RENOMAG

Odolné pneumatiky plněné polyuretanovou hmotou

Zveřejněno: 2. 7. 2008

Pořizovat stále nové pneumatiky, obzvláště na větší stroje, kvůli defektům způsobeným prací v náročném prostředí, se může stát velmi nákladnou záležitostí, nejen díky vysoké ceně pneumatik, ale také s ohledem na prostoje, které v této souvislosti mohou vzniknout.

Odolné pneumatiky plněné polyuretanovou hmotou

Tomuto problému je však možné se vyhnout a to díky plnění pneumatik polyuretanovou hmotou RELY, která dodává vzduchovým pneumatikám vlastnost „nepoškoditelné pneumatiky.”

Plnění je vhodné všude tam, kde jsou problémy právě s defekty – u vyplněné pneumatiky totiž neexistují. Díky tomu bývá finanční úspora z nevznikajících prostojů a oprav pneumatik výrazně vyšší (dle aplikace až trojnásobná) – ve srovnání s cenou hmoty.

Způsob plnění

Jedná se o dvousložkovou polyuretanovou hmotu, která je na specializované plnící stanici pod tlakem vstřikována do kola na zákazníkem požadovaný tlak. Tekutý polyuretan vytvoří během hodiny gel a během 24 hodin zvulkanizuje v tuhou a pružnou gumu.

Pneumatika má stejné provozní vlastnosti jako před naplněním – po naplnění je však odolná proti defektům, průrazům aj. Vyplnění hmotou RELY odstraňuje také problém huštění pneumatik.

Které pneumatiky mohou být plněny?

Všechny pneumatiky s duší i bez duše. Doporučujeme plnit především nové pneumatiky, protože životnost takto plněných pneumatik závisí hlavně na stavu jejich bočních stěn.

Maximální rychlost kola naplněnéhohmotou RELY je omezena na 50 km/hod. Hmota RELY překonává různé druhy teplotních či terénních obtíží a je úspěšně používána v mnoha průmyslových odvětvích – například ve stavebnictví, strojírenství, těžebním průmyslu, v recyklačních centrech, nákladních překladištích, dále v hutnictví, v zemědělství nebo na skládkách.

Pokud tedy chcete eliminovat náklady na prostoje způsobené opakujícími se opravami a výměnou pneumatik, vážně se zamyslete nad možností plnění pneumatik polyuretanovou hmotou.

Kontakty:
ČEMAT trading, spol. s r.o.
Čs. armády 184, 735 51 Bohumín-Pudlov
Tel.: +420 596 013 541
E-mail: cemat (zavináč) cemat (tečka) cz
http://www.cemat.cz
(aktualizace kontaktu: 9. 5. 2012)
Autor: Ing. Markéta Pudilová
Fotografie: Archiv firmy

Diskuze k článku

Článek zatím nikdo nekomentoval. Vložte komentář jako první.

Stránky stavebni-technika.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)