Dnes je 17.3. – svátek slaví Vlastimil

Více než 80 % firem vystavuje na Stavebních veletrzích Brno pravidelně

Zveřejněno: 20. 11. 2004

Mezinárodní stavební veletrh IBF oslaví v příštím roce 10. výročí své existence. Tento pomyslný základ Stavebních veletrhů Brno ovšem může slavit již v těchto dnech. Letošní ročník opět potvrdil význam Stavebních veletrhů Brno pro český stavební průmysl.

Ohlédnutí za ročníkem 2004
Veletržní komplex Stavebních veletrhů Brno 2004 (kromě IBF to byly také veletrhy, SHK BRNO, URBIS, ELEKTRO a ENVIBRNO, které se koná jednou za dva roky) přilákal celkem 94 502 návštěvníků z 42 zemí. Téměř 90 % z nich navštívilo samotný veletrh IBF, z toho 65 % tvořila odborná veřejnost. Zájem vystavovatelů o prezentaci na brněnském výstavišti je vždy velký. V letošním roce se na celkové obsazené ploše 57 301 m2 představilo 1 507 firem z 23 zemí. Veletrhu IBF se zúčastnilo 887 z nich (celkem z 20 zemí, na ploše 36 143 m2). Většina vystavovatelů využívá Stavební veletrhy Brno nejen k prezentaci vlastní značky a předvedení nových produktů a technologií, ale i k navázání nových kontaktů a jako místo kontraktačních jednání.


Podle letošního průzkumu více jak 80 % firem vystavuje na Stavebních veletrzích Brno pravidelně. Rok 2004 pomyslně završil jednu etapu v historii Stavebních veletrhů Brno: letošní ročník byl svědkem rozšíření Evropské unie, které se výrazně odráží i ve stavebním oboru. Příští rok už by měl poskytnout konkrétnější představu o tom, co vlastně vstup do EU pro české stavebnictví znamená a jak ovlivní jeho další vývoj.

Pohled do budoucnosti
Stavební veletrhy Brno 2005 jsou ve fázi příprav, ale již teď mají v kalendáři rezervovány dny 19. až 23. dubna. Připravovaná koncepce sleduje několik let trvající trend ve stavebním průmyslu. Postupný nárůst produkce především v bytové výstavbě a dopravním stavitelství se odráží v hlavním společném tématu Stavebních veletrhů Brno 2005.
V příštím roce se v Brně pod jednou značkou představí 4 projekty: 10. mezinárodní stavební veletrh IBF, dále 6. mezinárodní veletrh technických zařízení budov SHK BRNO, Fórum investičních příležitostí a veletrh Technologií pro města a obce pod společným názvem URBIS a v neposlední řadě loňský nováček ELEKTRO, tentokrát s pozměněným podtitulem – mezinárodní veletrh osvětlovací techniky, elektroinstalací a systémové integrace budov. Veletrh IBF se v roce svého 10. výročí zaměří na stavební stroje a mechanizace, na mostní a dopravní stavitelství a na téma bazény, koupaliště a aquaparky.


SHK BRNO představí nízkoenergetické systémy větrání a vytápění a dopravní techniku v budovách. Veletrh ELEKTRO má připraveno téma - osvětlování v architektuře. URBIS se pravidelně zaměřuje na investice a projektovou činnost v komunální oblasti.
Foto: Archiv firmy
 

Nové

Teleskopické manipulátory Bobcat Waste Expert vynikají při zpracování odpadu

Zveřejněno 12.3. Jako doplnění k úspěšným stavebním a zemědělským produktům nabízí společnost Bobcat čtyři stroje Waste Expert založené na modelech TL35.70, TL34.65HF, TL38.70HF a TL43.80HF z nejnovější řady R teleskopických manipulátorů. Všechny jsou poháněny… celý příspěvek

Nivelační systémy UNICONTROL na vzestupu. Letos včetně sítě referenčních stanic MachineNET

Zveřejněno 10.3. Je to zhruba rok, kdy jsme vám v obsáhlejším článku přinesli informace o nivelačních systémech dánského výrobce UNICONTROL. Nyní jsme měli možnost setkat se s dalšími uživateli těchto systémů a vyzpovídat je, jak jim tyto nové technologie pomáhají v… celý příspěvek

NorWit: Nová služba Záruka mobility přináší celou řadu benefitů

Zveřejněno 4.3. Společnost NorWit, s. r. o., zabývající se prodejem, servisem a pronájmem stavební mechanizace, spouští od ledna 2025 pro své zákazníky jedinečnou službu s názvem Záruka mobility. Jde o rozšiřující záruční program, v rámci nějž je majitelům… celý příspěvek