CARACAL MACHINES - Nové i použité stavební stroje a příslušenství
Dnes je 23.3. – svátek slaví Ivona

Stroje na výrobu palivového dřeva PEZZOLATO

Zveřejněno: 16. 4. 2007

Stále více lidí přemýšlí o výměně svého současného zdroje vytápění za zplynovací kotel na dřevo. Vytápění dřevem je šetrné k přírodě, a právě proto Státní fond životního prostředí na tento druh vytápění poskytuje dotace. Dotace do výše 50 % investičních nákladů, max. však 50 tisíc Kč, je určitě výzvou pro každého našeho spoluobčana.

Stroje PEZZOLATO

Ne každý však má své zdroje dříví, a proto jej musí nakupovat. Zákazníci, kteří částečně nebo úplně přecházejí na biopaliva, což je nejčastěji dřevo, se pravděpodobně setkali s tím, že v době zvýšené poptávky, jako byla např. loňská zima, je palivového dříví nedostatek. Ten je především způsoben tím, že výrobci palivové dřevní hmoty nestačí vyrábět.

Většina výrobců palivového dříví, kteří chtějí rychle a včas uspokojit všechny své zákazníky včetně nových, kteří rychle přibývají, zvažují nákup nového štípacího automatu na zpracování palivového dříví, který celou výrobu usnadní a urychlí.

Společnost SOME J. Hradec s.r.o. poskytuje svým zákazníkům prodej a servis strojů od firmy Pezzolato. Firma Pezzolato je významným výrobcem strojů na zpracování dřevní hmoty. Jeho výrobní program obsahuje mimo jiné širokou škálu profesionálních strojů na výrobu palivového dřeva. Ve spolupráci s tímto výrobcem Firma SOME navrhne a zrealizuje optimální řešení pro každého zákazníka. Jejím cílem je stabilní obchodní program, fungující prodejní a servisní síť a tomu odpovídající široký okruh dlouhodobě spokojených zákazníků, pro které je SOME dlouholetým spolehlivým partnerem.

Autor: Ing. Doubravka Kelblová
Foto: Archiv firmy
 

Nové

Kompaktní revoluce: Vermeer SM55 a nová éra povrchové těžby

Zveřejněno 23.3. Když společnost Vermeer Corporation letos v lednu představila nový povrchový těžební stroj SM55 Surface Miner, bylo jasné, že nejde jen o rozšíření produktové řady, ale o posunutí kontinuální povrchové těžby do zcela jiné roviny – dostupnější,… celý příspěvek

Zajímavé demolice roku 2025 s MB Crusher

Zveřejněno 20.3. Hustá zástavba, úzké uličky, historická centra i demolice doslova „na dotek“ od obydlených domů – právě v takových podmínkách se v roce 2025 odehrávaly jedny z nejzajímavějších demoličních zásahů. Tam, kde by dříve rozhodovala hrubá síla, nastoupila… celý příspěvek

Elektrická rypadla vstupují do hlavního proudu. Develon uvádí další klíčové modely

Zveřejněno 18.3. Elektrifikace stavební techniky ještě před několika lety působila jako okrajový trend určený především pro pilotní projekty. Dnes je situace odlišná a v některých částech Evropy se bezemisní stroje stávají běžnou součástí stavebních zakázek. Zároveň… celý příspěvek