P & L - Kloubové nakladače VF-Venieri
Dnes je 23.10. – svátek slaví Teodor

Splnění normy i očekávání. Nové kolové rypadlo DX57W-7 Doosan

Zveřejněno: 19. 3. 2021

Společnost DOOSAN uvedla na trh nové 5tunové kolové rypadlo DX57W-7, které nejenom splňuje emisní normy Stage V při naprostém zachování všech skvělých vlastností jeho předchůdce, ale nabízí také několik novinek, které potěší.

Vynikající stabilita a zvedací kapacita modelu DX57W-7 umožňuje použití rypadla pro aplikace, jako je nakládka a vykládka nákladních vozidel či přesun potrubí a materiálů.

Mezi novinky patří například motor, jenž přináší obsluze větší komfort, pohodlí a konektivitu, a to při současném zachování optimálního výkonu, životnosti a palivové účinnosti, nebo to, že rypadlo již ve standardní výbavě disponuje nejnovějším systémem DoosanCONNECT pro správu telematiky.

Další vylepšení

K dalším standardním prvkům patří stereofonní systém integrovaný v přístrojové desce (s funkcí streamování přes Bluetooth), spolu s USB nabíječkou v kabině. V rámci volitelného příslušenství najdeme novou všesměrovou kameru zajišťující 360° výhled kolem stroje a ultrazvukovou detekci překážek pro zvýšení bezpečnosti při provozu.

V kabině se výrobce opět postaral také o vylepšení komfortu a pohodlí. Volant lze nastavit tak, aby vyhovoval obsluze. Jeho polohu, sedák či konzoli je možné nastavit nezávisle na sobě. Opěradlo sedadla a bederní opěrka disponují nastavením, jaké najdete v luxusních vozech. Vyhřívání sedadla je samozřejmostí.

Volitelně je k dispozici konfigurace se zdvojenými pneumatikami.

Široký rozsah použití

Kromě běžných prací v oblasti hloubení výkopů a zemních prací umožňuje vynikající stabilita a zvedací kapacita modelu DX57W-7 použití rypadla pro aplikace, jako je nakládka a vykládka nákladních vozidel či přesun potrubí a materiálů. Pro maximální bezpečnost při všech činnostech zahrnujících zvedací práce je nový model vybaven zařízením pro výstrahu při přetížení a bezpečnostními ventily v hydraulických systémech výložníku a dozerové radlice.

Podvozek se skládá z pevného, svařovaného rámu, který zajišťuje vynikající odolnost. Díky trasám hydraulických vedení, ochraně převodovky a nápravám pro vysoké zatížení je podvozek ideální pro aplikace s využitím kolových rypadel.

Pár nejdůležitějších čísel na závěr

Nový model kolového rypadla DX57W-7 pohání motor Doosan D24 Stage V s výkonem 42,5 kW (57 k). Provozní hmotnost tohoto modelu je 5,88 tuny (včetně pneumatik a lžíce o objemu 0,175 m³) a maximální rychlost 30 km/h.

Autor: Pavel Svoboda
Foto: Doosan
 

Nové

Potřebujete opravit turbodmychadlo? Volte originální díly

Zveřejněno 22.10. Kvalitně opravené turbodmychadlo z originálních náhradních dílů na první pohled od levnější renovace z nekvalitních komponentů nerozeznáte. Skříň může být v obou případech originální, ale rozdíl mezi originálními a neoriginálními díly uvnitř skříně… celý příspěvek

Transformers od Komatsu: Systém umožní změnit konfiguraci demoličního rýpadla během pár minut

Zveřejněno 21.10. Horká letošní novinka od japonského výrobce Komatsu tentokrát stojí za to. Systém, pojmenovaný jako K100, byl představen na vlajkové lodi v demoliční technice Komatsu – pásovém rýpadle PC490HRD-11. Co si vlastně pod tímto označením představit? celý příspěvek

Premiéra atraktivních novinek DAF v malebné Andalusii

Zveřejněno 20.10. Pro udržitelný vývoj modré planety je nutné, aby lidé byli nejen dobrými a svědomitými hospodáři, ale aby dokázali soužívat s přírodou. Jak toho ale dosáhnout v současnosti s přebujelou technikou, a to i v takových oblastech jakou je doprava, bez… celý příspěvek