Premiéra strojů DEVELON v Česku
Dnes je 11.6. – svátek slaví Bruno

Řetězy pewag ochrání každý stroj

Zveřejněno: 10. 7. 2014

Ochranné řetězy pewag se používají na všech pěti kontinentech při teplotách od –35 °C, v těžebním průmyslu do +600 °C v horkých struskách. V těžebním a důlním průmyslu pomáhají ochranné řetězy již více než šedesát let.

V tomto segmentu patří pewag k absolutní světové špičce a obuje každý stroj. Ať pracuje v povrchovém lomu, v podzemí nebo na rozpálené strusce v hutích a agresivních materiálech, zůstane pneumatika stroje nepoškozena a její životnost je více než vysoká a úspory na obutí značné. Pro každý účel nebo stroj najdete v nabídce speciální ochranné řetězy. Pro výrobu je používána ocel nejvyšší kvality a řetězové články jsou speciálně vykovány. Životnost řetězů je opravdu veliká, což dokazují nejedny řetězy, nasazené i 20 let.

pewag Square Duplex Plus 18
pewag Square Duplex Plus 18

Výhody a možnosti

To, že jsou pneumatiky těžebních strojů (EM) jedním z nejdražších faktorů u strojů pro zemní práci, jsou náchylné k průřezům, proražení a jinému poškození, všichni víme. Jejich vysokou hodnotu a celosvětový nedostatek pewag ochranné řetězy řeší poskytnutím mnoha nesporných výhod.

Přímé snížení hodinové provozní doby:

 • prodloužení životnosti pneumatiky – významné snížení ceny pneumatik,
 • předem stanovena provozní životnost řetězů a pneumatik – přesný rozpočet na snížení nákladů,
 • minimální prostoje způsobené poškozením pneumatik – dosažení optimálního výkonu,
 • stabilita, zvýšená trakce, snazší přístupnost do nedostupných míst – zvýšení produkce v tunách za hodinu,
 • snížení nákladů na údržbu pneumatik.
 • pewag Square Granite 18
  pewag Square Granite 18

  Široké využití

  Povrchové doly – Silné řetězy pro vysoký výkon

  Použití pro obrovské nakladače a těžební stroje (XXL), zemní stroje. Ochrání nákladné pneumatiky náchylné k poškození v těžkém terénu a rozlehlých dolech. Určené pro nepřetržitý provoz.

  Hlubinná těžba a tunelování – Vysoká kvalita v nejhlubším podzemí

  pewag ochranné řetězy pomáhají v činnosti při povrchovém tunelování i při těžbě až 4 785 m pod povrchem. Jsou používány pro celou řadu vysoce specializovaných strojů, jako jsou nakladače a jiná kolová vozidla. Jak pro ochranu, tak i trakci. Určeny pro nepřetržitý provoz.

  Kamenolom – Správná volba pro každou potřebu – od XS po XXL!

  Řetězy s největší škálou využití pro všechny druhy materiálů. Od nejtvrdších druhů kamenů po okrasné a měkký vápenec. Rozsáhlá nabídka ochranných řetězů pewag pro využití v kamenolomu plně uspokojí jakoukoliv potřebu a stroj. Zabráníme předčasném opotřebení pneumatik v 1, 2 max. 3 směnném provozu.

  Série Basic – Vysoce kvalitní řetězy

  pewag série Basic obsahuje článek pewag tyro. Skvělý výkon a velmi atraktivní cena zajišťují vynikající hospodárnost. Je zaměřena na použití v měkkém (vápenec) až středně tvrdém (čedič) terénu. Použití pro S – L zařízení (pro rozměry pneumatik do 45/65-45).

  Série Premium – Vysoký výkon v nejnáročnějších podmínkách

  Série pewag Premium je tvořena články pewag tycoon a pewag ringstar. Série pewag Premium je určena pro uživatele zařízení L – XXL a pro ty, co pracují v nejtěžších a nejdrsnějších podmínkách jako jsou povrchové a hlubinné těžby, kamenolomy a pro další nasazení.

  Série Professional – Kvalitní řetězy pro náročné použití

  Serie Professional je určena pro zákazníky používající XS – XXL zařízení od měkkého až po tvrdé kamenivo, v ocelárnách a pro další náročné použití. Tyto řetězy představují optimální řešení pro všechny uživatele vyžadující trakci (současně s dostatečnou ochrannou) na ledu, sněhu a kluzkém a rozbahněném terénu.

  Autor: Tomáš Vlach
  Foto: Archiv firmy
   

  Nové

  Na „žluté železo“ výrobené v americké Iowě se můžete vždy plně spolehnout

  Zveřejněno 3.6. Společnost Vermeer, jejíž výhradní zastoupení v České a Slovenské republice má Vermeer CS, se zabývá vývojem a výrobou stavební, zemědělské, komunální, zahradní a lesnické techniky již od padesátých let minulého století. Pojďme si představit… celý příspěvek

  Stavební stroje DEVELON (dříve Doosan) na EXPO Lesní lom

  Zveřejněno 1.6. Ve dnech 13.–15. června 2023 představí společnost GARNEA a.s., výhradní dovozce strojů DEVELON do České republiky, na veletrhu EXPO Lesní lom všechny hlavní stroje z těžké váhové kategorie této značky. Tři stroje bude možno vidět přímo v demo ukázce… celý příspěvek

  Umělá inteligence za volantem. Problém otázky etiky a morální nejistoty

  Zveřejněno 29.5. Na každém kroku snad ve všech oborech lidské činnosti se setkáváme s umělou inteligencí. Vývoji a praktickým testům se věnují stovky výzkumných a vědeckých týmů po celém světě. Z poslední doby připomeňme alespoň společnou aktivitu Microsoftu, firmy… celý příspěvek