Zjisti výhody drtících a třídících lopat, drapáků a fréz MB Crusher
Dnes je 17.4. – svátek slaví Rudolf

Splnění normy i očekávání. Nové kolové rypadlo DX57W-7 Doosan

Zveřejněno: 19. 3. 2021

Společnost DOOSAN uvedla na trh nové 5tunové kolové rypadlo DX57W-7, které nejenom splňuje emisní normy Stage V při naprostém zachování všech skvělých vlastností jeho předchůdce, ale nabízí také několik novinek, které potěší.

Vynikající stabilita a zvedací kapacita modelu DX57W-7 umožňuje použití rypadla pro aplikace, jako je nakládka a vykládka nákladních vozidel či přesun potrubí a materiálů.

Mezi novinky patří například motor, jenž přináší obsluze větší komfort, pohodlí a konektivitu, a to při současném zachování optimálního výkonu, životnosti a palivové účinnosti, nebo to, že rypadlo již ve standardní výbavě disponuje nejnovějším systémem DoosanCONNECT pro správu telematiky.

Další vylepšení

K dalším standardním prvkům patří stereofonní systém integrovaný v přístrojové desce (s funkcí streamování přes Bluetooth), spolu s USB nabíječkou v kabině. V rámci volitelného příslušenství najdeme novou všesměrovou kameru zajišťující 360° výhled kolem stroje a ultrazvukovou detekci překážek pro zvýšení bezpečnosti při provozu.

V kabině se výrobce opět postaral také o vylepšení komfortu a pohodlí. Volant lze nastavit tak, aby vyhovoval obsluze. Jeho polohu, sedák či konzoli je možné nastavit nezávisle na sobě. Opěradlo sedadla a bederní opěrka disponují nastavením, jaké najdete v luxusních vozech. Vyhřívání sedadla je samozřejmostí.

Volitelně je k dispozici konfigurace se zdvojenými pneumatikami.

Široký rozsah použití

Kromě běžných prací v oblasti hloubení výkopů a zemních prací umožňuje vynikající stabilita a zvedací kapacita modelu DX57W-7 použití rypadla pro aplikace, jako je nakládka a vykládka nákladních vozidel či přesun potrubí a materiálů. Pro maximální bezpečnost při všech činnostech zahrnujících zvedací práce je nový model vybaven zařízením pro výstrahu při přetížení a bezpečnostními ventily v hydraulických systémech výložníku a dozerové radlice.

Podvozek se skládá z pevného, svařovaného rámu, který zajišťuje vynikající odolnost. Díky trasám hydraulických vedení, ochraně převodovky a nápravám pro vysoké zatížení je podvozek ideální pro aplikace s využitím kolových rypadel.

Pár nejdůležitějších čísel na závěr

Nový model kolového rypadla DX57W-7 pohání motor Doosan D24 Stage V s výkonem 42,5 kW (57 k). Provozní hmotnost tohoto modelu je 5,88 tuny (včetně pneumatik a lžíce o objemu 0,175 m³) a maximální rychlost 30 km/h.

Autor: Pavel Svoboda
Foto: Doosan

Tématické tagy

 

Nové

Nejmodernější návěsy s termoizolovanou korbou budou jezdit v České republice

Zveřejněno 19.10. Společnosti Schwarzmüller s.r.o. se podařilo uspět ve velmi náročném výběrovém řízení u jedné z největší ryze české stavební společnosti IMOS Brno a.s., působící již dlouhodobě na českém stavebním trhu, které se týkalo dodávky sklápěcích tříosých… jít na článek

Nový kolový nakladač Doosan DL420-7 na trhu

Zveřejněno 16.10. Společnost Doosan Infracore Europe uvedla na trh nový kolový nakladač DL420-7 Stage V. Ten ve srovnání s předchozí generací Stage IV přináší zcela nový design, poskytuje vyšší výkon, vyšší palivovou účinnost a vylepšené prostředí pro obsluhu. jít na článek

Stroje na stavbě metra D: Upoutá rýpadlo na ražbu tunelů nebo speciální nakladač

Zveřejněno 13.10. Práce na lince D pražského metra se zatím točí především kolem geologického průzkumu, papírování a výběrových řízení. I tak ale na staveništích najde fanoušek techniky množství zajímavých strojů, které upoutají již z fotografií. Pojďme si některé z… jít na článek