Dnes je 11.8. – svátek slaví Zuzana

Slavnostní chvíle ve společnosti BOBCAT CZ, a.s. - Primátor hlavního města Prahy převzal humanitární dar

Zveřejněno: 3. 1. 2002

Ve středu 25. září 2002 se uskutečnila u příležitosti Dnů otevřených dveří v sídle společnosti BOBCAT CZ, a.s., tisková konference, na níž ředitel společnosti Ing. Petr Hejduk informoval o historii i současnosti společnosti BOBCAT CZ, a.s., jako výhradního dovozce strojů a příslušenství Bobcat do České republiky a o prodávaném sortimentu strojů. Zlatým hřebem této akce bylo předání pásového nakladače BOBCAT MT 50 primátorovi města Prahy, RNDr. Igoru Němcovi jako charitativní dar hlavnímu městu pro odstraňování povodňových škod.

Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News


Tomuto slavnostnímu okamžiku byli kromě jiných významných hostů přítomni pánové Kenneth Hillas, zástupce amerického velvyslanectví v Praze, Lee Harrison, obchodní ředitel BOBCAT Europe z Belgie, Jacek Kryszkiewicz, regionální obchodní manažer BOBCAT Europe, Dennis Fuller, ředitel Superstavu Dobříš, a pan Zdeněk Kaiser, obchodní ředitel Ingersoll-Rand Česká republika. V rámci Dnů otevřených dveří, 25. a 26. září 2002 se uskutečnily v areálu společnosti také soutěže zručnosti strojníků, kteří se na jednotlivé soutěžní disciplíny přihlásili.
Soutěžilo se ve třech disciplinách zručnosti ovládání nakladačů a minibagrů Bobcat. K daru společnosti BOBCAT CZ městu Praha uvedl krátkou informaci ředitel Ing. Petr Hejduk: „Po záplavách bylo teprve patrné, jaké rozsáhlé škody voda napáchala. Po vyhodnocení situace přišla firma BOBCAT Europe s myšlenkou, jako pomoci postiženým lidem a jak alespoň částečně zmírnit následky povodní v postižených oblastech a konkrétně i v Praze formou daru stroje Bobcat MT50. Napadlo nás předat jako charitativní dar stroj, který by odstranil namáhavou fyzickou práci při úklidech v místnostech, kancelářích, skladech, výrobních prostorách, všude tam, kde by velké stroje pro své rozměry nenašly uplatnění. Proto jsme se rozhodli darovat nakladač, pásový Bobcat MT 50, který je svojí konstrukcí a rozměry předurčen k práci v malých a stísněných prostorách. Stroj bude provozován v Technické správě komunikací hl. m. Prahy.“
O několik informací jsem požádal také Jacka Kryszkiewicze, regionálního obchodního managera společnosti BOBCAT Europe.
Která výrobní skupina strojů patří ve vaší sféře mezi nejprodávanější? Největší podíl zaujímá prodej kompaktních nakladačů Bobcat, a to již po dobu 50 let. V posledních 20 letech tu máme produkty, které tvoří další výrobní komodity společnosti. Jsou to především minibagry a naposled teleskopické manipulátory.

Jaká je prodejnost v jednotlivých komoditách strojů?
Z vyráběných smykem řízených nakladačů jde zhruba 75 % na americký trh, 25 % je prodáno v Evropě, u minibagrů je ovšem situace přesně opačná. Teleskopické manipulátory, vyráběné v Bobcat France jsou novou výrobní skupinou, nedokáži zde říci byť jen přibližná čísla nebo procenta.

Jaké místo v současnosti zastává, vzato z obchodního hlediska, postavení BOBCAT Europe mezi ostatními výrobci?
Naše malé nakladače dnes žádá v Evropě cca 51 % zákazníků, v minibagrech jsme např. ve světě v roce 2001 zaujímali 11 % prodané produkce a zhruba 5 až 6 % tvoří náš podíl v teleskopických manipulátorech.

Jak hodnotíte prodej strojů BOBCAT v České republice?
Se společnosti BOBCAT CZ, a.s., která má poměrně krátkou historii, pracuji dva roky, předtím jsme byli s těmito lidmi v kontaktu ještě ve firmě Transtechnik CS. Mohu konstatovat, že jsme velmi š.astni za tak mladý tým aktivních a motivovaných pracovníků, s velmi dobrými prodejními výsledky. Firma Bobcat celosvětově používá systém nezávislých dealerů, kteří nejlépe znají podmínky v té které zemi a oblasti, a mohou nejlépe pochopit potřeby regionu. Ve spolupráci s Bobcat CZ se nám potvrzuje tato teorie nejlepším možným způsobem i v praxi.

Několik základních technických informací o stroji BOBCAT MT 50:
šířka stroje s lopatou 914 mm, délka s lopatou 2322 mm, provozní hmotnost s lopatou je 1135 kg, výkon hydraulického systému 51 l/min a maximální nosnost 680 kg. Nakladač je poháněn dieselovým, vodou chlazeným motorem Kubota o výkonu 14 kW při otáčkách 3600 min-1. Kromě základní lopaty lze na MT 50 instalovat další příslušenství, např. zemní vrták, kartáč, půdní frézu, vidle na palety, planýrovací lopatu, drapák na suť, pluh na sníh, rotavátor atp.
Autor: Karel Kurka
Foto: Karel Kurka

Nové

Vodní protiprachová mlžná děla DEHACO TERA

Zveřejněno 31.7. Prevence emisí prachu vznikajícího během stavebních a výrobních činností se stává samozřejmostí a nesmírně důležitým požadavkem zákazníků. Vlády států uplatňují v této oblasti čím dál přísnější předpisy. To ve snaze zajistit místním obyvatelům a… jít na článek

MobyDick ONE ve společnosti Kies- und Schotterwerke Müller GmbH & Co.

Zveřejněno 29.7. Asi před čtyřmi lety FRUTIGER představil systém mytí pneumatik MobyDick ONE stavebnímu průmyslu. Kromě vysoké užitné hodnoty a jedinečné mycí síly se v té době nový vývoj zaměřoval na individuální potřeby zákazníka. Tyto priority, společně s novým… jít na článek

Nové elektrické stroje JCB přinášejí řešení pro aplikace, které vyžadují nulové emise

Zveřejněno 27.7. JCB E-TECH je nová generace elektrických výrobků s tichým provozem a nulovými emisemi. První dva zástupce – elektrické minirýpadlo 19C-1E a Teletruk 30-19E – si lze nyní v rámci Demo testu otestovat přímo při práci. jít na článek