CARACAL MACHINES - Nové i použité stavební stroje a příslušenství
Dnes je 3.4. – svátek slaví Richard

Nové partnerství John Deere a Wacker Neuson

Zveřejněno: 11. 11. 2018

Společnost Wacker Neuson a divize Construction & Forestry společnosti John Deere oznámily novou dohodu, týkající se obchodní spolupráce při prodeji minirýpadel a kompaktních rýpadel v Číně, Austrálii a na vybraných trzích jihovýchodní Asie. Cílem této dohody je ustanovit dlouhodobou spolupráci na těchto klíčových trzích.

Rýpadla Wacker Neuson v hmotnostní kategorii 1,7 až 7,5 tuny určené pro asijské trhy budou vyráběny v čínském městě Pinghu a exportovány pod značkou John Deere

Uzavřená dohoda se vztahuje na prodej minirýpadel a kompaktních rýpadel značky Wacker Neuson v hmotnostní kategorii 1,7 až 7,5 tuny, určených pro asijské trhy. Stroje a zařízení budou vyráběny v čínském městě Pinghu, odkud budou dále exportovány pod značkou John Deere prostřednictvím dealerské sítě John Deere.

Jsme velmi potěšeni z dlouhodobé spolupráce se společností John Deere v tomto asijském regionu. Rozšířením našich obchodních kanálů dojde k efektivnějšímu využití našich výrobních kapacit v Číně a k dosažení významných úspor z rozsahu,” říká k nové dohodě Martin Lehner, CEO společnosti Wacker Neuson. Obě společnosti svou delerskou síť v tomto regionu již mají a tato dohoda by měla položit základy k další budoucí expanzi.

Výhody spolupráce

Svůj byznys zde postavil především na lehčích strojích. První mini-rýpadla dorazila do Číny z rakouského Linzu v roce 2013. Důležitým krokem z hlediska dalšího rozvoje bylo postavení továrny v již zmíněném městě Pinghu. Asijsko-Pacifický region dnes tvoří 3 % celosvětového byznysu skupiny Wacker Neuson a v korporátní strategii „Strategy 2022" byl tento region zařazen mezi klíčové trhy.

Společnost John Deere považujeme za velmi schopného partnera, ostatně spolupráce s nimi se nám velmi dobře osvědčila v oblasti zemědělských strojů," dodává Martin Lehner. V dealerské síti John Deere se již prodávají všechny zemědělské kolové nakladače, malé kolové nakladače a teleskopické manipulátory, a to jak v Evropě a zemích Commonwealthu, tak v severní Africe a na středním Východě.

Se společností Wacker Neuson získáváme silného a zkušeného partnera, který vyrábí produkty s vysokou přidanou hodnotou pro zákazníka, což nám pomůže zlepšit postavení na tomto specifickém asijském trhu," uvádí David Thorne, senior vice president divize Construction & Forestry společnosti John Deere.

Autor: Jan Rybář
Foto: John Deere
 

Nové

Caterpillar představil modernizované těžební rýpadlo Cat 6015

Zveřejněno 1.4. V těžbě dnes už nerozhoduje pouze maximální výkon stroje, ale především jeho provozní hospodárnost, dostupnost a náklady na provoz. Každá minuta odstávky a každý litr paliva navíc se promítají do výsledné ceny vytěžené tuny. Právě na tyto parametry… celý příspěvek

Značka SHANTUI vstupuje na český a slovenský trh v distribuci GORILA MACHINERY

Zveřejněno 30.3. Společnost GORILA MACHINERY s.r.o. na veletrhu MINE & BUILD v Brně slavnostně představila značku SHANTUI jako nového hráče na trhu stavební techniky v České republice a na Slovensku. GORILA MACHINERY se stává výhradním dovozcem a… celý příspěvek

Vodíková aliance: Liebherr, MAN a Daimler Truck představují staveniště budoucnosti

Zveřejněno 30.3. Ve štěrkovně v Mnichově plní velký kolový nakladač Liebherr nákladní vozidla značek MAN a Daimler Truck. To, co na první pohled vypadá jako běžný provoz, je ve skutečnosti milníkem: Všechny tři stroje jsou totiž poháněny vodíkovými motory. Aby se… celý příspěvek