Konferenci s názvem Současnost a perspektiva těžby a úpravy nerudních surovin pořádá ČSVTS HGF VŠB-TU OSTRAVA, Odborná skupina lomové dobývání a úpravnictví s Oddělením úpravy nerostných surovin, Institut hornického inženýrství a bezpečnosti, HGF, VŠB-TU Ostrava, Těžební unií Brno a Silikátovým svazem Praha.
Akce bude probíhat pod záštitou prof. Ing. Ivo Vondráka, CSc., rektora VŠB-TU Ostrava, MUDr. Martina Kuby, ministra průmyslu a obchodu ČR, Ing. Ivo Pěgřímka, předsedy Českého báňského úřadu a Ing. Pavla Bartoše, víceprezidenta Hospodářské komory ČR.
Konference je určena pro těžební organizace v oblasti nerudních surovin a uhlí, zpracovatele stavebních a nerudních surovin, organizace zabývající se využitím surovin a odpadů, výrobce těžebních a úpravnických strojů a zařízení, výrobce zařízení pro automatizaci těžebních a úpravnických celků, výzkumné ústavy, univerzity a státní správu.
Tematická zaměření
Na konferenci budou diskutována tato témata:
- Těžba a úprava stavebního kamene pro výrobu drceného kameniva a surovin pro cementárny a vápenky.
- Těžba a úprava štěrkopísků a písků, dotěžování zvodnělých ložisek.
- Těžba a zpracování kamene pro hrubou a ušlechtilou kamenickou výrobu.
- Těžba a úprava keramických, sklářských, cihlářských a ostatních surovin.
- Možnosti využití doprovodných surovin při těžbě uhelných ložisek.
- Požadavky a optimalizace strojů a zařízení pro těžbu a úpravu surovin.
- Bezpečnost práce při povrchové těžbě a úpravě nerudních surovin.
- Legislativní otázky a podnikatelské aktivity v oblasti nerudních surovin.
- Ekonomické aspekty těžby a úpravy surovin.
- Využití a recyklace odpadů z těžby, úpravy a zpracování surovin, recyklace stavebních odpadů.
- Vliv těžby nerudních surovin na pracovní a životní prostředí, rekultivace.
- Průzkum a využití stávajících a perspektivních ložisek.
- Projekční činnost, geodetické, geologické, geofyzikální, geomechanické, laboratorní práce a zkušebnictví, modelování, vizualizace a logistika.
- Výzkum, vývoj, výchova a vzdělávání v oblasti těžby a úpravy.
Organizační pokyny
Termín pro zaslání předběžné přihlášky je 10. 2., abstrakty příspěvků (max.150 slov) zasílejte do 10. 2 .2012. O přijetí příspěvku budete informováni do 17. 2. 2012.
Přijaté referáty a závazná přihláška mají být zaslány do 9. 3. 2012, podrobný program konference a další informace obdržíte do 26. 3. 2012. Jednací řečí konference je jazyk český, slovenský a anglický.
Organizační výbor tvoří: Ing. Otakar Vavruška (předseda) a další členové z VŠB-TU Ostrava: doc. Ing. Jiří Botula, Ph.D., Ing. Vlastimil Řepka, Ph.D., Ing. Pavel Rucký, Ing. Martin Hummel, Ph.D., Ing. Kamil Ožana, Ing. Jiří Kostrhun, Ing. Václav Dorazil, Irena Fikáčková.
Podrobné informace získáte u odborných garantů konference Ing. Otakara Vavrušky, tel.: +420 731 528 112 nebo u Ing. Martina Hummela Ph.D, na telefonu +420 596 993 420, nebo emailu martin.hummel@vsb.cz.