CARACAL MACHINES - Nové i použité stavební stroje a příslušenství
Dnes je 15.4. – svátek slaví Anastázie

Sněhové řetězy pewag pomáhají zvládat rekordní sněhovou nadílku na horách

Zveřejněno: 22.02.2019

Horská střediska v Čechách hlásí rekordní stavy sněhu. S údržbou komunikací a vozovek pomáhá technickým službám speciální technika. Naše redakce se vypravila podívat, jak to v takových sněhových podmínkách vypadá ve Vrchlabí.

Jak nám potvrdil vedoucí provozu Služeb města Vrchlabí, Martin Tauš, situace je v tomto městě taková, že v terénu je v podstatě nepřetržitě veškerá dostupná technika. Úprava komunikací, nezpevněných cest, chodníků i parkovišť by se v těchto podmínkách nedala zvládnout bez sněhových řetězů. Ty jsou momentálně nasazeny na čtyřech traktorech a všechny jsou od rakouského výrobce pewag. Základem kvalitních sněhových řetězů je robustní hexagonální řetězová síť s kovanými středovými háčky, které pomáhají zvládat trakci i v těch nejextrémnějších podmínkách. „Vysoká kvalita materiálů a originální konstrukce řetězů zaručují jejich dlouhou životnost“, říká Martin Tauš, který má s řetězy pewag zkušenost i z provozu lomů a na jejich kvalitu nedá dopustit. „V těchto drsných podmínkách, které tu vidíte, měníme řetězy až po třech letech, ale máme tu i starší kousky. Samozřejmě to vyžaduje i nějakou pravidelnou údržbu, ale tyto řetězy jsou na údržbu nebo drobné opravy jednoduché a v tuhle chvíli bychom neměnili,“ dodává Martin Tauš.

Podívejte se na sestříhané video, ve kterém dostal hlavní roli traktor John Deere a sněhové řetězy pewag s typovým označení Dvojitá traktorová stopa.

Autor fotografií/videa: Milan Jedlička
 

Nové

Po Kinze uspěla i Jadwiga. Budimex dokončil ražbu doposavad nejdelšího železničního tunelu v Polsku

Zveřejněno 15.4. Stavební společnost Budimex dokončila ražbu dosud nejdelšího železničního tunelu v Polsku. Po necelých 300 dnech práce jej mezi obcemi Męcina a Mordarka v Malopolsku vybudoval razicí štít s pojmenováním „Jadwiga“. Tunel dlouhý 3 750 metrů je… celý příspěvek

Mine & Build v Brně: stavební stroje se vrátily na výstaviště v plné síle

Zveřejněno 10.4. Na brněnské výstaviště se vrátil hluk strojů, velká kola, pásy a technika. Stavební veletrh Brno 2026, který se od 25. do 28. března konal na brněnském výstavišti, se letos rozrostl o novou odbornou platformu Mine & Build, kde nemohla chybět ani… celý příspěvek

Bobcat S86 usnadňuje stavbu cirkusu Circus Krone

Zveřejněno 9.4. Cirkus Krone nasadil do svého provozu kompaktní nakladač Bobcat S86, který si nechal dovézt z USA. Stroj je vybaven mimořádně výkonným hydraulickým kladivem, běžně používaným u mnohem větších bagrů. Díky tomu se výrazně zrychlilo zatloukání kotev… celý příspěvek