CARACAL MACHINES - Nové i použité stavební stroje a příslušenství
Dnes je 19.3. – svátek slaví Josef

Cestářské rodeo 2012

Zveřejněno: 27. 12. 2012

V areálu Krajské správy a údržby silnic Vysočina (KSÚSV) v Jihlavě se 14. září 2012 konal další ročník Cestářského rodea, kterého se zúčastnilo celkem šestnáct soutěžících, z toho čtrnáct z KSÚSV, jeden z SÚS Pardubického kraje a jeden ze SÚS Jihomoravského kraje. Soutěž doplnila prezentace komunální techniky a další doprovodný program.

První místo obsadil Miroslav Homolka z cestmistrovství Ledeč nad Sázavou, druhé místo František Zavadil z cestmistrovství Jihlava, třetí místo Luděk Vaněk z cestmistrovství Chotěboř. Na čtvrtém místě Pavel Čekal z cestmistrovství Pelhřimov a na pátém místě Jiří Hrdlička z cestmistrovství Náměšť nad Oslavou. Zástupci sousedních krajů se umístili na šestém místě (Karel Konečný z SÚS Jihomoravského kraje) a na desátém místě (Jaroslav Svoboda z SÚS Pardubického kraje).


Trať byla tvořena sérií překážek, které simulovaly podmínky,které řidičům sypačů „zpříjemňují“ každodení činnost. Kličkování mezi odstavenými vozidly, couvání do přesně vymezeného prostoru atd.

Moderní technika

Současně byla předvedena nejmodernější technika. Například zástupce společnosti CROY přivezl UNIMOG U 500 L vybavený pokladačem na úpravu a opravu krajnic SÖDER BA 150, zhutňovačem PV 5000 H a zametacím kartáčem. Zástupce společnosti Hanes předvedl nový typ chemické nástavby sypače od výrobce Gileta na nosiči Mercedes ACTROS vybavený novým navigačním systémem Galileo.


Mercedes ACTROS

Opravy za nepříznivých podmínek

Společně se soutěží probíhaly i ukázky výspravy silnic studenou balenou, která je novým produktem KSÚSV. Jedná se o tzv. Asfaltový koberec otevřený typ OKVS-8. Používá se na lokální opravy krytu vozovek, výspravy výtluků pozemních komunikací, chodníků aj. za nepříznivých povětrnostních podmínek, za mokra, sněhu i náledí při teplotách vozovky do –10 °C.

Kromě občerstvení v podobě specialit takříkajíc z domácích zdrojů mohli návštěvníci vyzkoušet sílu nárazu v třicetikilometrové rychlosti nebo si ověřit svoje znalosti první pomoci.


Mercedes UNIMOG U 500
Autor: Ing. Petr Volf
Foto: Petr Volf
 

Nové

Elektrická rypadla vstupují do hlavního proudu. Develon uvádí další klíčové modely

Zveřejněno 18.3. Elektrifikace stavební techniky ještě před několika lety působila jako okrajový trend určený především pro pilotní projekty. Dnes je situace odlišná a v některých částech Evropy se bezemisní stroje stávají běžnou součástí stavebních zakázek. Zároveň… celý příspěvek

RECYCLING 2026: cirkulární ekonomika ve stavebnictví jako hlavní téma konference

Zveřejněno 16.3. Cirkulární ekonomika a efektivní využívání druhotných stavebních materiálů patří v současnosti mezi nejaktuálnější témata stavebního sektoru. Recyklace stavebních a demoličních odpadů představuje nejen ekologický přínos, ale i významnou příležitost… celý příspěvek

Liebherr představuje teleskopický manipulátor T48-8s

Zveřejněno 13.3. Liebherr rozšiřuje svou úspěšnou řadu teleskopických manipulátorů o nový Liebherr T48-8s. Tento model kombinuje osvědčený výkon a komfort modelu T55-7s s rozšířeným pracovním dosahem a nabízí maximální výšku zdvihu 8 metrů a maximální nosnost 4,8… celý příspěvek