Nové stroje CASE skladem | AGROTEC servis s.r.o. (casece.cz)
Dnes je 30.5. – svátek slaví Ferdinand

Autonomní řízení

Zveřejněno: 2. 8. 2015

Myšlenka realizovat autonomní jízdu, tedy jízdu bez řidiče, je stará již hezkou řádku let. Otázka ovšem je, kdy bude autonomní jízda pro dálkovou dopravu realitou.

První prezentace autonomní jízdy Mercedes-Benz na dálnici nedaleko Magdeburgu v loňském roce

Mercedes jako průkopník

Několik set novinářů více než 30 národností přihlíželo dne 3. července 2014 na dálničním úseku A 14 poblíž Magdeburgu autonomní jízdě tahače v rámci světové premiéry, na níž Mercedes-Benz prezentoval tahač, resp. soupravu roku 2025.

Autonomní jízda s nákladními vozidly pro dálkovou dopravu bude podle stuttgartské automobilky realitou za deset let. Studie Mercedes-Benz Future Truck má tedy první krok za sebou. Jako technický základ posloužil Mercedes-Benz Actros v provedení pro rok 2014.

Soupravy DAF – bezdrátově propojené prostřednictvím Wi-Fi – jedou v malém rozestupu
Soupravy DAF – bezdrátově propojené prostřednictvím Wi-Fi – jedou v malém rozestupu

Reálný DAF

DAF patří ke skupině „rozvážných”, kteří si nechávají dosti dlouho „trumfy v ruce”, aby pak konkurenty překvapili. Tak je tomu i s prezentací projektu EcoTwin.

První prezentace originálního projektu se uskutečnila za poněkud neobvyklých okolností, a sice za přítomnosti představitelek vrcholových pozic dvou států v březnu letošního roku.

Nizozemská ministryně pro infrastrukturu a životní prostředí Schultz van Haegenová a její belgická kolegyně Jacqueline Galantová si tento projekt prohlédly během akce „Automotive Week”. Jde o společnou vizi společností DAF a TNO. Během této prezentace na dálnici N270 poblíž Helmondu jely dvě nákladní soupravy – bezdrátově propojené prostřednictvím Wi-Fi – a řidič druhé soupravy nemusel vozidlo vůbec řídit. V Nizozemsku byl takový projekt představen poprvé. Cílem společného projektu se společností TNO je zmenšení vzdálenosti mezi nákladními soupravami na minimum.

Řidič se během jízdy s Actrosem věnuje vedlejší činnosti
Řidič se během jízdy s Actrosem věnuje vedlejší činnosti

Slovo odborníka

A jak hodnotí nejnovější projekt společnosti DAF Ron Borsboom, člen představenstva společnosti DAF Trucks N.V., odpovědný za vývoj produktů?

Předvedli jsme, že automatická jízda dvou vozidel za sebou je technicky možná, ale to neznamená, že je vše připraveno. Ještě nás čeká hodně práce ve vývoji a zdokonalení, než bude tato technologie zcela spolehlivá v každé jízdní situaci. Je nutné také vyjasnit otázky legislativy, spolehlivosti a přijetí této technologie veřejností. Se společností TNO sdílíme vizi, že přepravní společnosti budou moci bezpečně využívat první vozidla vybavená touto technologií na nizozemských dálnicích a některých hlavních regionálních komunikacích kolem roku 2020.

Autor: Vlastislav Tůma
Foto: Archiv autora
Bezplatné zasílání časopisu Stavební technika pro rok 2024.
Bezplatné zasílání časopisu Stavební technika pro rok 2024.
 

Nové

Extrémně tvrdé otěruvzdorné oceli. Část první „Zpracování“

Zveřejněno 29.5. Hardox Extreme a Hardox 600 jsou v současnosti nejtvrdšími otěruvzdornými kalenými plechy. Jejich tvrdost je cca 60 HRC u Hardoxu Extreme a 600 HBW u Hardoxu 600, čemuž odpovídá přibližně 57 HRC. Vysoká tvrdost a tomu také odpovídající vyšší úroveň… celý příspěvek

DEVELON uvedl na trh nová minirypadla DX17Z-7 a DX19-7

Zveřejněno 27.5. Společnost DEVELON (dříve Doosan Construction Equipment) uvedla na trh nová minirypadla splňující požadavky Stage V, DX17Z-7 s nulovým přesahem a konvenční DX19-7. Oba nové modely se vyznačují výrazně vyšším výkonem, všestranností, komfortem pro… celý příspěvek

Společnost Hydraulikservis I rozšířila půjčovnu stavebních strojů

Zveřejněno 24.5. Známá adresa pro opravy a repase stavebních strojů a zároveň spolehlivý dodavatel náhradních dílů a maziv pro stavební techniku – to je společnost Hydraulikservis I z Bohuňovic u Olomouce. Aby mohla vyjít vstříc zákazníkům, kteří jim do opravy svěří… celý příspěvek