Renomag.cz - Přídavná zařízení a náhradní díly pro stavební a težební stroje
Dnes je 9.12. – svátek slaví Vratislav

Řetězy pewag ochrání každý stroj

Zveřejněno: 10. 7. 2014

Ochranné řetězy pewag se používají na všech pěti kontinentech při teplotách od –35 °C, v těžebním průmyslu do +600 °C v horkých struskách. V těžebním a důlním průmyslu pomáhají ochranné řetězy již více než šedesát let.

V tomto segmentu patří pewag k absolutní světové špičce a obuje každý stroj. Ať pracuje v povrchovém lomu, v podzemí nebo na rozpálené strusce v hutích a agresivních materiálech, zůstane pneumatika stroje nepoškozena a její životnost je více než vysoká a úspory na obutí značné. Pro každý účel nebo stroj najdete v nabídce speciální ochranné řetězy. Pro výrobu je používána ocel nejvyšší kvality a řetězové články jsou speciálně vykovány. Životnost řetězů je opravdu veliká, což dokazují nejedny řetězy, nasazené i 20 let.

pewag Square Duplex Plus 18
pewag Square Duplex Plus 18

Výhody a možnosti

To, že jsou pneumatiky těžebních strojů (EM) jedním z nejdražších faktorů u strojů pro zemní práci, jsou náchylné k průřezům, proražení a jinému poškození, všichni víme. Jejich vysokou hodnotu a celosvětový nedostatek pewag ochranné řetězy řeší poskytnutím mnoha nesporných výhod.

Přímé snížení hodinové provozní doby:

 • prodloužení životnosti pneumatiky – významné snížení ceny pneumatik,
 • předem stanovena provozní životnost řetězů a pneumatik – přesný rozpočet na snížení nákladů,
 • minimální prostoje způsobené poškozením pneumatik – dosažení optimálního výkonu,
 • stabilita, zvýšená trakce, snazší přístupnost do nedostupných míst – zvýšení produkce v tunách za hodinu,
 • snížení nákladů na údržbu pneumatik.
 • pewag Square Granite 18
  pewag Square Granite 18

  Široké využití

  Povrchové doly – Silné řetězy pro vysoký výkon

  Použití pro obrovské nakladače a těžební stroje (XXL), zemní stroje. Ochrání nákladné pneumatiky náchylné k poškození v těžkém terénu a rozlehlých dolech. Určené pro nepřetržitý provoz.

  Hlubinná těžba a tunelování – Vysoká kvalita v nejhlubším podzemí

  pewag ochranné řetězy pomáhají v činnosti při povrchovém tunelování i při těžbě až 4 785 m pod povrchem. Jsou používány pro celou řadu vysoce specializovaných strojů, jako jsou nakladače a jiná kolová vozidla. Jak pro ochranu, tak i trakci. Určeny pro nepřetržitý provoz.

  Kamenolom – Správná volba pro každou potřebu – od XS po XXL!

  Řetězy s největší škálou využití pro všechny druhy materiálů. Od nejtvrdších druhů kamenů po okrasné a měkký vápenec. Rozsáhlá nabídka ochranných řetězů pewag pro využití v kamenolomu plně uspokojí jakoukoliv potřebu a stroj. Zabráníme předčasném opotřebení pneumatik v 1, 2 max. 3 směnném provozu.

  Série Basic – Vysoce kvalitní řetězy

  pewag série Basic obsahuje článek pewag tyro. Skvělý výkon a velmi atraktivní cena zajišťují vynikající hospodárnost. Je zaměřena na použití v měkkém (vápenec) až středně tvrdém (čedič) terénu. Použití pro S – L zařízení (pro rozměry pneumatik do 45/65-45).

  Série Premium – Vysoký výkon v nejnáročnějších podmínkách

  Série pewag Premium je tvořena články pewag tycoon a pewag ringstar. Série pewag Premium je určena pro uživatele zařízení L – XXL a pro ty, co pracují v nejtěžších a nejdrsnějších podmínkách jako jsou povrchové a hlubinné těžby, kamenolomy a pro další nasazení.

  Série Professional – Kvalitní řetězy pro náročné použití

  Serie Professional je určena pro zákazníky používající XS – XXL zařízení od měkkého až po tvrdé kamenivo, v ocelárnách a pro další náročné použití. Tyto řetězy představují optimální řešení pro všechny uživatele vyžadující trakci (současně s dostatečnou ochrannou) na ledu, sněhu a kluzkém a rozbahněném terénu.

  Autor: Tomáš Vlach
  Foto: Archiv firmy
   

  Nové

  První kuželový drtič Nordberg GP330 byl uveden do provozu v roce 2016. Funguje dodnes

  Zveřejněno 8.12. V německém kamenolomu BAG Rammelsbach měli tu čest, že byli první firmou, která uvedla do provozu v mnoha směrech revoluční kuželový drtič Nordberg GP330. Jak jim toto zařízení pomáhá při zpracování horniny a jak se osvědčilo? celý příspěvek

  Cummins otevřel v Polsku nové centrum pro repase vysokovýkonných motorů

  Zveřejněno 7.12. Výrobce motorů Cummins otevřel v říjnu letošního roku v polském Krakově zbrusu novou továrnu pro přestavbu vysokovýkonných motorů. Jedná se vůbec o první závod tohoto druhu v Evropě, přičemž celková investice dosáhla 10 milionů dolarů. V závodě… celý příspěvek

  Příslušenství promění smykový nakladač Vermeer v řadu specializovaných strojů

  Zveřejněno 6.12. Smykové nakladače společnosti Vermeer, jejíž výhradní zastoupení v České a Slovenské republice má Vermeer CS, jsou nejen šikovné, obratné a rychlé, ale ještě navíc multifunkční. Díky širokému výběru hydraulického příslušenství se váš stroj může… celý příspěvek