Nabízíme kvalitní gumové pásy pro minibagry, bagry, dumpery i další pásovou techniku.
Dnes je 24.8. – svátek slaví Bartoloměj

Vibrační technika Lievers Holland

Zveřejněno: 9. 2. 2003

Nizozemská společnost Lievers Holland se již 43 roků specializuje na vibrační techniku v oboru stavebnictví. V úvodu nám ředitel českého výhradního zastoupení společnosti Lievers Holland, Milan Timoš, poskytl následující informaci: „Svoji činnost v České republice jsme zahájili v roce 1994. Začátky rozhodně nebyly jednoduché. Jde o rodinnou firmu z Abcaude u Amsterdamu, která však svým vývojem a technickou úrovní vyráběné vibrační techniky patří mezi světové špičky.“




Lievers Holland kromě nejvíce využívaného malého vibrátoru P-14 a výrobků z této oblasti techniky na českém trhu nabízí kombinovaný stroj DuoScreed. Jde v podstatě o dva stroje v jednom provedení - vibrační lištu současně s tzv. DTA rámem, který vibruje beton do hloubky 10 cm. Jeho trojúhelníková konstrukce zajišťuje tuhost i pevnost zvibrované desky do šířky 6 m. Hnací jednotka, čtyřtaktní zážehový motor Honda, se u tohoto zařízení otáčí o 1800. Odstředivá síla je nastavitelná na čtyři pozice tak, aby se přizpůsobila šířce lišty a konzistenci betonu.


Všechny výrobky Lievers Holland jsou za velmi přísných podmínek testovány především v praxi. Proto není překvapením, že tato zařízení jsou dnes prodávána ve 42 zemích celého světa. Velmi příznivé pro klienty jsou i cenové relace výrobce. Přímý dovozce pro Českou republiku má sídlo v Praze, kde kromě prodeje a servisu poskytují další nezbytné informace a služby.
Vibrační stroje této firmy se uplatnily na mnoha zahraničních i českých významných stavebních akcích. Ze zahraničních referenčních staveb uveďme např. letiště Schip-hool, kanál La Manche, stadion Ajaxu Amsterdam, z výhradně českých staveb pak např. využití této techniky na stavbách strahovského tunelu, tunelu Olomouc-Hranice, stavbách odhlučňovacích stěn a svodidel.
Vibrační technikou Lievers Holland jsou dnes vybaveny z 80 % všechny výrobny prefabrikovaných prvků v ČR. Např. PREFA Skanska CZ je využívá ve svých pěti provozovnách. Mezi další uživatele patří ŽPSV Uherský Ostrov, SSŽ Praha, PREFA Žatec, SSK Zlín a mnoho dalších společností a výroben.
Vibrační techniku, ať jde o ponorné či příložné vibrátory nebo např. vibrační lišty včetně hladítek betonu v současné době exportuje firma Lievers Holland rovněž do Běloruska, Litvy a na Ukrajinu.
Autor: Karel Kurka
Foto: Archiv firmy
 

Nové

Develon vylepšil minirypadlo DX35Z-7. Přidává silnější motor i lepší výhled

Zveřejněno 24.8. Develon upravil své čtyřtunové minirypadlo DX35Z-7 a zaměřil se přesně na věci, které obsluha řeší každý den – výkon, výhled z kabiny, pohodlí, servis i práci s příslušenstvím. Nová verze dostala motor DW01 o výkonu 18,4 kW, upravenou hydrauliku a… celý příspěvek

Když rozhodují detaily. RENOMAG ladí příslušenství s RENO Šumava přímo v lomech

Zveřejněno 22.8. Na první pohled je to robustní lžíce, jakých člověk na velkých pásových rýpadlech vídá řadu. Stačí se ale podívat na její zuby a je jasné, že tady někdo přemýšlel trochu jinak. Jejich rozmístění totiž není náhodné. Mezi zuby musí bezpečně projít… celý příspěvek

Mercedes oslaví výročí 130 let nákladních aut. Na IAA představí limitovaný Actros

Zveřejněno 20.8. Od prvního nákladního auta Gottlieba Daimlera až po dnešní elektrické tahače uběhlo 130 let. Mercedes-Benz Trucks chce kulaté výročí oslavit přesně tam, kde se dnes potkává historie nákladní dopravy s její budoucností – na veletrhu IAA… celý příspěvek