Bagry TAKEUCHI - Extrémní síla a výkon
Dnes je 22.1. – svátek slaví Slavomír

Novinka v půjčovně TONSTAV-SERVICE: Finišer Laser Screed S-940 pro finální laserovou nivelaci betonových podlah

Zveřejněno: 25. 5. 2021

Dlouholetý prodejce a servis značky SOMERO, firma TONSTAV-SERVICE s.r.o., zakoupila do své půjčovny moderní stroj Laser Screed® S-940 určený pro pokládku betonových podlah a jejich finální nivelaci s laserovou přesností. Díky síti poboček je tato technika dostupná pro zákazníky ze všech koutů republiky.

Finišer Laser Screed® S-940 před pobočkou půjčovny TONSTAV-SERVICE.

Technologie Laser Screed® je od roku 1986 patentovaná firmou Somero. Jejím principem je použití paprsku z rotačního laseru přijímaného pro řízení automatické pokládky, nivelace a zavibrování betonové plochy.

Hlavní výhody použití stroje Laser Screed® S-940 při pokládce a finální nivelaci betonových podlah

 • Rychlejší pokládka betonu (produktivita ca 1000 až 2000 m²/den).
 • Konstantně vysoká rovinnost.
 • Úspora počtu pracovníků.
 • Eliminace těžké fyzické práce.
 • Odpadá potřeba následného broušení nerovností nebo použití dalších samonivelačních vrstev.
 • Nízká hmotnost (750 kg) umožňuje pohyb na různých výztužích.
 • Malé rozměry, použitelné i ve stísněných podmínkách.
 • Snadná přeprava i manévrovatelnost.

Pomocí srovnávací technologie stroj seřezává betonovou směs na konečnou výšku, vyhlazuje ji a vibruje. Vše během jediného pojezdu.

Na rozdíl od konvenčních metod jako je srovnávání k vodící liště, což je pracné a vyčerpávající, přináší laserem naváděné stroje spolehlivé a přesné výsledky neměnné kvality a navíc bez namáhavé fyzické práce s výraznou úsporou času i nároku na pracovní síly. Více informací o pronájmu laserem naváděných strojů Somero naleznete na stránkách půjčovny.

Profesionální technika pro betonování k zapůjčení

Půjčovna stavebních strojů TONSTAV-SERVICE s.r.o. poskytuje ucelenou nabídku strojní techniky pro profesionální betonování, konkrétně:

 • Laser Screed SOMERO – laserově naváděné stroje určené pro přesné a rychlé srovnání a hutnění velkých betonových ploch při jejich pokládce.
 • Pumpy na beton a pístová čerpadla Putzmeister a Brinkmann – na klasické potěry, lité podlahy a anhydrity, ideální pro lití základových desek, stropů, opěrných zdí apod.
 • Podlahové brusky HTC – broušení a srovnání betonových povrchů, cementových potěrů, stěrku, asfaltů, anhydritu, dřeva.
 • Hladičky betonu Estrichboy – hlazení a zhutňování potěrových podlah, speciálních potěrů, betonových ploch a průmyslových podlah.
 • Ostatní sortiment – např. ponorné vibrátory, natřásací tyče, nivelační přístroje, kletovací boty, boty s hřeby, nákoleníky.

Veškeré nabízené stroje TONSTAV-SERVICE také prodává, provádí záruční i pozáruční servis a zajišťuje prodej náhradních dílů a příslušenství. Pro podlaháře a betonáře nabízí také široký sortiment nářadí a materiálů.

Autor: Jiří Hejhálek1)
Foto: TONSTAV-SERVICE

1) Z podkladů TONSTAV-SERVICE a Somero.

 

Nové

Indonésie hlásí nový rekord v nadrozměrné přepravě podvalníky

Zveřejněno 19.1. Při přepravě komponentů pro rafinérii Balikpapan na ostrově Borneo byly překonány všechny zdejší rekordy v oblasti nadrozměrných nákladů. Obrovské kusy „železa“, určené pro stavbu technologických linek pro fluidní katalytické krakování, nejprve… celý příspěvek

Bobcat MaxControl: Přichází revoluční ovládání nakladačů chytrým telefonem

Zveřejněno 17.1. Bobcat uvedl na trh systém dálkového ovládání MaxControl, které umožňuje operátorům řídit smykem řízené nakladače prostřednictvím aplikace v iPhonu nebo iPadu. Novinka cílící na celou řadu činností nalezne uplatnění například při transportu,… celý příspěvek

Legenda pokračuje. Kamenolom Hudčice se pyšní novými moderními kolovými nakladači

Zveřejněno 13.1. Obec Hudčice u nás i ve světě nejvíce proslavily žulové lomy, které se nachází na jejím území. V posledních desetiletích se však zdejší těžba a zpracování žuly dostaly na samou hranu své existence. Změnu přinesl nový majitel, který se rozhodl… celý příspěvek