Echidna - Expert na řeznou a jinou techniku pro stavební a demoliční stroje
Dnes je 19.8. – svátek slaví Ludvík

Novinka v půjčovně TONSTAV-SERVICE: Finišer Laser Screed S-940 pro finální laserovou nivelaci betonových podlah

Zveřejněno: 25. 5. 2021

Dlouholetý prodejce a servis značky SOMERO, firma TONSTAV-SERVICE s.r.o., zakoupila do své půjčovny moderní stroj Laser Screed® S-940 určený pro pokládku betonových podlah a jejich finální nivelaci s laserovou přesností. Díky síti poboček je tato technika dostupná pro zákazníky ze všech koutů republiky.

Finišer Laser Screed® S-940 před pobočkou půjčovny TONSTAV-SERVICE.

Technologie Laser Screed® je od roku 1986 patentovaná firmou Somero. Jejím principem je použití paprsku z rotačního laseru přijímaného pro řízení automatické pokládky, nivelace a zavibrování betonové plochy.

Hlavní výhody použití stroje Laser Screed® S-940 při pokládce a finální nivelaci betonových podlah

 • Rychlejší pokládka betonu (produktivita ca 1000 až 2000 m²/den).
 • Konstantně vysoká rovinnost.
 • Úspora počtu pracovníků.
 • Eliminace těžké fyzické práce.
 • Odpadá potřeba následného broušení nerovností nebo použití dalších samonivelačních vrstev.
 • Nízká hmotnost (750 kg) umožňuje pohyb na různých výztužích.
 • Malé rozměry, použitelné i ve stísněných podmínkách.
 • Snadná přeprava i manévrovatelnost.

Pomocí srovnávací technologie stroj seřezává betonovou směs na konečnou výšku, vyhlazuje ji a vibruje. Vše během jediného pojezdu.

Na rozdíl od konvenčních metod jako je srovnávání k vodící liště, což je pracné a vyčerpávající, přináší laserem naváděné stroje spolehlivé a přesné výsledky neměnné kvality a navíc bez namáhavé fyzické práce s výraznou úsporou času i nároku na pracovní síly. Více informací o pronájmu laserem naváděných strojů Somero naleznete na stránkách půjčovny.

Profesionální technika pro betonování k zapůjčení

Půjčovna stavebních strojů TONSTAV-SERVICE s.r.o. poskytuje ucelenou nabídku strojní techniky pro profesionální betonování, konkrétně:

 • Laser Screed SOMERO – laserově naváděné stroje určené pro přesné a rychlé srovnání a hutnění velkých betonových ploch při jejich pokládce.
 • Pumpy na beton a pístová čerpadla Putzmeister a Brinkmann – na klasické potěry, lité podlahy a anhydrity, ideální pro lití základových desek, stropů, opěrných zdí apod.
 • Podlahové brusky HTC – broušení a srovnání betonových povrchů, cementových potěrů, stěrku, asfaltů, anhydritu, dřeva.
 • Hladičky betonu Estrichboy – hlazení a zhutňování potěrových podlah, speciálních potěrů, betonových ploch a průmyslových podlah.
 • Ostatní sortiment – např. ponorné vibrátory, natřásací tyče, nivelační přístroje, kletovací boty, boty s hřeby, nákoleníky.

Veškeré nabízené stroje TONSTAV-SERVICE také prodává, provádí záruční i pozáruční servis a zajišťuje prodej náhradních dílů a příslušenství. Pro podlaháře a betonáře nabízí také široký sortiment nářadí a materiálů.

Autor: Jiří Hejhálek1)
Foto: TONSTAV-SERVICE

1) Z podkladů TONSTAV-SERVICE a Somero.

 

Nové

Den s kyvadlovou dopravou zajišťující svoz a rozvoz servisované techniky

Zveřejněno 18.8. V oblasti služeb přišla společnost NorWit v posledních letech s několika inovacemi, které vyhoví těm nejpřísnějším kritériím. Jednou z nich je pravidelný kyvadlový svoz a rozvoz opravené techniky zákazníkům. Využili jsme možnosti a strávili jsme s… celý příspěvek

S granitoidy ve výkopu pomohla až rýpadlová cirkulární pila Echidna

Zveřejněno 15.8. Rozsáhlý projekt výstavby 4,5 km dlouhého kanalizačního řadu v obci Olšany přichystal stavbařům nečakané překvapení. Na několika místech narazili na tvrdé horninové formace, se kterými si neporadila ani špičková hydraulická kladiva. S prosbou o… celý příspěvek

Sháníte náhradní díl? Profibagr je dobrou volbou

Zveřejněno 10.8. Na trhu s náhradními a spotřebními díly ke stavebním strojům patří firma Profibagr z Moravskoslezského kraje ke známým adresám. Živnostníci i velké firmy si u ní zvykli nakupovat jak spotřební díly, jako jsou filtry, řemeny, hadice a podobně, tak… celý příspěvek