Echidna - Expert na řeznou a jinou techniku pro stavební a demoliční stroje
Dnes je 19.8. – svátek slaví Ludvík

Smykem řízené nakladače Novotný – vaše sázka na jistotu

Zveřejněno: 28. 5. 2016

Firma vyrábí řízené nakladače, známé jako BOBEK, již od roku 1997. Od té doby opustilo brány výrobního závodu již více než 1500 nakladačů. S potěšením sledujeme, stále rostoucí zájem o smykem řízené nakladače z naší produkce.

Představení firmy Strojírny Novotný s.r.o.

Jde o strojírenskou společnost, která se specializuje na výrobu svařenců, nakladačů a vyvážecích souprav. Historie firmy se datuje již od roku 1991. Firma působí v Olomouckém kraji ve dvou závodech, které jsou od sebe vzdáleny cca 5 km. V obci Dubicko vyrábí svařence nakladačů a přídavných zařízení pro vlastní produkci, ale také pro svého německého obchodního partnera. Druhý výrobní závod ve Vitošově je zaměřený na montáž vlastních strojů. Od 1.1. 2011 došlo k transformaci společnosti z fyzické osoby na společnost s ručením omezeným. V současnosti ve firmě pracuje 95 zaměstnanců, z toho převážná většina ve výrobě.

Laťku držíme vysoko

Převážná část produkce je určena na český a slovenský trh. Na rostoucí oblibě našich nakladačů se jistě velkou měrou podílí i naše hustá síť autorizovaných prodejců, kteří poskytují kvalifikovaný záruční i pozáruční servis, vedoucí k plné spokojenosti našich zákazníků. I jako použité si nakladače Novotný drží svou hodnotu velmi vysoko.

Nakladače Novotný B 861 a B 961

Smykem řízené nakladače Novotný jsou určené pro práce v nejrůznějších odvětvích stavebnictví a zemědělství. Pro svoje vysoké manévrovací schopnosti se tyto nakladače uplatňují při pracovně náročných úpravách terénu, přípravách terénu pro stavby, nakládání a přemísťování materiálu, provádění výkopů, zvedání nákladů atd.

V současnosti se vyrábí Bobek ve dvou konfiguracích B 861 a B 961, které se od sebe liší především váhou, zdvihací silou, šířkou a výkonem motoru. Smykem řízené nakladače Novotný se vyznačují především spolehlivým, úsporným a výkonným motorem, jednoduchým joystickovým ovládáním, velkou nosností, kvalitním hydraulickým systémem, který pracuje spolehlivě i v nejtěžších pracovních podmínkách. Vlastníci a strojníci také oceňují jednoduchou údržbu, nízké ceny náhradních dílů a hustou dealerskou síť po celé ČR.

Inovace pro rok 2016

Za téměř 20 let výroby jsme naše smykem řízené nakladače přivedli k téměř dokonalému provedení, přesto však neustále pracujeme na vývoji a inovacích. Velmi pečlivě vnímáme požadavky našich zákazníků, v loňském roce jsme zaznamenali zvýšený zájem o smykem řízené nakladače v dvourychlostním provedení, u našeho silnějšího modelu B 961 jsme zvedli nosnost nakladače na 1 400 kg tak, aby si poradil i s paletou zámkové dlažby. Nadále pracujeme na inovacích v oblasti zlepšení ergonomie kabiny.

Vážíme si našich zákazníků

Konkurence je v segmentu smykem řízených nakladačů obrovská, proto velice dbáme na kvalitu provedení našich nakladačů. Naším standardem je dvouletá záruční doba s omezením po dobu 2250 Mth a na rám stroje poskytujeme navíc prodlouženou záruku v délce trvání 3,5 roku.

Vážíme si každého zákazníka a tento přístup se nám vyplácí v momentě, kdy zákazník přemýšlí o výměně svého staršího stroje nebo o pořízení dalšího stroje.

Uvažujete o pořízení smykem řízeného nakladače?

Neváhejte, technické parametry nakladačů Novotný najdete na stránkách www.loader.cz.

Rádi Vás přivítáme...

Rádi Vás také přivítáme na našem stánku na Veletrhu TechAgro 2016, volná plocha Z1 stánek číslo 7 v termínu 3.–7. dubna 2016, kde budeme vystavovat oba typy našich smykem řízených nakladačů.

Autor: Ing. Petr Sládek
Foto: Archiv firmy
 

Nové

Den s kyvadlovou dopravou zajišťující svoz a rozvoz servisované techniky

Zveřejněno 18.8. V oblasti služeb přišla společnost NorWit v posledních letech s několika inovacemi, které vyhoví těm nejpřísnějším kritériím. Jednou z nich je pravidelný kyvadlový svoz a rozvoz opravené techniky zákazníkům. Využili jsme možnosti a strávili jsme s… celý příspěvek

S granitoidy ve výkopu pomohla až rýpadlová cirkulární pila Echidna

Zveřejněno 15.8. Rozsáhlý projekt výstavby 4,5 km dlouhého kanalizačního řadu v obci Olšany přichystal stavbařům nečakané překvapení. Na několika místech narazili na tvrdé horninové formace, se kterými si neporadila ani špičková hydraulická kladiva. S prosbou o… celý příspěvek

Sháníte náhradní díl? Profibagr je dobrou volbou

Zveřejněno 10.8. Na trhu s náhradními a spotřebními díly ke stavebním strojům patří firma Profibagr z Moravskoslezského kraje ke známým adresám. Živnostníci i velké firmy si u ní zvykli nakupovat jak spotřební díly, jako jsou filtry, řemeny, hadice a podobně, tak… celý příspěvek