka přerůstá ve strategické partnerství

Zveřejněno 4.6. V současném dynamickém prostředí stavebního a těžebního průmyslu již nestačí být pouhým dodavatelem komponentů. Pro firmy provozující těžkou techniku je klíčová minimalizace prostojů a maximalizace životnosti investic. Společnost Bohnenkamp, jako… celý příspěvek

Hardox HiAce – otěruvzdorná ocel pro aplikace v korozním prostředí

Zveřejněno 3.6. Otěruvzdorné oceli zvyšují životnost zařízení pracující v abrazivním prostředí. Současné varianty mají tvrdost mezi 400 HBW a 650 HBW, přičemž standardem se postupně stává tvrdost 500 HBW na úkor předcházejícího standardu 450 HBW. Právě tvrdost v… celý příspěvek