Automatizované vozíky Toyota AGV
Dnes je 2.4. – svátek slaví Erika

Slavnostní otevření Inovačního centra v Dobříši

Zveřejněno: 2. 10. 2014

Dne 9. 9. se konalo v Dobříši slavnostní otevření Inovačního centra společnosti DOOSAN. Inovační centrum bylo vybudováno během jednoho roku a nachází se v něm 150 pracovních míst. Otevření se zúčastnila řada významných osobností. Pozvána byla i naše redakce.

Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Slavnostní otevření zahájil krátkou řečí v 16.00 hod. Dobroslav Rak, jednatel společnosti Doosan Bobcat Engineering s.r.o. a Doosan Bobcat Manufacturing. s.r.o.

Po něm následoval proslov Martina Knoetgena, presidenta Doosan Infracore Construction Equipment pro EMEA, který řekl: „Idea postavit toto centrum se zrodila před deseti lety a nyní se centrum postavilo za 1 rok, což je výborné. Dovybaveno bude v průběhu příštího roku. Celkově se zatím proinvestovalo 7 milionů dolarů. Než jsme se však do stavění pustili, museli jsme vycházet z celkové ekonomické situace ve světě a udělat priority. Myslím, že je dobře, že si Korea vybrala jako prioritu centrum a investovala právě do něj. Lidé, kteří se na vzniku podíleli, pracovali tvrdě a zodpovědně. Patří jim veliké poděkování, protože jen tak mohlo vzniknout výborné dílo.” Dále pokračoval: „přeji všem přítomným a projektu hodně št stí a věřím, že se toto místo brzy stane centrem DOOSANU.

Jako třetí řečník vystoupil Jose Cuadrado, Vice President Compact Equipment EMEA v Doosanu.

Řekl: „Toto inovační centrum odráží naši filozofii = být blíže k zákazníkům. Věřím, že nám tato budova k tomu ještě více pomůže. Pomocí centra chceme vytvořit takové prostředí, které upevní naši pozici jedničky na trhu.

A následovali další řečníci. Vystoupení zakončil Jaroslav Melša, primátor města Dobříš. Jeho řeč byla velmi lidská a upoutala všechny. Především v ní zdůraznil, jak moc si váží firmy DOOSAN jako řádného občana. Řekl, že DOOSAN dokázal přijít a říci, co chce dělat. Reagoval na připomínky občanů a co slíbil, také splnil. Jako příklad uvedl to, že byl ochoten oproti původním plánům otočit vjezd pro kamiony tak, aby hluk, který kamiony dělají, nerušil spoluobčany.

Dále popřál společnosti a jeho zástupci panu Dobroslavovi Rakovi a lidem z DOOSANU, aby byli úspěšní jak na poli obchodu, tak i v osobním životě.

Bohatý program

Následovalo slavnostní přestřižení pásky a po něm výborné občerstvení s živou hudbou. Rovněž jsme se zúčastnili prohlídky Inovačního centra. Při ní jsme měli možnost vidět, co již bylo vybudováno a co se ještě do příštího roku chystá v centru dokončit. A také vysvětleno, jaké možnosti centrum skýtá pro vývoj nových strojů značky Bobcat.

Celý program měl dynamiku a vše probíhalo velmi rychle. Ani jsme se nenadáli a už tu pro přítomné bylo přichystáno úžasné vyvrcholení v podobě „demo show Bobcat strojů”. Plní zážitků a nadšení jsme se vraceli domů a děkujeme organizátorům za pozvání.

Celou náladu nechť vám více přiblíží připojené fotografie.

Autor: Helena Hejhálková
Foto: Archiv firmy

Nové

Silný fešák je tu. Pásové rýpadlo Hidromek LC 310 nové generace H4 dorazilo do Česka

Zveřejněno 30.3. Dvaatřicetitunové pásové rýpadlo LC310, které v těchto dnech dorazilo do České republiky, je žhavou novinkou tureckého výrobce stavebních strojů Hidromek. Nový bagr LC310 pokračuje ve šlépějích svých úspěšných modelových předchůdců. Podle prvních… jít na článek

Speciální datum pro speciální událost: Noční demolice mostu na D1 u Humpolce

Zveřejněno 25.3. Píše se 29. únor 2020 a před početnou flotilou těžkých strojů stojí důležitý úkol. Má se během několika hodin zbourat další most přes dálnici D1. Vše musí šlapat, neboť termíny jsou jasně dány. Podaří se? jít na článek

Z historie automobilky Walter: Americká vynalézavost, zakázková výroba a krásné unikáty pro vojáky a hasiče

Zveřejněno 23.3. Automobily a zařízení pro odklízení sněhu se staly po celý další čas trvání firmy Walter jejím stěžejním produktem. Vozy byly opět stavěny jako jednotlivé zakázkové kusy, každý přesně dle individuálního přání zákazníka. Walter vyráběl ale i hasičské… jít na článek