NorWit: Oficiální zastoupení pro stavební stroje Sunward
Dnes je 9.7. – svátek slaví Drahoslava

Den otevřených dveří společnosti TERRAMET

Zveřejněno: 27. 10. 2003

Na druhou polovinu října, přesněji na čtvrtek 16. dne v měsíci, si naplánovala společnost TERRAMET, spol. s r.o. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, který byl příjemným pracovním i společenským setkáním vedení společnosti s jejími klienty. Kromě možnosti prohlídky a odzkoušení si strojní techniky výrobců, které v současné době tato společnost výhradně zastupuje v České republice, se uskutečnila soutěž přihlášených strojníků ve zručnosti v několika disciplinách, především s malými stroji.
I když v posledních dvou letech firmě v podzimních termínech Dnů otevřených dveří příliš nepřálo počasí (naposled loni na pozemku v Čestlicích, kde vyroste nový areál společnosti), v dosavadním sídle v Horních Počernicích mohlo být vedení TERRAMET tentokrát s počtem návštěvníků spokojeno.



Program byl klasicky za bezchybné režie zahájen předvedením současné nabídky, a to především těch stěžejních strojů, které dnes firma prodává, totiž JCB. „Předváděčky“ se zúčastnily prakticky všechny stroje, které jsou v současnosti české klientele nabízeny, včetně novinek, které měly svou
evropskou premiéru na mezinárodním veletrhu INTERMAT v Paříži v květnu t.r., či následně na MAWEV SHOW v rakouském Ennsdorfu. K těmto novinkám patřilo např. minirýpadlo JCB Micro Plus. K nejvýraznějším prodejním úspěchům českého zástupce však patří loni premiérová nová řada modelů rýpadlo-nakladačů JCB pod označením CX.

Ty totiž náleží mezi velmi zdařile technicky zvládnuté stroje (i když konstrukce vychází z předešlé řady), oproti předchozím typům inovované a vybavené několika novými patentovanými prvky, s nejmodernější elektronikou a výtečně zvládnutým designem. TERRAMET (na Slovensku TERRASTROJ se sídlem v Bratislavě) však není výhradním zástupcem pouze výrobce JCB, i když tyto stroje tvoří hlavní prodejní program společnosti. Ta totiž zastupuje i jiné výrobce v odlišných výrobních komoditách. K těm patří např. vozíky Nissan, Ranger, Jumbo, Crown, bednění All Round, kompresory Ingersoll-Rand, stroje od výrobce HBM-Nobas. Nově zastupují i výrobce malé vibrační techniky Vibromax.

Co říci v závěru? TERRAMET opět mezi zákazníky zabodoval, jak po stránce vlastní prezentace, tak prezentace strojů a techniky, kterou prodává. A jen tak na okraj - občerstvení v podobě především výborného guláše a domácích specialit nemělo chybu. Myslím si, že zhruba 200 pozvaných ůčastníků mohlo být navýsost spokojeno, a to po všech stránkách.
Autor: Karel Kurka
Foto: Archiv firmy
 

Nové

BU Power Systems a Perkins na veletrhu Bauma 2025

Zveřejněno 9.7. BU Power Systems spolu s firmou Perkins zaujaly návštěvníky veletrhu Bauma 2025 svým moderním stánkem a řadou novinek zaměřených na vyšší efektivitu, flexibilitu a ekologii strojů. Hlavním tahákem byla aktuální řada motorů Perkins 2600. celý příspěvek

Stavební nákladní vozidla Scania: Pevné základy pro úspěšné stavby

Zveřejněno 7.7. Nákladní doprava tvoří pilíř každé stavební činnosti. Stavební podniky a organizace se v tomto ohledu mohou spolehnout na výkonná, robustní a hospodárná nákladní vozidla Scania dodávaná v rozmanitých variantách pro všechny myslitelné úkoly ve… celý příspěvek

Continental LD-Master pro nakladače v lomech, dolech i na staveništích

Zveřejněno 4.7. Pneumatika třídy LD-Master L5 je určena pro těžké nakladače pracující v nejnáročnějších podmínkách – ve stavebnictví, lomech a povrchových dolech. Díky robustní kostře a mimořádně hlubokému dezénu poskytuje vynikající ochranu a zajišťuje… celý příspěvek