NorWit: Oficiální zastoupení pro stavební stroje Sunward
Dnes je 1.8. – svátek slaví Oskar

Dny těžké techniky DOOSAN

Zveřejněno: 25. 8. 2011

Společnost Bobcat CZ, a.s., výhradní dovozce smykem řízených nakladačů, bagrů, teleskopických manipulátorů, příslušenství a náhradních dílů značky Bobcat, kolových a pásových bagrů vč. čelních kloubových nakladačů DOOSAN do České republiky, pořádala ve spolupráci s výrobcem koncem června a začátkem července předváděcí dny stavebních a těžebních stojů značky DOOSAN.

Předváděcí akce, jež probíhaly v Kamenolomu Lašovice pod názvem DEMO days a těšily se velkému zájmu všech účastníků tohoto velkolepého setkání, byly určeny pro celou evropskou dealerskou síť DOOSAN a stávající a potenciální zákazníky z celé Evropy. Všichni zájemci si mohli během předváděcích dnů v působivých kulisách kamenolomu osobně vyzkoušet široký sortiment této značkové techniky.

Úspěšné dobývání pozic na trhu

Celé dva týdny měli návštěvníci možnost přesvědčit se o výkonnosti a pracovní efektivitě dumperů, nakladačů a bagrů DOOSAN. I přesto, že tato značka patří na asijských trzích díky provozní spolehlivosti mezi ty nejžádanější, u nás si teprve buduje své jméno. Na základě několika strojů dodaných prvním zákazníkům v České republice již v letošním roce je možné říci, že se jí to daří velmi dobře. Výkonné stroje v jasně oranžové barvě se rychle prosazují při práci na stavbách, v lomech, v pískovnách, při stavbě silnic a dálnic, v betonárnách, apod.

Teleskopický manipulátor DT 160
Teleskopický manipulátor DT 160

Široký sortiment

Nepříliš často se stává, že lze na jednom místě vidět takové množství rozmanité stavební techniky jedné značky. Na Demo days byla značka DOOSAN zastoupena opravdu reprezentativními stroji. Představeny zde byly pásová rypadla o hmotnosti 16 až 52 tun, kolová rypadla o hmotnosti 14 až 22 tun, kolové nakladače o objemu lopaty od 3 do 5 m3, kloubové dumpry Doosan-Moxy a teleskopické manipulátory s nosností 7 až 16 tun.

Z pásových rypadel bylo možné vidět například nejprodávanější model DOOSAN DX 225 LC s objemem lžíce 0,92 m3 a max. dosahem 9,9 m a model DX 340 LC s objemem lžíce 1,48 m3 a max. dosahem 11,17 m. Všechna rypadla DOOSAN disponují vysoce výkonným elektronicky řízeným dieselovým motorem a systémem e-EPOS – řídící jednotkou, která zajišťuje efektivní rovnováhu mezi výkonem motoru a ekonomikou provozu.

Pásové rypadlo DX 340 LC
Pásové rypadlo DX 340 LC

V řadě kolových rypadel byly k vidění typy DX 160W a DX 210W s děleným výložníkem a max. dosahem cca 9 m. Kolová rypadla jsou vybavena motory se systémem chlazení voda-vzduch, které jsou nejvýkonnější ve své třídě a zároveň vynikají svojí nízkou spotřebou paliva, což zaručuje možnost vysokého pracovního nasazení a produktivity práce.

Kolové rypadlo DX 210W
Kolové rypadlo DX 210W

Mezi kolovými nakladači zaujal návštěvníky například model DL 450 s objemem lopaty 4,5 m3 a užitečnou hmotností 20,6 tun.

Kolový nakladač DL 420
Kolový nakladač DL 420
Dvojice kolových nakladačů DL 300 

a DL 450
Dvojice kolových nakladačů DL 300 a DL 450

Velký respekt budily samozřejmě kloubové dumpry MT 31 a MT 41 s objemem korby 18 resp. 24 m3 a s celkovou hmotností s nákladem 51 resp. 65 tun a dosahovanou přepravní rychlostí 51 km/hod.

Kloubový dumper MT 41
Kloubový dumper MT 41

Výrobní závod v Dobříši

Po našem absolvování předváděcí akce dne 27. června v lomu Laštovicích a vydatném obědě následovala prohlídka výrobního závodu a tréninkového centra firmy Doosan Bobcat Manufacturing v Dobříši.

Výrobní závod s celkovou rozlohou 20 000 m² byl postaven na „zelené louce” a slavnostně otevřen v září 2007. Vyrábějí se v něm malé a středně velké kompaktní nakladače Bobcat, minirypadla Bobcat o hmotnosti do 2 t a dále různé příslušenství k těmto strojům. Otevřením závodu se společnosti podařilo výrazně podpořit své postavení na evropském trhu, snížit náklady na dopravu a urychlit termíny dodání strojů a příslušenství.

V areálů výrobního závodu je umístěno také školící středisko, jenž je určeno pro celou dealerskou síť z celé Evropy a poskytuje plochu speciálně vytvořenou pro trénink a testování více než osmdesáti různých modelů strojů DOOSAN a Bobcat.

Tréninkové centrum firmy Doosan 

Bobcat Manufacturing v Dobříši
Tréninkové centrum firmy Doosan Bobcat Manufacturing v Dobříši

DEMO days v Kamenolomu Lašovice umožnil všem strojům DOOSAN předvést se v celé technické parádě. Zákazníci odjížděli nadšení a organizátoři byli spokojení.

Autor: Vladimíra Štěpánková
Foto: Vladimíra Štěpánková
 

Nové

Nejde jen o motor. TEZANA nabízí kompletní řešení pohonných jednotek

Zveřejněno 31.7. Společnost TEZANA je autorizovaným distributorem značky FPT Industrial pro několik evropských trhů. Kromě dodávek motorů a kompletních pohonných jednotek nabízí také technické poradenství, originální náhradní díly a rozsáhlé servisní zázemí. celý příspěvek

Hyster představil novou generaci elektrických vysokozdvižných vozíků XN2

Zveřejněno 30.7. Hyster přichází s novou řadou elektrických vysokozdvižných vozíků E45–70XN2 a na první pohled je vidět, že nezůstalo jen u drobných úprav. Novinka navazuje na osvědčené modely E-XN, ale přidává úspornější provoz, výrazně lepší výhled i více možností… celý příspěvek

Wirtgen Group míří na NordBau 2026. Předvede osm strojů i sestavu do úzkých ulic

Zveřejněno 28.7. Příznivci silniční techniky se mají na veletrhu NordBau na co těšit. Wirtgen Group přiveze osm strojů, mezi nimi kompaktní sestavu do úzkých ulic, techniku pro zpracování kameniva a recyklovaného asfaltu i digitální systémy, které dávají obsluze… celý příspěvek