e-shop RENOMAG
Dnes je 3.7. – svátek slaví Radomír

Trimble představil novou generaci 3D nivelačního systému pro asfaltové finišery

Zveřejněno: 22. 2. 2021

Společnost Trimble představila v těchto dnech 3D řídicí platformu Trimble Roadworks pro pokládku vozovek, určenou pro asfaltové finišery. Nová generace platformy pro pokládku asfaltu Trimble Roadworks je vysoce přesný automatický systém 3D řízení hladicí lišty, který výrazně zvyšuje produktivitu pokládky a kvalitu povrchu, neboť získává referenční údaje přímo z projektu.

Nová generace platformy pro pokládku asfaltu Trimble Roadworks získává referenční údaje přímo z projektu.

Aplikace na bázi operačního systému Android běží na 10palcovém (25,7 centimetru) dotykovém displeji TD520. Rozhraní softwaru Trimble Roadworks je navrženo s ohledem na efektivitu práce a stávajícím uživatelům systémů Trimble je už dobře známé. Vyznačuje se barevnou kontrastní grafikou a jednoduchým ovládáním, kterému se uživatel snadno naučí. Každý strojník si může uživatelské rozhraní přizpůsobit podle svého a zároveň si nastavit i vlastní režim pro zobrazování dat na displeji.

Trimble Roadworks využívá osvědčený hardware Trimble, který je dostatečně robustní a odolný v náročných pracovních podmínkách jako je pokládka vozovek. Použité komponenty Trimble Earthworks lze navíc využít ve vícero systémech a strojích, což podstatně urychluje návratnost investice. Díky široce rozšířenému operačnímu systému Android si uživatelé mohou stáhnout i další užitečné aplikace pro zvýšení produktivity.

Trimble Roadworks je snadno ovladatelný a dostupný systém pro mnoho stavebních firem. Využívá intuitivní rozhraní Trimble pro řízení strojů a aplikuje je na asfaltové finišery,“ řekl Kevin Garcia, generální ředitel oddělení Trimble Civil Construction Specialty Solutions. „Tato platforma rovněž umožňuje začlenit špičkovou technologii Trimble pro pokládku vozovek do ekosystému tzv. propojené stavby, což je zvláště důležité pro komplexní projekty výstavby infrastruktury.

Konektivita

Díky propojení mezi kanceláří a stavbou lze komunikovat efektivněji a zkrátí se doba, potřebná na přenos dat. Modem pro přenos dat Trimble SNM941 Connected Site Gateway umožňuje automatický bezdrátový přenos 3D projektů z kanceláře přes cloudové úložiště do stroje. Strojník má k dispozici vždy nejnovější verzi projektu. Navíc data o produktivitě získaná ze stroje se automaticky přenášejí zpět do kanceláře.

Nová platforma 3D nivelačního systému Trimble Roadworks pro asfaltové finišery je nyní dostupná prostřednictvím dealerské sítě SITECH. V České republice zajišťuje podporu a prodej společnost Construction SITECH CZ s.r.o..

Autor: Jan Rybář
Foto: SITECH
 

Nové

Elektrické dampry Volvo míří do norského tunelu. Pomáhají stavět vodní elektrárnu

Zveřejněno 2.7. Elektrifikace stavební techniky už dávno není jen záležitostí malých nakladačů nebo městských strojů. V Norsku se teď do reálného provozu dostává i těžká technika, která běžně vozí desítky tun materiálu v náročných podmínkách. Společnost LNS… celý příspěvek

Drticí a třídicí lžíce MB Crusher jakoby popíraly fyziku. Fungují fantasticky

Zveřejněno 1.7. Kdo jiný by mohl posoudit praktický dopad využívání třídicích a drticích lžic na rýpadlech než Ondřej Svoboda, svého času jednatel jedné z největších firem na recyklaci stavebních odpadů u nás. Jeho „rukama“ prošlo více než milion tun materiálu… celý příspěvek

Hitachi pomáhá zvládat těžbu v jednom z největších dolů Evropy

Zveřejněno 30.6. Evropská poptávka po surovinách pro výrobu baterií neustále roste a spolu s ní i nároky na těžební techniku. Ve finském dole Terrafame proto spoléhají na největší evropskou flotilu důlních strojů Hitachi. V náročných podmínkách za polárním kruhem… celý příspěvek