Dnes je 16.6. – svátek slaví Zbyněk

Novinka v půjčovně TONSTAV-SERVICE: Finišer Laser Screed S-940 pro finální laserovou nivelaci betonových podlah

Zveřejněno: 25. 5. 2021

Dlouholetý prodejce a servis značky SOMERO, firma TONSTAV-SERVICE s.r.o., zakoupila do své půjčovny moderní stroj Laser Screed® S-940 určený pro pokládku betonových podlah a jejich finální nivelaci s laserovou přesností. Díky síti poboček je tato technika dostupná pro zákazníky ze všech koutů republiky.

Finišer Laser Screed® S-940 před pobočkou půjčovny TONSTAV-SERVICE.

Technologie Laser Screed® je od roku 1986 patentovaná firmou Somero. Jejím principem je použití paprsku z rotačního laseru přijímaného pro řízení automatické pokládky, nivelace a zavibrování betonové plochy.

Hlavní výhody použití stroje Laser Screed® S-940 při pokládce a finální nivelaci betonových podlah

 • Rychlejší pokládka betonu (produktivita ca 1000 až 2000 m²/den).
 • Konstantně vysoká rovinnost.
 • Úspora počtu pracovníků.
 • Eliminace těžké fyzické práce.
 • Odpadá potřeba následného broušení nerovností nebo použití dalších samonivelačních vrstev.
 • Nízká hmotnost (750 kg) umožňuje pohyb na různých výztužích.
 • Malé rozměry, použitelné i ve stísněných podmínkách.
 • Snadná přeprava i manévrovatelnost.

Pomocí srovnávací technologie stroj seřezává betonovou směs na konečnou výšku, vyhlazuje ji a vibruje. Vše během jediného pojezdu.

Na rozdíl od konvenčních metod jako je srovnávání k vodící liště, což je pracné a vyčerpávající, přináší laserem naváděné stroje spolehlivé a přesné výsledky neměnné kvality a navíc bez namáhavé fyzické práce s výraznou úsporou času i nároku na pracovní síly. Více informací o pronájmu laserem naváděných strojů Somero naleznete na stránkách půjčovny.

Profesionální technika pro betonování k zapůjčení

Půjčovna stavebních strojů TONSTAV-SERVICE s.r.o. poskytuje ucelenou nabídku strojní techniky pro profesionální betonování, konkrétně:

 • Laser Screed SOMERO – laserově naváděné stroje určené pro přesné a rychlé srovnání a hutnění velkých betonových ploch při jejich pokládce.
 • Pumpy na beton a pístová čerpadla Putzmeister a Brinkmann – na klasické potěry, lité podlahy a anhydrity, ideální pro lití základových desek, stropů, opěrných zdí apod.
 • Podlahové brusky HTC – broušení a srovnání betonových povrchů, cementových potěrů, stěrku, asfaltů, anhydritu, dřeva.
 • Hladičky betonu Estrichboy – hlazení a zhutňování potěrových podlah, speciálních potěrů, betonových ploch a průmyslových podlah.
 • Ostatní sortiment – např. ponorné vibrátory, natřásací tyče, nivelační přístroje, kletovací boty, boty s hřeby, nákoleníky.

Veškeré nabízené stroje TONSTAV-SERVICE také prodává, provádí záruční i pozáruční servis a zajišťuje prodej náhradních dílů a příslušenství. Pro podlaháře a betonáře nabízí také široký sortiment nářadí a materiálů.

Autor: Jiří Hejhálek1)
Foto: TONSTAV-SERVICE

1) Z podkladů TONSTAV-SERVICE a Somero.

 

Nové

Lžičky na kafe tu neobstojí. Ve firmě LB vsadili na českého výrobce

Zveřejněno 14.6. Majitel společnosti Josef Lexa je ve své branži pozoruhodnou personou. Jeho firma realizovala celou řadu stavebních projektů nejen v Karlovarském kraji, kromě toho také provozuje dva vlastní lomy a početnou flotilu strojů. Pana Lexu ovšem sotva… celý příspěvek

Úspěšná řada Metso Nordtrack se rozrostla o další dva produkty

Zveřejněno 12.6. Na základě zpětné vazby od zákazníků společnost Metso Outotec rozšířila řadu Nordtrack o dvojici mobilních zařízení – odrazový drtič Nordtrack I908S a hrubotřídič Nordtrack S2.5. Oblíbenou řadou Metso cílí na malé a středně velké společnosti nebo… celý příspěvek

Novinky v JH Stavební stroje: Rozšíření půjčovny a další minirýpadlo

Zveřejněno 11.6. Rodinná firma JH Stavební stroje z Bezděčína u Mladé Boleslavi připravila na letošní jaro hned několik novinek. Stávající sortiment, který se skládá hlavně z ručně vedené hutnicí techniky AMMANN a smykem řízených nakladačů Locust, doplnily… celý příspěvek